שתף קטע נבחר

נחתם הסכם ההטבות הממשלתיות לאינטל

על פי ההסכם, תקבל אינטל מענק ממשלתי של 400 מיליון דולר תמורת השקעת 3.5 מיליארד ד' בקרית גת. המפעל החדש יספק 3,000 מקומות עבודה. על אינטל להודיע למרכז ההשקעות על החלטתה תוך 3 חודשים מיום חתימת ההסכם

נחתם ההסכם בין משרד האוצר לחברת אינטל לגיבוש ההטבות שתקבל החברה תמורת הרחבת פעילותה בישראל. לפי ההסכם שנחתם, גובה מענק לצורך הרחבת פעילות אינטל ובניית המפעל החדש יעמוד על 12.5% מסך השקעת החברה. אם הנהלת אינטל תחליט להקים את המפעל החדש ולהרחיב את הנוכחי בהיקף כולל של 3.5 מיליארד דולר, תקבל החברה מהממשלה מענק של 400 מיליון דולר.
שר האוצר, אברהם שוחט, אמר כי המפעל החדש יספק למעשה, במישרין ובעקיפין, למעלה מ-12,000 מקומות עבודה ויגרום לשיגשוג ופריחה באיזור קרית-גת ובנגב כולו.
דובר אינטל מסר בתגובה כי אינטל העולמית טרם קיבלה החלטה סופית אם להקים את המפעל בקרית-גת וכי הנושא נמצא כעת בבדיקה. דובר החברה ציין כי ההסכם עם האוצר לגבי תנאי ההטבות היה נחוץ שכן כדי להכריע בנושא הקמת המפעל החדש, היתה צריכה הנהלת אינטל לדעת מה תקבל מהמדינה.
הסכם ההטבות גובש לאחר משא ומתן בין הממשלה לאינטל שנמשך כחצי שנה. שוחט ציין כי סיכום המסגרת של חבילת ההטבות, בהתאם לחוק לעידוד השקעות הון, שחברת אינטל יכולה לצפות לקבלתם, מותנה בכך שחברת אינטל תציג תוכניות מפורטות למרכז ההשקעות תוך שלושה חודשים.
שוחט הוסיף כי לפי ההסכם מדובר בהשקעה כוללת של כ-3.5 מיליארד דולר, שבחלקה תכלול את הרחבת מפעל ייצור השבבים בטכנולוגיית 0.18 מיקרון ובחלקה האחר תשמש להקמת המפעל החדש, שייצר שבבים בטכנולוגיה של 0.13 מיקרון. לדברי שוחט, מפעל אינטל הנוכחי מעסיק 3,800 עובדים וכי במפעל החדש צפויה אינטל להעסיק כ-3,000 עובדים נוספים בתחומי המפעל.
שר האוצר אמר עוד, כי הוא רואה בהסכם בדבר ההשקעה הגדולה ביותר במשק מאז קום המדינה הישג אדיר לממשלת ישראל ולכלכלתה. במשרד האוצר טענו אתמול, כי אין מדובר בתעמולת בחירות, אלא בהסכם שעמלו עליו חצי שנה וכי לשר האוצר היה חשוב מאוד לסיים את הטיפול בו עוד לפני הבחירות, כדי להבטיח שהשקעת הענק תצא אל הפועל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים