שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בוריס ג'ורדאן: "אני הבוס החדש של NTV"
  איש הכספים האמריקני יעסוק, בשמה של Gazprom, בכל הפונקציות  איש הכספים בוריס ג'ורדאן (B. Jordan) האמריקני הודיע היום (ו') כי אינו רק המנהל של רשת הטלוויזיה NTV ברוסיה – אלא גם אחראי לכל ענייניה הפיננסיים ולעיצוב התוכניות המשודרות.
  ג'ורדאן הוצב לתפקידו בסיטואציה של מחלוקת. יש גורמים רבים אשר אינם רואים בעין יפה את העובדה שענקית האנרגיה Gazprom (בשליטת הממשלה) משתלטת על רשת הטלוויזיה העצמאית הגדולה במדינה. חברת הגז היא בעלים של 46% מן הנכס; מייסד הרשת, איש העסקים ולדימיר גוסינסקי (V. Gusinsky), שולט בנתח בן 25% בבירור – ויש עוד נתח, במשקל 19%, אשר לגביו יש ויכוח: גאזפרום טוענת כי נתח הבעלות הזה הוא ערבות שהפקיד גוסינסקי בידיה כנגד הלוואת גדולות שהעניקה לו. גוסינסקי מצוי כעת בספרד, ונאבק נגד צו-הסגרה אשר ממשלת רוסיה הוציאה נגדו; לטענתו, הסיבה האמיתית לצעד המיוחד של הממשלה היא פוליטית – ולא פלילית-פיננסית.
  עד כה, העיתונאים ושאר אנשי הצוות מונעים מאת ג'ורדאן את הכניסה לבניין. בשבועות האחרונים, הם הכינו שעות שידור רבות נגד הגורמים הנתפשים כעומדים מולם ונגדם : ג'ורדאן, גאזפרום – והנשיא, ולדימיר פוטין (V. Putin), אשר הרשת מתחה עליו ביקורת קשה. וכעת, ככל הנראה – אין בכוונתם לאפשר לו את מימוש "האחריות הכוללת" שלו, אשר הם רואים בה ניסיון של המשטר לסתום את הפיות.
  ג'ורדאן ביקש היום כי תיפסק "מייד" חסימת דרכו – אך הדגיש כי "אין כוונה להשתמש בכוח". הוא ציין כי יש לו היתר-עבודה מטעם רשויות ההגירה של רוסיה, ובהיתר זה רשום תפקידו כמנהל הערוץ – וביקש, "שלא להפר את החוק".
  עם זאת, הבטיח כי אין בכוונתו "להתערב בעבודת המערכת" וגם לא "להכניס שינויים משמעותיים בתוכניות". הוא הסביר כי "מצבה הנוכחי של הרשת לא נגרם עקב התוכניות, אלא בגלל ניהול פיננסי פגום ולא-נכון".
  אף כי אינו יושב במשרדי החברה, ג'ורדאן החל לטפל בענייניה. הוא אמר כי שלח מכתבים אל כל הבנקים, אשר מטפלים בענייניה של NTV – וביקש מהם, להימנע מקבלת כל הוראה פיננסית מאת ההנהלה הקודמת. "כל מסמך, שאינו נושא את חתימתי, הוא בלתי-חוקי" – אמר ג'ורדאן.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ארכיון YNET
  גוסינסקי. דומה לג`ורדאן בכך שאין לו חופש תנועה
  ארכיון YNET
  מומלצים