שתף קטע נבחר

נתניהו השיק קמפיין: נמשיך לחזק ההתנחלויות

רה"מ וליברמן השיקו את קמפיין הליכוד-ביתנו. נתניהו אמר שי-ם תמשיך להיות מאוחדת ו"נמשיך לפעול לחיזוק ההתיישבות", שרית חדד שרה לו "אתה תותח". ליברמן סיפר שהוא מרגיש "גן עדן": "צריך ממשלה שתעמוד בלחץ העולם, צריך 45 מנדטים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ המתפטר אביגדור ליברמן השיקו הערב (יום ג') את הקמפיין של רשימת הליכוד-ביתנו לקראת הבחירות הקרובות. על רקע האישורים החדשים לבנייה בהתנחלויות אמר נתניהו בכנס בבנייני האומה: "בעזרת השם נמשיך לחיות ולבנות בירושלים, שתמשיך להיות מאוחדת תחת ריבונות ישראל. בשנים האחרונות עשינו רבות כדי לחזק את ההתיישבות ונמשיך לפעול כדי לחזק את ההתיישבות".

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

בנאומו קרא נתניהו לאזרחי ישראל לשאול את עצמם בבואם לקלפי מיהו האדם המתאים ביותר להתמודד עם האיום האיראני ועם איומי הטרור. "אזרחי ישראל צריכים לחשוב אם הם רוצים ראש ממשלה שיצטרך להקדיש הרבה מזמנו לפוליטיקה קטנה או ראש ממשלה שיקדיש את כל זמנו ומרצו להגן על המדינה ולחזק אותה", אמר נתניהו, "לי אין ספק מה התשובה. הם יצטרכו לבחור בפתק אחד".

 

נתניהו ושרית חדד. "אתה תותח", היא שרה לו (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
נתניהו ושרית חדד. "אתה תותח", היא שרה לו(צילום: גיל יוחנן)

 

והפרחים למנטורית (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
והפרחים למנטורית(צילום: גיל יוחנן)

 

מאחורי הקלעים (צילום: יוסי זמיר) (צילום: יוסי זמיר)
מאחורי הקלעים(צילום: יוסי זמיר)
 

"יש רק פתק אחד. כשהם ייכנסו לקלפי אני מבקש מהם לשאול את עצמם שאלה אחת. מי הם רוצים שיהיה ראש הממשלה שלהם וינהיג את ישראל בארבע השנים הבאות. מי הם חושבים שהוא המתאים ביותר להתמודד עם העימות האיראני, עם איומי הטרור. למי יש ניסיון ואחריות להתמודד עם המשבר הכלכלי. מיהו האיש המתאים ביותר להבטיח את עתיד ילדינו. אזרחי ישראל, אל תבזבזו את הקול שלכם. הצבעה למפלגות סקטוריאליות תהיה טעות שתחליש את מדינת ישראל". במהלך הכנס עלתה לבמה הזמרת שרית חדד, והקדישה לנתניהו את שירהּ "אתה תותח".

 

כמו נתניהו, גם ליברמן התייחס בנאומו לסוגיית ההתנחלויות. "יש לנו מחלוקת אחת עם העולם. המחלוקת היא הבנייה בירושלים ובגושי ההתיישבות. לכן צריך ממשלה מאוחדת וחזקה שיודעת לעמוד בלחצים. זה ההבדל בינינו לשמאל. אנחנו רוצים ירושלים הבנויה, והם רוצים ירושלים החצויה. במזרח התיכון מדברים לא רק על רמת החיים אלא גם על עצם החיים. תשאלו את עצמכם מי יידע להתמודד עם איומי חמאס. יאיר או ביבי? ומי עם איומי חיזבאללה, ציפי או ביבי? ומי עם האיום האיראני, שלי או ביבי? צריך לשים 'מחל', הרבה 'מחל', 45 מנדטים לפחות".

