שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  סוף העולם 2012
  שנת 2012- סוף העולם? האם אנחנו צריכים להתחיל לפחד? לחשוב מה אנחנו באמת רוצים מהחיים בשנתיים שנשארו לנו? שרונה פומס בודקת

   

  על-פי בני המאיה ב-21.12.12 יסתיים מחזור של 5126 שנה, מה שעלול להביא קץ על העולם. הדעות בנושא שנויות במחלוקת. אני, באופן אישי, מכירה אסטרולוגים המוכנים להישבע שהכל אוטוטו נגמר. אחרים מדברים על עידן חדש של מודעות קוסמית. סרט ההרפתקאות "2012", בהשראת אותו חזון, מנבא מהפך קיצוני המביא את העולם, דרך כאוס גדול, לקיצו. 

   

  מה אומרים הסינים?

  2012 והיי-ג'ינג - בשנת 1975 יצא לאור הספר "הנוף הבלתי נראה" של סופר אמריקאי, מומחה מבריק למטאפיסיקה ופילוסופיה בשם MCKENNA שביקש, בין היתר, להבין את נושא הזמן בדרך מתמטית. הוא טען שלמרות שזמן הוא דבר אבסטרקטי, אנשים ייחסו לו חשיבות כיוון שהם זקוקים לתבנית המציגה דברים שהם מעבר למקריות.

   

  MCKENNA אף קיבל השראה לדון בנושא הזמן מתוך ספר היי—גינג, המציג כאורקל חוכמה סינית קדומה שיש בה לנבא את סודות היקום. ספר היי—גינג בנוי מ64 הקסגרמות, בכל הקסגרמה יש 6 קווים (סך הכל 384 קווים של יין וינג). ההקסגרמות חולקו ל-30 זוגות בעלות סדר מובנה שניתן על ידי המלך וואן. ההקסגרמה הראשונה מייצגת התחלה: היווצרות העולם בעת בריאת הכוחות הגדולים של השמיים והארץ. ההקסגרמה הראשונה מכונה שמיים, השנייה אדמה. ההקסגרמה אחרונה, מספר 64, נקראת "לפני הסוף", או "טרם הושלם" .  

   

  MCKENNA גילה חוקיות מתמטית בהיי-גינג, הבאה לידי ביטוי בכל אחד מ-385 הקווים של היי-גינג, כשכל אחד מ-384 הקווים מאפשר לחזות ולנבא אירועים משתנים, כגלים עולים ויורדים המושפעים ממקריות וסיבתיות, ותוך כך אף הגיע למסקנה שקו 384 מגיע לשפל ומראה סיום ב-21.12.12 .

   

  בהסתמכו על היי-גינג, לוח המאיה ואלמנטים נוספים, הוא טען ששנת 2012 מביא נקודת מפנה משמעותית בה נחזור לנוף בלתי נראה, נעזוב את הגוף הפיזי ונהפוך להיות אחד עם הקוסמוס. היקום הוא מקום מוזר לדעתו, ולכולנו יש עדיין הרבה מה ללמוד לגביו. תובנה חדשה תגיע ב-2012 ותביא לנקודת זמן המביאה פרדיגמה של שינוי זמן וחלל, מהגדולות ביותר שידע היקום אי פעם.

   

  לדעתי, הבעיה היא לא רק בפרשנות המידע העתיק, במקרה זה היי-ג'ינג, אלא גם בתרגום מסינית לאנגלית ולעברית. בתרגום הנאמן ביותר שאני מכירה להקסגרמה
  64, המסיימת את הספר. הסימבוליקה של הקווים מציגה את הכוחות המנוגדים של האש והמים המבטאים קונפליקט ומצב שטרם הושלם. יתכן שדווקא בהיעדר השלמות ניתן לראות שאנו ממשיכים את המודל הקבוע של צמיחה ושינוי, האופייניים לחוקיות שיש ביקום. מכאן שב-2012 לא נחווה סוף, כי אם מחזוריות והמשכיות, והשינוי הוא, למעשה, הדבר היציב ביותר. ניתן לראות בהקסגרמה הבטחה לעתיד טוב יותר כאשר מגיע סדר אל תוך הכאוס. ניתן גם לשער שאם נראה שהשלמנו והגענו לפסגה, או לסוף, דרך ארוכה ואינסופית עוד פרושה לפנינו. התנהלות אנושית חשובה בהקשר זה כדי להימנע מאסון ולחוות התחדשות. הניסיון שלמדנו כבר לא משרת אותנו יותר לקראת דרך חדשה הצפויה לבוא. מדובר בלידה מחדש או יצירה אינסופית .

