שתף קטע נבחר

"הם הצליחו להרוג את אופיר בגלל האינטרנט"

כך אמר קרוב משפחתו של אופיר רחום, שהתפתה להגיע לרמאללה עם נערה שהכיר באינטרנט, ונרצח באכזריות על-ידי פלסטינים. אלפים השתתפו בהלווייתו של רחום, ואמו אמרה: "השמים בוכים עליך". הפלסטינים עצרו כמה חשודים במעשה

אלפים השתתפו ביום שישי בהלווייתו של אופיר רחום בן ה-16, שפותה להגיע לאזור רמאללה דרך האינטרנט ונרצח שם. "השמים בוכים עליך", אמרה אמו של הנער שנרצח.

 

את הממשלה ייצג השר מיכאל מלכיאור, שאמר: "כל עם ישראל משתתף בצער הנוער הזה ושותף לכאב. למדנו להכיר את אישיותך ביממה האחרונה".

 

במהלך כל שעות הלילה והיום הגיעו קרובי משפחה וחברים רבים לבית המשפחה באשקלון. ההורים הביעו זעם על כך ששמעו על מציאת הגופה של בנם דרך כלי התקשורת, וסירבו לשוחח עם העיתונאים. בסופו של דבר יצא לעינתונאים קרוב משפחה בשם יוסי, שאמר: "אנחנו רוצים להעביר מסר להורים, שעל הילדים להתרחק מהאינטרנט. האינטרנט הורג. הם הצליחו להרוג אותו בגלל האינטרנט".

 

הפלסטינים עצרו מספר חשודים

 

כוחות הביטחון הפלסטינים עצרו מספר פלסטינים החשודים במעורבות ברציחתו של רחום. ל-ynet נודע כי מדובר בלפחות שלושה עצורים פלסטינים. לדברי תא"ל גנץ, מדובר כנראה באנשי תנזים, אך זוהי הערכה ראשונית.

 

בישראל מנהלים את החקירה אנשי השב"כ והיחידה לחקירת פשעים בינלאומיים. בין היתר בודקים החוקרים את תכולת המחשב של רחום, כדי לנסות ולאתר דרכו את הנערה שפיתתה אותו.

 

רחום היה דמות מוכרת בקרב גולשי האינטרנט בארץ: "הוא היה פריק של מחשבים", סיפרו חבריו, הוא היה מוכר בקהיליית הגולשים באינטרנט, וגם בנה אתר פרטי משלו". (כתובת האתר - בקישורים מימין).

 

שלומי אברג'יל, חברו של אופיר רחום, סיפר לרדיו שאופיר הכיר לפני כחודש וחצי בחורה דרך האינטרנט, שדיברה באנגלית שוטפת והציגה עצמה כתיירת. השניים שוחחו בטלפון, וכבר לפני חודש וחצי נפגשו בירושלים.

 

מחקירה ראשונית של הרצח עולה כי רחום והנערה להיפגש באזור ההתנחלויות פסגות וכוכב יעקב, במרחק של כמה מאות מטרים ממזרח לרמאללה. ביום רביעי לקח אופיר סכום כסף גדול, ויצא לאזור פסגות כדי לפגוש את הנערה.

 

סוכנות הידיעות הצרפתית מסרה מפי עדי ראיה פלסטיניים, כי נער ונערה פלסטינית נסעו בכביש לרמאללה, כששלושה צעירים התנפלו עליהם בדרך צדדית, ירו בצעיר, השליכו את גופתו לתא המטען של מכוניתם ונסעו לרמאללה. הנערה עברה למושב הנהג ונסעה בעקבותיהם, ונראה שהיתה שותפה למעשה.

 

הרשות מסרה לצה"ל: "מדובר באירוע פלסטיני פנימי"

 

"כוח צה"ל שמע את הירי והחיילים חשבו בתחילה כי האש מכוונת לעברם", סיפר ל-Ynet מפקד כוחות צה"ל ביהודה ושומרון, תא"ל בני גנץ. "הכוח השיב אש לעבר המקום ממנו נשמע הירי, ומאוחר יותר אף הגיע למקום, ומצא שם כתמי דם. העברנו ידיעה לרשות הפלסטינית, אך נענינו כי מדובר באירוע פלסטיני פנימי, על רקע כבוד המשפחה או על רקע פלילי אחר".

