שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  בנות לוט במחתרת
  חמש שחקניות מוכשרות מציגות את ההגדרה שלהן לסקס ולפמיניזם, במופע בורלסק מודרני שבמרכזו סיפורן של בנות לוט
  ניו יורק היא אחת המקומות היחידים בעולם בו לכל ז'אנר של אמנות יש מקום. על שלטי חוצות תמצאו את "מלך האריות" ו"מרי פופינס", אך אם תרדו למחתרת תגלו עולם שלם של אמנות ייחודית, אמיצה ובועטת. מקום טוב להתחיל בו הוא פסטיבל ה FRIGID)  http://www.frigidnewyork.info). הפסטיבל
  נוסד ב2007 ומטרתו "לספק פלטפורמה לכל אמן שמחפש במה להציג את עבודתו המקורית, בכל נושא, צורה וסגנון, ובמחיר סביר ונגיש ככל האפשר". אחת ההצגות המככבות השנה היא "Daughters of Lot” מופע בורלסק מודרני עם טוויסט, שבמרכזו סיפורן של בנות לוט. בעזרת חמש שחקניות מוכשרות, שלושה מחוכים ומקל הליכה, מציגות הכותבת, אלקסיס רובלן, והבמאית, רייצ'ל קארי, את ההגדרה שלהן לסקס ולפמיניזם.

   

  מימין לשמאל: נעמי בלנד, סתיו מישר ()
  מימין לשמאל: נעמי בלנד, סתיו מישר

   

  המופע נפתח עם תזכורת קצרה לסיפור המקראי: לוט, אשתו ושתי בנותיו חיו בסדום הרשעה. לפני שאלוהים החריב את העיר הוא שלח שני מלאכים להזהירו. לוט ומשפחתו ברחו מהעיר. לאחר שאשתו הפכה לנציב מלח, הוא ובנותיו מצאו מסתור במערה. בנותיו, שהניחו בשוגג שכל העולם נחרב, השקו את אותו יין ושכבו עימו כדי להמשיך את המין האנושי. את הבנות אנחנו פוגשים רגע אחרי שהגיעו למערה ורגע לפני שהן הרות לאביהן. שתי נערות תמימות, בנות ארבע-עשרה, שאין להן אף אחת בעולם שתלמד אותן איך להיות אישה.

   

  לעזרתן מופיעות שלוש אמזונות סקסיות ללמד אותן הכל על סקס, מיניות וגברים. המנחה ושתי הסיידקיקס שלה, ביניהן השחקנית הישראלית, סתיו מישר, ממחישות לקהל את הסטראוטיפים הנשיים המוכרים. בנות לוט לומדות על ההיבטים השונים של פמיניזם, על שימוש במיניות כדי להשיג את מבוקשן, וגם על ניצול ואונס. כאשר אחת מבנות לוט מבקשת מהן להסביר כיצד מתנהג גבר, הופכת מישר לגבר חזק, מיני ואלים, ומראה לבנות בדיוק למה לצפות מהגבר הסטראוטיפי.

   

  בין האמירות הבועטות קשה למצוא מסר המרכזי במופע שמהרגע הראשון ברור שאינו לכל אחד. הסיפור המקראי המקורי מטריד, על אחת כמה וכמה באינטרפרטציה של היוצרות רובלן וקרי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים