שתף קטע נבחר

נסראללה: נמשך המו"מ לחילופי שבויים עם ישראל

מזכ"ל החיזבאללה, השייח חסן נסראללה, הודה, כי מתקיים ערוץ תקשורת בין ישראל לבין ארגונו במטרה להגיע לעסקת חילופי שבויים. איראן מעורבת בעסקה, במטרה לכלול בה דיפלומטים איראנים המוחזקים, לטענתה, בישראל

מזכ"ל החיזבאללה, השייח חסן נסראללה, אמר אמש (ד'), כי נמשך המשא ומתן עם ישראל במטרה להגיע לעיסקת חילופי שבויים.
"אנו ממתינים לתוצאות הפעילות בצינור זה", אמר מזכ"ל החיזבאללה, שהכחיש ידיעות שהתפרסמו לאחרונה כאילו גורמים שוויצרים מתווכים בנושא השבויים בין ישראל לחיזבאללה.
מקורות בלבנון מעריכים, כי לביקורו של שר החוץ האיראני, כמאל חראזי, בשבוע שעבר בביירות ובדמשק, יש קשר לפעילות בנושא חילופי השבויים, שכן האיראנים מעוניינים, שכל עסקה תכלול גם את ארבעת הדיפלומטים האיראנים, שנחטפו בלבנון בשנת 1982 ולטענת האיראנים הועברו לישראל. בביקוריו אמר חראזי, כי איראן מתואמת עם החיזבאללה, שכל עסקת חילופי שבויים תכלול גם את הדיפלומטים האיראנים.
במערכת הביטחון גורסים כי ארבעת הדיפלומטים האיראניים נחטפו על ידי הפלנגות ונרצחו.
תקריות אלימות פרצו אמש בין אנשי חיזבאללה לבין אנשי הארגון השיעי אמאל, במהלך טקס חנוכת משאבת המים מהחצבני בדרום לבנון. התיגרה פרצה בשל תחרות על הנפת דגלים בין הפעילים של שני הארגונים ונסיון של פעילי כל אחד מהארגונים לתפוס עמדה טובה יותר בטקס. שאיבת המים מהחצבני נעשתה במטרה להעביר מים לעיירה מיסן, לאחר שבמשך 22 שנים נותקה העברת המים לאזור על ידי צה"ל. בשלב הראשון אמורה המשאבה לספק לאזור 10 מיליון קוב מים מדי שנה.

עונש מוות לקצין המודיעין של צד"ל

בית משפט צבאי בלבנון גזר אתמול עונש מוות לקצין המודיעין הבכיר של צד"ל, לאחר שהואשם בריגול למען ישראל. גזר הדין ניתן שלא בנוכחותו של הקצין, סימון אל שופי, שברח מלבנון עם נסיגת צה"ל מרצועת הביטחון לפני עשרה חודשים.
בנוסף, גזר בית המשפט הצבאי עונשי מאסר הנעים בין מספר חודשים למאסר עולם על 9 אנשי צד"ל נוספים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
חסן נסראללה. ערוץ תקשורת פתוח
צילום: רויטרס
מומלצים