שתף קטע נבחר

עד המדינה בפרשת ריקו שירזי: איימו על חיי

זהותו של העד, שקשר את המעורבים בפרשה לעבירות, ידועה לעולם העברייני למרות צו איסור פרסום שמו. ל-ynet נודע שקרוב משפחתו נעצר בחשד שהעביר מסר מאיים לאשתו

בצעד נדיר הכריזה המשטרה בשבוע שעבר שהצליחה לשכנע את אחד מהמעורבים בפרשת החשבוניות הפיקטיביות, שבמסגרתה נעצר ריקו שירזי, להעיד נגד המעורבים האחרים. היום (ד') נודע ל-ynet כי האיש כבר קיבל איומים על חייו.

 

פרשת הקבלות הפיקטיביות - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

היחידה הכלכלית של המשטרה עצרה תושב נתניה, כבן 37, בחשד ששלח מסרים מאיימים לאשת החשוד. מעצרו הוארך בבית משפט השלום בראשון לציון.

 

ריקו שירזי מובל לבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ריקו שירזי מובל לבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
 

למרות צו איסור הפרסום שהוטל על שמו של העד ועל פרטים מזהים של בני משפחתו, זהותו ידועה היטב לעולם העברייני. בשלב זה, המשטרה דנה עם הרשות להגנת עדים בכוונה להכניסו לתוכנית, אולם עד שתינתן החלטה בנושא, היא נאלצת לשמור עליו.

 

בפרק הזמן הקצר שעבר מאז הכרזת המשטרה, דיווח העד - שקשר את המעורבים בפרשה לעבירות של הפצת חשבוניות פיקטיביות והלבנת הון - כי קרוב משפחתו נשלח על ידי עבריינים כדי לאיים על אשתו, ולהדגיש בפניה את הסכנה הכרוכה בעדות כזו. העצור לא הכחיש בחקירתו כי דיבר עם אשתו של העד, אך טען כי מדובר בשיחה רגילה של קרובי משפחה.

 

בית המשפט דחה גרסה זו. "עיינתי בחומר החקירה ונחה דעתי כי יש חשד סביר שהחשוד מעורב בעבירות המיוחסות לו", כתב השופט רפי ארניה בהחלטתו, והאריך את מעצרו עד מחר.

 

בתחילת השבוע, הוארך מעצרו של שירזי בשלישית, ובשבוע הבא צפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום על עבירות כלכליות וסחיטה באיומים. המשטרה אף הכריזה כי בכוונתה לפגוע בו כלכלית ולחלט למעלה מ-10 מיליון שקלים בכסף ובנכסים. פרקליטו, עו"ד משה שרמן, אמר כי "המשטרה עושה הכול על מנת להכניס אותו לכלא רק בגלל שקוראים לו ריקו שירזי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ריקו שירזי. עד המדינה דיווח על איומים
צילום: אלי אלגרט
מומלצים