 

יחד, כל הדרך. נתניהו וליברמן, מובילי רשימת הליכוד-ביתנו (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
יחד, כל הדרך. נתניהו וליברמן, מובילי רשימת הליכוד-ביתנו(צילום: גיל יוחנן)

 

"אל תצביעו למפלגות סקטוריאליות". נתניהו, הערב (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"אל תצביעו למפלגות סקטוריאליות". נתניהו, הערב(צילום: גיל יוחנן)

 

"אגלה לכם סוד. אני הערב על הבמה הזאת באמת מרגיש גן עדן. הפעם האחרונה שבה עמדנו על הבמה הזאת יחד, נתניהו ואנוכי, הייתה אחרי הניצחון הדרמטי של הליכוד ב-1996 נגד כל הסיכויים. אדוני ראש הממשלה, אני מבטיח לך שנחזור לכאן שוב, בפעם השלישית, אחרי הניצחון הגדול ב-22 בינואר.

 

"כששואלים אותי למה עשיתם את המהלך הזה (של איחוד הליכוד עם ישראל ביתנו) אני עונה שישראל בעת הזאת זקוקה לכוח אחד שיבטיח את קיומה כדמוקרטית ומשגשגת. שיתוף הפעולה בין שתי התנועות הוא הערובה האמיתית ליציבות שלטונית. השילוב הזה הוביל לכך שבפעם הראשונה מאז 77' המחנה הלאומי לא רק נבחר לשלטון אלא באמת שלט, בלי לפחד ובלי להתנצל".

 

ליברמן אמר כי האיחוד בין ישראל ביתנו לליכוד חשוב ביותר: "חשוב שיהיה ניצחון סוחף. אנחנו צריכים ראש ממשלה חזק. ראש ממשלה חזק פירושו הנהגה חזקה המובילה את ישראל לעתיד טוב ובטוח יותר. חייבים לחזק את ראש הממשלה בהצבעה עבור רשימתו. אי אפשר לחזק אותו באמצעות הצבעה למפלגה מימין או משמאל".

 

בנייני האומה, הערב. "השמאל יחלק את ירושלים, אנחנו נחזק אותה" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
בנייני האומה, הערב. "השמאל יחלק את ירושלים, אנחנו נחזק אותה"(צילום: גיל יוחנן)

 

כרזות ליברמן בכנס. "יש לנו מחלוקת אחת עם העולם - ההתיישבות" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
כרזות ליברמן בכנס. "יש לנו מחלוקת אחת עם העולם - ההתיישבות"(צילום: גיל יוחנן)

 

"צריך ב-22 בינואר לשים את הפתק 'מחל'", אמר ליברמן, "שגם העולם יידע שיש כוח אחד גדול ומרכזי שהוא המייצג הגדול של עם ישראל, ויש כמה צעקנים וצעקניות שהם לא רלוונטים ולא רלוונטיות. אני שומע הטפות מוסר שצריך לדבר עם אבו מאזן והפלסטינים. השמאל הנאור, הייתם שם, באנפוליס הצעתם לחזור לגבולות 67' לחלק את ירושלים ואבו מאזן אמר לכם

נייט, לא.

 

"אותו אבו מאזן שרק לפני כמה חודשים האשים אותנו מעל במת האו"ם בטיהור אתני ופשעים נגד האנושות, האם הוא פרטנר? אותם אנשים שקודם דיברו בלהט על הצורך בהתנתקות ומה הם לא הבטיחו, 'רק ההתנתקות תביא ביטחון ושלום'. נו, ראינו. אלה אותם אנשים שרק לפני חודשים ספורים, לפני פרוץ המהומות בסוריה, ניסו לשכנע בלהט שחייבים להחזיר את הגולן לאסד. בואו נדמיין שהגולן היום היה סורי ואותן מהומות היו מתרחשות ברמת הגולן".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שרית חדד ונתניהו על הבמה
צילום: גיל יוחנן
כנס הליכוד-ביתנו, הערב
צילום: גיל יוחנן
נתניהו: "עשינו רבות כדי לחזק את ההתיישבות"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים