שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  החשודה ברצח אופיר רחום מכחישה כל מעורבות ברצח
  אמנה מונא מביר נבאללה חשודה שפיתתה את אופיר רחום דרך האינטרנט לבוא לאזור רמאללה, שם נחטף ונרצח באכזריות. לדברי מפכ"ל המשטרה, היא אינה משתפת פעולה עם חוקריה, אבל מכחישה מעורבות ברצח. מקורות פלסטיניים אמרו שהמשטרה מונעת ממנה להיפגש עם עורך דינה

  מפכ"ל המשטרה, רב ניצב שלמה אהרונישקי, אמר בצהריים (א') כי אמנה מונא, החשודה שהייתה מעורבת ברצח אופיר רחום, "נחקרת לא מעט שעות, אבל אינה משתפת פעולה עם חוקריה. היא מכחישה כל מעורבות ברצח".
  מפכ"ל המשטרה הוסיף בטקס חילופי מפקדי משטרת מחוז ש"י: "אין ראיות ברורות לרקע, למניע או עד כמה היא קשורה לרצח. לא הצלחנו לאמת את העובדה שהשניים נפגשו בעבר. עם זאת מראיות שנמצאו בדירתה ומראיות נוספות אנחנו מניחים שהיא קשורה לרצח".
  מקורות פלסטינים טוענים כי משטרת ישראל מונעת מעורך דינה של אמנה מונא להיפגש עמה. לטענת הגורמים, במשטרה דחו בקשה של עורך הדין להיפגש עמה וקבעו כי השניים יוכלו להיפגש רק מיום ד' הקרוב.


  אביו של הנער: "אין לנו עניין בנקמה"

  "אין לנו כל עניין בנקמה, זה כבר לא משנה לנו, כי כלום לא יחזיר את אופיר. אנחנו לא מסוג האנשים שמחפשים נקמה, אבל אנחנו מצפים משירותי הבטחון לתפוס את כל הרוצחים ולמצות איתם את הדין". כך הגיב שלום רחום, אביו של הנער אופיר ז"ל, כשנודע למשפחה על מעצרה של הצעירה הפלסטינית החשודה כי פיתתה את אופיר להפגש עימה דרך האינטרנט ולאחר מכן רצחה אותו עם שלושה פלסטינים נוספים.
  צה"ל והשב"כ עצרו בלילה שבין ששי לשבת את הצעירה, אמנה ג'וואד מונא, בת 26 ותושבת הכפר ביר נבאללה. היא נעצרה ע"י חיילי דובדבן שפשטו על הכפר הנמצא בתוך שטח B, באחריות ביטחונית ישראלית ובשליטה אזרחית פלסטינית. הצעירה הפלסטינית נעצרה והועברה לחקירת השב"כ.
  בני משפחתה של מונא טוענים כי היא חפה מפשע ואין לה קשר לאירוע. מונא, סטודנטית, עבדה כעורכת מגזין לאופנה. אחיה טען הבוקר כי סכומי כסף נגנבו מבית המשפחה כשפרצו אליו הישראלים.

  הפיענוח

  פיענוח הרצח התאפשר לאחר שיחידת פשעי המחשב של היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות במשטרה, הצליחה לאתר את המחשב ממנו התקשרה הצעירה אל הנער באשקלון. בנוסף, על פי פירוט השיחות בטלפון הסלולרי של הנער, הצליחו החוקרים לאתר את מספר הטלפון הסלולרי של הצעירה עימה שוחח, וככל הנראה היה אותו מספר קצה החוט העיקרי לפתרון הפרשה.
  כשחיפשו החוקרים את מיקום הטלפון באמצעות מיכשור אלקטרוני מתוחכם, אותר המכשיר בכפר ביר נבאללה בתוך אחד הבתים. המשך החקירה העלה כי אכן בבית מתגוררת צעירה בת 26 העונה לתיאור שהגיע לחוקרי השב"כ ואף פורסם בכלי התקשורת הפלסטינית.
  לוחמי דובדבן הגיעו לכפר ביר נבאללה, הקיפו את הבית, פרצו אליו ועצרו את מונא. היא הועברה מאוחר יותר לחקירה ע"י חוקרי השב"כ ואנשי המשטרה. מהחקירה עולה כי מונא היא סטודנטית לכלכלה באוניברסיטת ביר זית ופעילה במחאות נגד ישראל. משפחתה ידועה כמקורבת לארגון הפתח. היא נעצרה בעבר במהלך הפגנות נגד ישראל.
  עתה מנסה השב"כ להתחקות אחרי שלושה גברים פלסטינים, שהיו ככל הנראה שותפים לרצח. גם ברשות הפלסטינית מנסים כעת להגיע לשלושה, בנסיון להשיג את כוחות הבטחון של ישראל. ההערכה היא כי מדובר במקורבים לפתח, אולם לא אנשי פתח "באופן רשמי". קצין בכיר במנגנון הביטחון המסכל בגדה אמר ל-ynet כי הרשות לא סייעה לישראל ללכוד את הצעירה החשודה. הקצין אמר עוד כי אין בכוונת הרשות לסייע בלכידת שאר החשודים בפרשה. זאת, משום שאין תאום ביטחוני בין ישראל והפלסטינים.
  הכפר ביר נבאללה עלה לכותרות בשנת 94', כשהחייל נחשון וקסמן ז"ל נחטף, הועבר לכפר והוחזק שם באחד הבתים. הוא נהרג במהלך פעולת החילוץ של סיירת מטכ"ל שחייליה פרצו לבית. בפעולת החילוץ נהרג סרן ניר פורז ז"ל.

  "הסברתי לאופיר שזה מסוכן"

  בני משפחתו של אופיר רחום ז"ל קיבלו הודעה מסודרת כבר בשבת בצהריים, דקות ספורות לאחר מעצרה של הצעירה. במהלך כל השבת זרמו לבית המשפחה חברים וקרובים מרחבי אשקלון. חבורות נערים התגודדו מתחת לבית ומיררו בבכי.
  "אני לימדתי את אופיר לחשוב מהראש ולא מהלב, הוא היה ילד מאד אינטליגנטי, רהוט, שחשב לפני כל צעד שביצע", אמר האב שלום. "יום אחד נכנסו לחדר של אופיר וראיתי אותו בצ'אט. הסברתי לו שזה יכול להיות מסוכן, ניגשתי למחשב ושוחחתי עם נערה בת 12. הצגתי את עצמי כבן 12 ושוחחנו. תוך 5 דקות קבענו להפגש. רק אז הודעתי לה שאני בן 41, הראיתי לו כמה זה עלול להיות מסוכן. חשוב לנו להזהיר שוב את ההורים, שיהיו עם היד על הדופק". עתה חושבים בני המשפחה להפוך את האתר של אופיר באינטרנט לאתר זכרון והנצחה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רפרודוקציה
  אופיר רחום. נרצח על ידי האשה ושלושה פלסטינים נוספים
  צילום רפרודוקציה
  חבריו של אופיר רחום בהלוויתו
  צילום צפריר אביוב
  האבל על אופיר. "כלום לא יחזיר אותו"
  צילום צפריר אביוב
  מומלצים