שתף קטע נבחר

מרכז סיינטולוגיה עלה באש ביפו: פועלים חולצו

מי הצית את מרכז הסיינטולוגיה החדש המוקם במבנה תיאטרון אלהמברה לשעבר ביפו? זו השאלה שאותה חוקרים בעקבות האש שפרצה במקום. תשעה פועלי בניין חולצו בשלום מהמבנה

תשעה פועלים שעסקו בשיפוץ מבנה ביפו שיועד לאכלס את מרכז הסיינטולוגיה בישראל חולצו הבוקר (יום ג') בשלום, לאחר שהמבנה עלה בלהבות. בשירותי כיבוי האש בתל-אביב מתחזקת ההערכה שהבניין - תיאטרון אלהמברה לשעבר - הוצת, בין היתר משום שהאש פרצה במספר מוקדים.


הפועלים היו לכודים במספר חדרים (צילום: ירון ברנר)

 

סמוך לשעה 05:15 התקבל במוקד המבצעים של מכבי האש בתל-אביב הודעה על מבנה גדול שעולה באש בצומת הרחובות התקומה ושדרות ירושלים ביפו. כל צוותי כיבוי האש הוקפצו לזירת האירוע לאחר שהתברר שבמקום יש לכודים. 

 

בימים אלו ממש נערכים במקום שיפוצים, לקראת איכלוס הבניין על-ידי פעילי כת הסיינטולוגיה. מי שנלכדו בלהבות היו פועלים הבניין: "כשהגענו, הבחנו שיש מספר מוקדים של שריפה", סיפר מפקד כוח הכבאים, להב אריה אהרון, "הפועלים היו לכודים במספר חדרים במבנה. הגענו אליהם באמצעות מנופים וחילצנו אותם".


"בנס איש לא נהרג" (צילום: ירון ברנר)

 

לנוכח העובדה שהאש הייתה כה חזקה, ובמספר מוקדים, מעריכים שהיתה זו הצתה. למקום הוזמן חוקר שריפות על מנת לבדוק את הראיות בשטח. גם חוקרי משטרה ממרחב יפתח פתחו בחקירת האירוע.

 

עדי ראייה סיפרו על הדרמה שהתחוללה לנגד עיניהם: "היו שם צעקות של לכודים", סיפר אלי, עד ראייה, "הכבאים הגיעו אל הפועלים ממש ברגע האחרון". אמג'ד, נהג מונית שחלף אף הוא במקום, סיפר: "הגעתי עם הכבאים וראיתי להבות גדולות מתוך המבנה. חלק מהפועלים היו בחלק העליון של הבניין וצעקו. מדובר במבנה ענק, שבער בצורה חזקה. בנס איש לא נהרג".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המרכז החדש אחרי ההצתה
צילום: ירון ברנר
מומלצים