   

  לוח השנה הסיני

  בלוח השנה הסיני יש 4 נקודות- ציון נקודת השוויון של האביב, הסתיו והקיץ, כשהתאריך 21.12 אינו מקרי ומציין את נקודת השוויון של החורף. נקוד זו מרמזת על מפנה, מעונה לעונה וממצב אחד לשני.

   

  חכמים קדמונים ו-2012

  מסטר יונג SHAO YONG, פילוסוף, קוסמולוג, הסטוריון נחשב, מלומד והחכם בסין בכל הזמני, מומחה ליי-גינג בזמן שושלת SUNG וחי בין השנים 1011–1077, עשה שימוש דומה בחוכמת היי- ג'ינג והגיע למסקנות שונות אודות מושג הזמן. מסטר יונג חילק את העולם ל-64 שלבים של זמן, על פי 64 ההקסגרמות של היי-גינג. אך כל שלב הכיל מספר שנים ארוך. לפי השיטה, הגענו עד לשלב 8 המכונה אדמה על מים - האוחזים יחד. בשלב זה יש 129,600 שנים. מסטר יונג חיבר לכל שנה טראגרמה, מכאן שטראגרמה של שנת 2012 היא מספר 24 המציגה אדמה על רעם ומכונה "חזרה", טראגרמה זו עוסקת בהתחדשות ובשלב חדש. ריימונד לו, מורה פנג שואי ואסטרולוגיה, שאל את היי-ג'ינג שאלה וזכה לתשובה שאכן יהיו שינויים משמעותיים ב-2012, אך העולם לא ייחרב.

   

  חשוב לזכור, עם כל הכבוד לגאונות של ספרים קדושים כמו היי-גינג ואפילו התנ"ך, ספרים אלה עדיין נכתבו ממקום בו אנשים, שמיקומם צר ומוגבל, הסתכלו על השמיים ולא ההיפך.

   

  מפה אסטרולוגית סינית


  מפה אסטרולוגית סינית 21.12.12

  מפה אסטרולוגית סינית 21.12.12
  שנה חודש יום
  ינג מים ינג מים ינג אש
  דרקון חולדה דרקון

   

  שנת 2012 היא שנה של ינג-מים-דרקון. הדרקון מאכסן מים ויחסים בין כפל הדרקונים לחולדה יוצרים אף הם מים בעוצמה רבה. מים מייצגים גם את מי הים או האוקיאנוס המתעצמים בחודש דצמבר. בחודש זה, בשנת 2012, צפויות ,כפי הנראה, סכנות של מים, שיטפונות והצפות. שנה של רעידות אדמה מאופיינת אף היא על ידי כפל הדרקונים. אזור מועד לפורענות הוא, בעיקר, האזור הדרום-מזרחי של כדור הארץ, וגם באופן כללי. סכנות טבע? ימי המבול של נוח? ימים יגידו

   

  אסטרולוגיות כוכב סגול

  באופן כללי ניתן לראות בתאריך זה אינטנסיביות, אתגרים שאנשים עוברים, אנשים מאבדים את מה שהיה להם וחווים בדידות. ניכרת בעיקר אי יציבות, אך יחד עם זאת שיתופי פעולה מביאים לשגשוג ולהרמוניה.

   

  פנג שואי

  על פי תחזיות פנג שואי, אנו קרבים, משנה לשנה, אל עידן 9 העשוי להביא מפנה גדול בצורת החשיבה והתודעה. אנו, המצויים כיום בעיצומו של עידן 8, יכולים כבר לחוש את השינוי המניע אותנו לקחת אחריות על עצמנו ולחוות התבוננות פנימית עמוקה בתמיכת שיטות הניו אייג' השונות. עידן 9 מייצג את לי, הבת האמצעית את יסוד האש –עידן של הארה וצמיחה רוחנית. מי שראה את הסרט "אוואטר" יכול לקבל אולי מושג כיצד נראית תרבות מפותחת מבחינה רוחנית כשהיא צבועה בכחול. אני, בכל מקרה, מאמינה שהעתיד כבר כאן למי שמקשיב, וזו רק ההתחלה.

   

  הכל בפילוסופיה

  חשוב להבין שהתפיסה המערבית האומרת שיש סוף לדברים, אינה בהלימה עם הפילוסופיה הסינית העוסקת במחזוריות. כבכל זמן יש תקופות של עליות ומורדות, טרנספורמציות ושינויים באיכויות של האנרגיה. צפוי סוף של דפוסים שהכרנו, סוף תודעה מחשבתית, סוף של צורות פיזיות ואנרגטיות, אך את הסוף הזה יתפוס מצב חדש. תקראו לזה שינוי, מפנה או התחדשות.

   

  הניחו שאתם יודעים שהסוף צפוי להגיע ב-2010. כשנותרו לכם עוד פחות משנתיים לחיות, בדקו מה רציתם לעצמכם ועוד לא הספקתם לעשות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים