שתף קטע נבחר

אזהרה: רעידת אדמה בארץ תגרום לקטל המוני

בעוד במרכז אמריקה מחפשים את הנעדרים מרעש האדמה הלילה, נחשף פרק סודי מדו"ח שהגישה ועדת ההיגוי לרעידות אדמה. התמונה המצטייר: קשה מאוד

במרכז אמריקה ממשיכים עדיין כוחות ההצלה לחפש אחר הנעדרים הרבים מרעידת האדמה שהתרחשה שם הלילה. ואילו כאן בישראל, שידעה בעבר רעידות אדמה קשות, ההיערכות עדיין לוקה מאוד בחסר.
במקרה של רעידת אדמה קשה במדינת ישראל, צפויים בין 5,000 ל-10,000 הרוגים, 11-22 אלף פצועים קשה ונזק של 10-50 מיליארד דולר. כך עולה מדו"ח שהגישה לשר השיכון ועדת ההיגוי לרעידות אדמה.
ועדת ההיגוי קבעה עוד כי קיימת סבירות גבוהה לרעידת אדמה קשה במדינת ישראל ב-50 השנה הקרובות.
הוועדה הוקמה בעקבות רעשי האדמה שהתרחשו בטורקיה ב-1999. הוועדה בחנה את היערכותם של כוחות הביטחון ומצאה כי יש לשפר את רמת הכוננות של הצבא והמשטרה למקרים של רעידות אדמה.
נמצא גם כי היערכות משרדי הממשלה טעונה שיפור. במשרד הבריאות גובשו המלצות לשינוי מערך בתי החולים. משרד החינוך החל לתרגל מקרים של רעידות אדמה בבתי הספר.
אולם, בדו"ח מבקר המדינה נמצא כי לא כל החלטות הממשלה בנושא רעידות האדמה בוצעו. שר השיכון מסר כי אין כיום גורם מרכזי אחד שעליו מוטלת האחריות הכוללת להיערכות לרעידות אדמה.
הממשלה אישרה תקציב של 50 מיליון שקל בכדי להפעיל מספר תוכניות דחופות שקבעה ועדת ההיגוי. כן אימצה הממשלה החלטה לפיה יש לבצע עבודת הכנה של ביטוח לאומי להבטחת מימון לשיקום הנזקים לאחר רעידת אדמה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
רעידת אדמה. בקרוב אצלנו?
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים