שתף קטע נבחר

מומחים: בכל העולם יעברו לשתות מי ים מותפלים

אלה הן ההערכות שהועלו בוועידה בינלאומית, שעסקה בנושא המחסור במים בעולם. עם הזמן הולך מחסור המים וגדל ולא תהיה ברירה, אלא להתפיל מים

ביליוני בני אדם בכל העולם מתמודדים עם בעיית המחסור במים והרבה מדינות יאלצו בקרוב למצוא פיתרון לבעיה באמצעות התפלת מי ים. כך אמרו היום (ד') מומחים בוועידה בינלאומית בסינגפור, שעסקה במשבר המים בעולם.
המומחים מעריכים, כי נושא המים יהפוך לנושא הכלכלי והביטחוני העיקרי של המאה הנוכחית. כיום סובלים ממחסור במים חצי ביליון בני אדם מ-31 מדינות.
על פי ההערכות, עד לשנת 2025 יסבלו ממחסור במים לפחות שלושה מיליארד בני אדם מ-48 מדינות, ובשנת 2025 יעלו המספרים ויגיעו לארבעה מיליארד בני אדם מ-54 מדינות.
"המים הפכו למקור החשוב ביותר בעולם להתפתחות כלכלית, ומחסור במים עלול להחמיר את הקונפליקט בין מדינות ולהביא להתדרדרות במצב הביטחוני", אמר השר לאיכות הסביבה של סינגפור, לים סווי.
"המאה ה-20 היתה המאה של הנפט ואילו המאה ה-21 תהיה המאה של המים", אמר ליאון אוורבוך, יו"ר הוועידה. "לנפט יש תחליפים ואילו למים אין", הוסיף אוורבוך.
התפלת מים פירושה הוצאת המלח מתוך מי הים, והיא מהווה כיום את הפיתרון הפרקטי היחיד לבעית המחסור במים, מעריכים המומחים. "התפלת מים היתה תמיד עניין יקר מאד ולכן לא השתמשו בשיטה הזאת בכמויות גדולות, אבל לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות האחרונות, ניתן היום להתפיל מים בעלות נמוכה, יחסית", אמר אוורבוך.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים