שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מדריך להזמנת בתים לחופשה
  הפופולריות הגואה של החלום העירוני לגור בבית כפרי, כאשר מן החלון נשקף שדה מרעה ירוק, הביאה לכך שיש היום חברות רבות המתמחות בנושא
  תמרה דה בנדטי ואקאנס ע.ל. יורוטל אמי ללויד 
  סנצ'ורי 21 קאזה-קלאב בתי כפר קאזה אין קאמפניה 
  דאלי וקיישן חברות בחו"ל 

  פרובנס, טוסקנה, אומבריה וחבלי ארץ אחרים היו פעם אזורים חקלאיים פוריים מאוד. גם היום הם עדיין ירוקים, מלאי מרחבים פתוחים, אבל חקלאות, גם באירופה, היא פרנסה בעייתית. בעלי בתים רבים הופכים בשנים האחרונות את הבתים הכפריים שלהם לעסק מכניס ומשגשג.
  החלום העירוני הזה, לגור בבית כפרי, כאשר הנוף שנשקף מן החלון הוא שדה מרעה ירוק, מביא לכאן בכל קיץ אלפי מבקרים, שהשכרת בית לשבוע או שבועיים היא הדרך הנבחרת בעיניהם.
  הפופולריות הגואה שלהם בישראל גורמת לכך שיש היום כעשר חברות ישראליות שמתמחות בנושא זה, או חברות מחו"ל שנציגיהן בארץ מציעים את הבתים להשכרה בפני הלקוחות הישראלים.

  תמרה דה בנדטי

  זוהי השנה השביעית שתמרה משווקת את בתי הנופש באיטליה ושנה שלישית בצרפת. לדבריה כל בית המושכר באמצעותה נבדק על-ידה בקפדנות: המבנה, הנוחות, המיקום והגישה לכל האתרים המעניינים. כל לקוח יוצא לחופשה מצויד בתיק הסברים מפורט של כל המקומות, ימי השוק, המלצות למסעדות מקומיות, אירועים, טעימות יין ועוד.

  מיקום: איטליה (כשהשנה מושם דגש על אומבריה, המזרחית לטוסקנה) וצרפת (דורדון, פרובנס ופריז).

  גודל ותנאים: בתי חווה, מבצרים, וילות מפוארות, דירות קטנות ולופטים. כל הבתים מאובזרים לגמרי (כולל מצעים ומגבות).

  פרק הזמן המינימלי להשכרה: בדרך כלל שבוע, אך יש גם השכרות על בסיס יומי.

  הזמנות: בתים גדולים - כמה חודשים בראש. בתים קטנים - מספיק גם חודש מראש. החברה תנסה להסתדר גם עם התראות קצרות יותר. טל': 9580463-09, פקס': 9584846-09.

  מחירים: מ-400 דולר לזוג ועד 10,000 דולר לבית מפואר ל-20 איש.

  הבית עליו ממליצה תמרה במיוחד הוא Castelo di Proceno - מבצר מפואר מהמאה ה-12 השוכן ליד כפר קטן בן 300 תושבים באזור אורבייטו. המבצר הפך בידי המשפחה למיני מוזיאון עם שרידי התרבות האטרוסקית בעוד מגורי החיילים הפכו לשבע יחידות דיור.

  במבצר יש Enoteca - "בית יין" - ובעלת המבצר מזמינה את האורחים פעמיים בשבוע לארוחות גורמה.

  המחיר לשבוע החל מ-520 דולר לזוג ועד 880 דולר לחמישה אנשים.

  חזור למעלה
  ואקאנס ע.ל.

  עדי לבנת מחברת ואקאנס ע.ל. הוא דוגמה בולטת להתמחות כזו. לבנת מסביר בהתלהבות את יתרונותיהם של הבתים להשכרה ומדגיש בעיקר את הטיפול האישי שהוא מעניק ללקוחותיו. "בכל שנה", הוא אומר, "אני מבקר בכל אחד מן הבתים שאני מציע פעמיים או שלוש. אני מעודכן בכל הפרטים ובכל ההיבטים של הבתים שאנחנו מציעים ללקוחות הישראלים. יש כאן עבודה לא פשוטה של התאמת הבתים הנכונים למשפחות ששוכרות אותם. פרטים רבים, לפעמים קטנים ושוליים לכאורה, עלולים להתברר כמכריעים לגבי הצלחתה של החופשה או מפח הנפש, חלילה, שייגרם לשוכרים". לבנת מתמחה בהשכרת בתים בפרובנס ובטוסקנה ועיקר גאוותו על כך שהוא מתאים את הדיירים הזמניים לאנשים אחרים שישהו במקום במהלך אותה תקופה. "שכנים כאלה, שלא נבחרו בקפידה, עלולים להוות בעיה קשה".

  מיקום: הבתים של חברת ואקאנס ע.ל. נמצאים בין כרמים ואחוזות. לכל בית יש את האופי המיוחד שלו ואת היתרונות המאפיינים אותו. כל בית נמצא במרחק סביר מעיירה, שבה ניתן להשיג כל מה שצריך. לבנת מדגיש שבכל מקרה יש צורך ברכב שכור כדי להגיע אל הבתים.

  גודל ותנאים: החברה מציעה בתים בגדלים שונים, החל מבית לזוג ועד לבתים המתאימים ל-20 איש. כל הבתים מאובזרים לגמרי, כולל מגבות ומצעים.

  פרק הזמן המינימלי להשכרה: שבוע.

  הזמנות: לדברי לבנת כדאי להזמין כמה שיותר זמן מראש. ההסבר הפשוט לכך הוא שבמחוזות הללו יש איסור על בנייה חדשה ולכן הביקוש לבתים גדול וההיצע הקטן. הוא ממליץ להזמין יותר מחודש מראש. טל': 03-6425393 / 050-614333.

  מחירים: בין 450-800 דולר לזוג לשבוע. ככל שנוסעים יותר אנשים, כך המחיר לאדם זול יותר.

  חזור למעלה
  יורוטל

  מיקום: הבתים נמצאים בצרפת וברחבי אירופה, באזורים מרכזיים ובאזורים כפריים על פי בחירת הלקוח. בכל המקומות יש צורך ברכב שכור כדי להגיע אל שלוות הנפש הכפרית.

  גודל ותנאים: לכל הבתים יש מטבח מאובזר, ריהוט, סדינים ומגבות, ברבים מן הבתים יש בריכה ובמפוארים יש גם ג'קוזי ומערכת סטריאו. בכמה מן הבתים המפוארים עובדות גם מנקה ומבשלת שמנעימות את חייהם של הנופשים ומבצעות את המטלות הפחות אהודות.

  פרק הזמן המינימלי להשכרה: שבוע.

  הזמנות: רצוי מאד להזמין מראש וככל שמקדימים יש יותר סיכוי לקבל את הדירה שרוצים. הביקוש הגדול ביותר הוא בעונת הקיץ. טל': 6022732-03.

  מחירים: המחירים בהתאם לגודל הבית. טווח המחירים הוא 1,500-10,000 דולר לשבוע.

  חזור למעלה
  אמי ללויד

  מיקום: החברה מתמחה בעיקר בהשכרת בתי ודירות נופש באיי יוון. ההמלצה העיקרית של אנשי אמי ללויד היא האי כרתים, וקשה מאוד שלא להסכים עם ההמלצה הזו. כרתים נהנה משני יתרונות בולטים – יש בו את כל המאפיינים של אי יווני שלו ופסטורלי, אבל, יחד עם זאת, הוא גדול מספיק כדי לא לחוש בו קלסטרופוביה. אפשר לטייל גם למקומות מעט מרוחקים ואפילו לנסוע לבילוי עירוני בחאניה או בהיראקליון. אנשי החברה מכלילים ואומרים שמיקום הדירות באיים הוא כ-3-5 ק"מ מהערים המרכזיות, אם כי יש איים שנגמרים עוד לפני שנוסעים חמישה ק"מ.

  כל הדירות שמציעה אמי ללויד מושכרות בחבילה הכוללת טיסה, שהייה ורכב שכור. המדיניות של החברה היא לא להשכיר דירות בלי לדאוג גם לרכב, שמאוד נחוץ לדבריהם.

  גודל ותנאים: ההיצע כולל דירות בגדלים שונים, החל מדירות סטודיו ועד לווילות עם שמונה חדרי שינה, שמתאימות ל-20 איש. בכל הדירות יש חצר גדולה (ובדרך כלל גם בריכה) ומטבח מצויד.

  פרק הזמן המינימלי להשכרה: שבוע.

  הזמנות: האירופאים, שאוהבים מאוד את איי יוון, נוהגים להזמין שנה מראש ולכן כדאי להקדים ולהזמין. טל': 8525271-04.

  מחירים: מחיר ממוצע הוא החל מ-500 דולר לאדם לשבוע, בתנאי שההזמנה היא למינימום ארבעה אנשים.

  חזור למעלה
  סנצ'ורי 21

  חברת נדל"ן שעוסקת במכירת יחידות וכן בהשכרות שבועיות.

  מיקום: החברה מתמחה בדירות נופש בכל העולם (ספרד, טנריף, שווייץ, ארצות הברית ואנגליה). חלק מהיחידות נמצאות באתרי נופש (עיירות נופש ואתרי סקי) ואחרות נמצאות בערים מרכזיות (לונדון, פריז, רומא ואורלנדו).

  גודל ותנאים: הדירות במבחר גדלים, החל מיחידות לזוג ועד יחידות לשמונה אנשים. הבתים, החל בחדרי מלון רגילים וכלה בסוויטות מפוארות, מצוידים במטבחים, בבריכת שחייה צמודה (לכל שלוש וילות בריכה) ועוד כיד הדמיון.

  פרק הזמן המינימלי להשכרה: הוא בין חצי שבוע לשבוע.

  גישה למקום: למקומות הכפריים יש להגיע ברכב שכור. לדירות עירוניות מוטב שלא, כיוון שהרכב הופך במקרים כאלה לנטל שצריך לטפל בו (במקרה אחד, מעציב במיוחד ולא קשור כלל לחברה זו, שילמנו מחיר זול להפליא עבור חדר במלון בברצלונה ואת אותו מחיר בדיוק עבור אחסונו של הרכב שהיה איתנו בחניון יוקרתי במרכז העיר. טעות איומה. המכונית אפילו לא הודתה לנו. בעל החניון דווקא הודה לנו בחום).

  הזמנות: בתקופה החמה או בחגים יש להזמין כמה חודשים מראש. בתקופה לא בוערת ניתן אפילו להזמין מהיום למחר. טל': 333443-800-1.

  חזור למעלה
  קאזה-קלאב

  חברה המתמחה בעיקר בתיירות כפרית ועושה שימוש רב במילה הבעייתית מעט – אותנטיות. כולנו בעד אותנטיות, כלומר שימור המצב ה"טבעי" וה"ראשוני" של הבתים הכפריים. אנחנו נגמלים מזה כאשר מדובר במטבח ובשירותים. לאף אחד אין התנגדות לישון במיטת אפיריון, אבל בישול על פרימוס, או שימוש במקרר קרח כבר נשמע פחות מקסים. הבתים שמציעה קאזה קלאב ערוכים לקלוט תיירים מן המאה ה-21 והאותנטיות שלהם מודעת למגבלותיה. בתים רבים שמציעה החברה נבנו במאות ה-15 עד ה-19.

  מיקום: טוסקנה ואומבריה, איטליה.

  גודל ותנאים: החל מיחידות לזוג+ילד בגודל 40-50 מ"ר ועד אחוזות כפר אמיתיות, לאוהבי מרחבים, ששטחן 400-500 מ"ר. הבתים מציעים מטבח מצויד היטב וריהוט ששומר על אופי המקום. ברבים מהם, אם מרימים את המבט, נתקלים בתקרות טרה-קוטה בנות מאות שנים.

  פרק הזמן המינימלי להשכרה: שבוע או יותר. כדי להגיע לבתים צריך רכב שכור. מספר הבתים בעיירה עצמה מועט.

  הזמנות: האמריקנים מזמינים שנה מראש. הישראלים מזמינים שמונה חודשים מראש. ישנם בתים מסוימים שצריך להזמין תשעה חודשים מראש, אבל אם לא נעולים על בית מסוים גם חודשיים-שלושה יספיקו. טל': 9898437-04, 785955-053.

  מחירים: המחיר בטוסקנה יקר מאומבריה. הממוצע נע בין 170 דולר לשבוע לאדם ועד 280 דולר. תלוי במס' האנשים.

  חזור למעלה
  בתי כפר

  אנשי החברה מייצגים שלוש חברות השכרה שונות. כל הבתים נמצאים באזורים כפריים.

  כדי להגיע לבתים יש לשכור רכב. רק במקרים בודדים, בוונציה או ברומא, הדירה ממוקמת במרכז העיר.

  מיקום: טוסקנה, אומבריה, לציו וכל איטליה.

  גודל ותנאים: המגוון רחב ויש היצע של בתי כפר בדרגות שונות, החל מטירות מימי הביניים ועד בתי איכרים משופצים. גודל הבתים נע בין 25 מ"ר ועד 500 מ"ר. בבתים יש כלי רחצה, כלי מטבח, מטבח מצויד (מקרר, כיריים, כלי מיטה, מים חמים, גז, חשמל). שני דברים אינם כלולים במחיר: חימום וניקוי סופי של היחידה.

  פרק הזמן המינימלי להשכרה: בחודשי הקיץ (יולי אוגוסט) היא רק משבת לשבת. בעונות ביניים יש אפשרות להזמנת חופשות קצרות יותר - מינימום שלושה ימים.

  מחירים: התשלום נעשה בארץ ישירות לחברה. הדרישה היא למקדמה של 30 אחוז, וחודש לפני מועד ההשכרה משלמים את יתרת התשלום. המחירים משתנים בהתאם לרמת הדיור, מיקומו והביקוש לו.

  דוגמאות למחירים:

  דירה ל-3-4 אנשים מחוץ לעונה: 510-610 דולר ובעונה 600-860.

  יחידה ל-6 אנשים מחוץ לעונה 800 דולר ובעונה 1200.

  יחידה ל-8 אנשים מחוץ לעונה 1,600 דולר ובעונה כ-2,500.

  יחידה ל-10 אנשים, מחוץ לעונה 1,450דולר ובעונה 1900$.

  אלה מחירים ממוצעים, וכולם כוללים ביטוח.

  המינימום הוא 150-300 דולר לאדם.

  טל': חיים לוצטי 6273252-04, קטי 697340-051, 6793137-02.

  חזור למעלה
  קאזה אין קאמפניה

  מיקום: מקומות כפריים בטוסקנה ובאומבריה, איטליה.

  גודל ותנאים: גודל הבתים משתנה, החל מדירות חדר עד לבתים המתאימים ל-20 איש. הבתים מאובזרים באופן מלא ואין בהם מיזוג אוויר. רכב שכור חובה.

  פרק הזמן המינימלי להשכרה: רוב ההזמנות הן לשבוע, אבל ניתן להזמין גם לזמן קצר יותר.

  הזמנות: כדאי להזמין כחצי שנה מראש, בעיקר בעונות החמות: יולי-אוגוסט ואפריל. טל': אורנה הס 6723252-02, טלפקס': 6715512-02, ובפירנצה, אלונה הס, טל': 768607-55-39.

  מחירים: החל מ-450 דולר לזוג לשבוע, עד כ-5,000 דולר.

  חזור למעלה
  דאלי וקיישן
  החברה משכירה בתי כפר אוטנטיים, חוות כפריות ,טירות, אחוזות נופש ובתי מלון קטנים בחבל דורדון, נורמנדי ובריטאני.

  מיקום: כל הבתים ממוקמים בלב ליבו של חבל הדורדון, בפריגור השחורה, בנורמנדי ובריטאני. חלק מהבתים ממוקמים על שפת אגם ובחלקם בריכת שחיה פרטית, כל הבתים שומרים על סטנדרטים גבוהים במיוחד.

  גודל ותנאים: מקום השהות והלינה מותאם באופן אישי למשפחה עם ילדים, לזוגות, לחבורות או לבודדים. כל הבתים ללא יוצא מן הכלל, מאובזרים בשלמות ומיקומם מאפשר לצאת מהם בקלות רבה לטיולים באזור.

  פרק הזמן המינימלי להשכרה: הבתים מושכרים על בסיס שבועי, הטירות והאחוזות על בסיס יומי.

  הזמנות: בחודשים יולי ואוגוסט רצוי לבצע ההזמנה לפחות חודשיים מראש, אך גם הזמנות בהתראה קצרה יותר תבוצענה.

  מחירים:

  בתים לארבעה-שמונה איש: 800-1,400 דולר לשבוע.

  בית לזוג: 650-900 דולר לשבוע.

  כל מזמין מצויד על ידי החברה בתיק מסע הכולל בתוכו את כל המידע הנדרש לו לטיולים באזור: מפות מפורטות ,מסלולים יומיים, אתרים מומלצים לביקור, ימי שוק, פסטיבלים, מסעדות יקבים ועוד.

  טל': 5498484-03, 548426-052.

  חזור למעלה
  חברות בחו"ל
  מי שאינו מתעקש על ניהול עסקיו עם חברה ישראלית, המבטיחה יחס אישי יותר, יכול למצוא ברשת עשרות דוגמאות של אתרים המציעים חדרים, דירות ובתים להשכרה. כמו בכל קנייה ברשת יש כאן הימור מסוים, אבל ברוב המקרים שבהם נטלנו את ההימור הזה הופתענו דווקא לטובה. אם מדובר בחופשה ארוכה במקום אחד (שבוע במקום אחד יכול להיות ארוך מאוד), מוטב לבדוק היטב את כל הפרטים לפני שמזמינים ולבוא מתוך מוכנות להפתעות (ראו מימין, תחת דירות להשכרה).
  חזור למעלה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מדריך להזמנת בתים לחופשה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שכנים כאלה, שלא נבחרו בקפידה, עלולים להוות בעיה קשה
  הבתים מציעים מטבח מצויד היטב וריהוט ששומר על אופי המקום
  בכל המקומות יש צורך ברכב שכור כדי להגיע אל שלוות הנפש הכפרית
  הבתים, החל בחדרי מלון רגילים וכלה בסוויטות מפוארות, מצוידים במטבחים ובבריכת שחייה צמודה
  מומלצים