שתף קטע נבחר

שוב: ספינה יצאה מיוון לרצועת עזה - ונעצרה

אנשי קומנדו יווניים השתלטו על ספינה קנדית, שיצאה מנמל בכרתים בדרכה לרצועת עזה. הפעילים אמרו כי הם התרחקו כ-5 קילומטרים מהנמל עד שנעצרו. ביום שישי נעצרה ספינה אמריקנית שהפליגה מאתונה

בפעם השנייה בתוך ארבעה ימים מנסה ספינה לעזוב נמל ביוון בדרכה לעזה. גם בפעם הזו עצרו אנשי משמר החופים היווני את הספינה. הפעם מדובר בספינה "תחריר", שיצאה אחר-הצהריים (יום ב') להפלגה מכרתים ונעצרה לאחר כמה דקות.


ההשתלטות על הספינה הקנדית

 

סמוך לשעה 18:00 הודיעו הפעילים שעל הספינה הקנדית, כי הם עזבו את הנמל. כעבור כמה דקות הם דיווחו כי ספינה של משמר החופים היוונית רודפת

 אחריהם ונמצאת סמוך אליהם. כעבור זמן קצר, הפעילים שעל הספינה סיפרו כי אנשי משמר הקומנדו היווני עלו על הסיפון.

הם ציינו כי הספיקו להתרחק כחמישה קילומטרים מהנמל, עד שהוחזרו בחזרה. "ליוונים אסור לאכוף את הסגר על רצועת עזה".  

 

אחד הפעילים, דילן פינר, שנמצא על הספינה אמר ל-ynet: "יצאנו מנמל אגיוס ניקולאוס, נוסעים מקנדה, דנמרק ואוסטרליה. אוניה של משמר החופים היוונית, שהייתה צמודה אלינו, החלה לרדוף אחרינו ועצרה אותנו לאחר זמן מה".

 

לדבריו, "ביקשנו מהם שיתנו לנו להמשיך לעזה ויפסיקו להיות בשירות ישראל. הכוחות היוונים עלו לסיפון חמושים, זה היה קצת מפחיד, אבל אף אחד לא נפגע".

 

פינר הוסיף וקרא לממשלה היוונית ש"לא לעשות את העבודה השחורה של ישראל". "אנחנו כאן במטרה אחת - להגיע לעזה ולמחות על המצור שם. אנחנו לא יודעים אם יעצרו אנשים, בינתיים אנחנו עדיין על הספינה, מביעים מחאה"


משט ההסברה הישראלי. "לשלול את מסכת הבדיות" (צילום: "אם תרצו")

 

גרטה ברלין, מראשי המשט, אמרה ל-ynet כי בדומה לספינה הקנדית, גם הספינה הצרפתית, הספרדית וספינה נוספת מוכנות ליציאה והן יעשו זאת בימים הקרובים. "יש לנו כמה אוניות באזור יוון, שמוכנות לצאת. הצרפתים מחכים לראות רק מה עם הקפטן מחר, ואנחנו מוכנים לשגע את היוונים והישראלים. ישראל צריכה להבין שהיא לא יכול לעצור אותנו. אם ישראל היתה מתעלמת - לא היה סיפור. היינו מגיעים לעזה, פורקים קצת סחורה - פירות וירקות. אבל כעת יותר אנשים רוצים להצטרף אלינו. יש לנו יותר ספינות וישראל לא לומדת את הלקח שאי אפשר לעצור בכוח את

המשט".

 

מנגד, משט הסברה ישראלי יצא לדרך. חמישה פעילי "אם תרצו" הגיעו לפנות בוקר לחופי יוון ושכרו יאכטה במטרה להפגין נוכחות ישראלית, מול פעילי המשט לעזה.

 

פעילי התנועה, ובראשם רונן שובל, החליטו לצאת למסע ההסברה הנקרא "הקולות של פיראוס" "תוך כוונה לשלול אחת ולתמיד את מסכת הבדיות והשקרים של התעמולה האנטי-ישראלית האנטישמית, המבקשת לייצר מצב של דה-לגיטימציה למדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ספינה שאמורה להשתתף במשט. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים