שתף קטע נבחר

קצב - מקרית מלאכי לצמרת הליכוד

קצב, שנבחר בגיל 24 לראש מועצת קרית מלאכי, הצליח לאורך כל שנות פעילותו להתחמק מזיהוי של מחנה כלשהו בתנועת הליכוד ולפלס דרכו לתפקיד שר. ההתקדמות נפסקה בתפקידי ההנהגה הבכירים יותר

לאורך כל שנות פעילותו הפוליטית הצליח משה קצב לשמור על תדמית של נקי ממאבקים פוליטיים "מלוכלכים" ולהתחמק מזיהוי עם מחנה מסוים בליכוד. כך הצליח לקבל קולות מכל המחנות ולהתברג לתפקידי מפתח בממשלה ובכנסת. עם זאת, עד היום הוא כשל כאשר העמיד את עצמו לבחירה כמועמד לתפקידים הבכירים ביותר, כמו התמודדותו על ראשות הליכוד במארס 93'. אז קיבל קצב רק 6 אחוז מהקולות (נתניהו קיבל 52%, ודוד לוי 26%). להלן, כל דרכו של קצב אל ההנהגה הבכירה יותר, והבכירה פחות.
משה קצב נולד ב-5.12.1945 בביזד שבאיראן, ועלה לארץ בשנת 1951. הוא שירת בצה"ל בחיל הקשר בדרגת רב"ט. כלכלן ומחנך במקצועו, בוגר החוגים לכלכלה ולהיסטוריה באוניברסיטה העברית. הוא נשוי ואב לחמישה, מתגורר בקרית מלאכי.
1969 - נבחר לראש מועצת קרית מלאכי והיה לראש המועצה הצעיר ביותר שנבחר עד אז.
1974-1981 - כיהן בתפקיד ראש המועצה פעם נוספת. באותן שנים גם עבד כעיתונאי ב"ידיעות אחרונות".
1977 - נבחר לכנסת התשיעית מטעם הליכוד. כיהן כחבר בוועדות החינוך והתרבות ובועדת הפנים ואיכות הסביבה.
בכנסת העשירית כיהן כסגן שר הבינוי והשיכון.
בכנסת ה-11 כיהן כשר העבודה והרווחה.
בכנסת ה-12 כיהן כשר התחבורה והיה חבר בוועדת השרים לביטחון.
בכנסת ה-13 שימש יו"ר סיעת הליכוד בכנסת, חבר בועדת הכנסת ויו"ר האגודה הפרלמנטרית לידידות סין-ישראל.
בכנסת ה-14 מונה לסגן ראש הממשלה ולשר התיירות בממשלת נתניהו. באותה קדנציה היה חבר בוועדת השרים לביטחון, יו"ר ועדת השרים לסמלים וטקסים והשר הממונה על המגזר הערבי.
בכנסת ה-15, כמספר 2 ברשימת הליכוד, הוא חבר בוועדת החוץ והביטחון ובוועדת הכלכלה.
בעבר גם כיהן כנשיא "צעירי בני ברית", כיו"ר תא הסטודנטים של גח"ל באוניברסיטה העברית, כחבר "הוועדה לאימוץ ילדים" בראשות השופט עציוני; כן שימש יו"ר הועדה לקביעת שכר לימוד במוסדות להשכלה גבוהה, יו"ר ארגון הגג של העולים מאיראן לישראל, חבר בחבר הנאמנים של אוניברסיטת בן-גוריון. קצב הוא בעל תואר ד"ר כבוד של אוניברסיטת אומהה בנברסקה, ארצות הברית.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זיו קורן
במסע פריימריס בשוק הכרמל ב-96
זיו קורן
ארכיון
בסיור בתחנה המרכזית בתל אביב
ארכיון
ארכיון
כשר התיירות על שער המגזין האמריקני לסוכני נסיעות
ארכיון
מומלצים