 

לדברי תא"ל גנץ, נדלקה במערכת הביטחון נורה אדומה כאשר אתמול בבוקר (ה') התקבלה ממשטרת ישראל הידיעה על נער נעדר, ומידע נוסף על כך שיצא לאזור פסגות. "מפקד חטיבת בנימין, אל"מ גל הירש, קשר את הפרטים והבין כי ייתכן שאותו נער נעדר שיצא לאזור, הוא האיש שנורה. בהמשך היום זרם אלינו מידע נוסף משירותי הביטחון שחיזק את הסברה שמדובר באותו נער", אמר גנץ.

 

הרוצחים נמלטו עם הגופה לרמאללה, שם הם התעללו בה, והשליכו אותה ברחוב, לאחר שהשחיתו אותה לחלוטין. הגופה נאספה על ידי שוטרים פלסטינים ביום רביעי בצהריים, ונלקחה לבית החולים הממשלתי ברמאללה, אך גורמי הביטחון ברשות סירבו תחילה לאשר כי מדובר בגופתו של רחום.

 

כוחות הביטחון הפלסטיניים עצרו כמה חשודים

 

"הרצח גרם לרשות הפלסטינית למבוכה רבה", אומר ת"אל גנץ, "מאחר שבימים האחרונים הם מנסים לשקם את התיאום הביטחוני ולהראות לישראל שהם פועלים בכיוון. הארוע גרם לפגיעה באמון, ואנו נבדוק במהלך הזמן הקרוב כיצד הם מתמודדים עם הרצח. הם דיווחו על עצורים, אבל אנחנו נבדוק בדיוק את מי הם עצרו, ומה יקרה בהמשך החקירה", אמר גנץ. "הם יכולים לפעול ביתר יעילות ולמנוע ארועים כל כך קשים. לפני ימים אחדים הם עצרו ארבעה ישראלים באזור שכם, אבל שם הארוע הסתיים אחרת לגמרי. הם חילצו אותם מן הקהל, החזירו אותם לישראל ואחר כך העבירו לנו את נשקיהם. אנחנו מצפים מהם לשיתוף פעולה דומה".

 

מקור רשמי ברשות הפלסטינית גינה את הרצח. בהודעה אומר המקור כי "העם הפלסטיני, למרות קורבנותיו ולמרות החללים הרבים שנפלו כתוצאה מהאלימות והטרור הישראלי, מתנגד לכל פגיעה באזרחים חפים מפשע".

 

ברק ושרון: מדובר בפשע נתעב

 

ראש הממשלה ושר הביטחון, אהוד ברק, אמר בתגובה לרצח כי "מדובר במעשה פשע נתעב שבוצע בידי רוצחים שפלים, חסרי צלם אנוש. זרועות הביטחון לא יחסכו כל מאמץ כדי להגיע לרוצחים על מנת להענישם בחומרה".

 

יושב ראש הליכוד, חבר הכנסת אריאל שרון, אמר בתגובה לרצח: "זה פשע נתעב ומחריד שמחייב למצות את הדין עם המרצחים ולהשיב את הביטחון האישי לכולנו".

 

"הרצח הזה הוא משהו נורא", אמר בתגובה ח"כ גדעון עזרא מהליכוד, "נהיה פה טקסס. הפלסטינים עשו מחיי אדם דבר זול ביותר, גם ביחס לערבים ובוודאי ביחס ליהודים. אנשים בישראל עדיין לא מבינים שאירועים כאלה יכולים להגיע עד לפתח ביתם ונוקטים בגישה של 'לי זה לא יקרה'. זה בא בשבוע האחרון לידי ביטוי בצורה בולטת גם ביחס למשת"פים. ההתנהגות הפלסטינית לא מפתיעה אותי".

פורסם לראשונה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
גופתו של רחום
צילום ערוץ 2
צילום רפרודוקציה
תמונתו של הנרצח
צילום רפרודוקציה
החברים האבלים
מומלצים