שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דרמת השתלטות על תחנת הטלוויזיה NTV ברוסיה
  עובדי רשת הטלוויזיה העצמאית היחידה ברוסיה נתקלו הבוקר בנציגי תאגיד גזפרום שהשתלט לפני כעשרה ימים על מניותיה של NTV. שידור הבוקר הופסק באמצע, כאשר המגיש ניסה להסביר לצופים את הנעשה

  תאגיד הגז הממשלתי הרוסי גזפרום החל להשתלט הבוקר (שבת) פיזית על תחנת הטלוויזיה העצמאית NTV. שומרים מטעם גזפרום הוצבו בבניין במוסקבה ושידור חדשות הבוקר הופסק באמצע. מנהלי גזפרום השתלטו על מטה NTV במגדל אוסטנקינו, דרשו מעיתונאים לחתום על מסמך שבו הם מקבלים את מרות ההנהלה החדשה. מי שסירב לחתום פוטר.
  עם ההשתלטות על בניין הטלוויזיה התירו הבעלים החדשים לאנשי NTV להתחיל את השידורים למזרח רוסיה, שמתחילים שעות ספורות לפני תחילת השידורים במוסקבה. השידור במוסקבה נפתח בשעה 8:01 בצילומי עיתונאים שמתרוצצים בבניין בניסיון להבין את המתרחש. המגיש אנדריי נורקין החל לשדר וניסה להסביר לצופים על ההשתלטות. כעבור חמש דקות נפסק השידור.
  הבנקאי האמריקני, בוריס ג'ורדן, שהתמנה למנכ"ל רשת הטלוויזיה הרוסית NTV, הודיע כי 35 מתוך 1,200 עובדי הרשת החליטו להתפטר, בהם עשרה עיתונאים. קודם לכן מסרו עיתונאים המתנגדים להנהלה החדשה כי רוב עובדי NTV החליטו להתפטר. בהתייחסותו הפומבית הראשונה להשתלטות תיאר ג'ורדן את ההשתלטות על רשת NTV כ"מסודרת". אמש הודיע ג'ורדן כי הוא אינו רק המנהל של רשת הטלוויזיה NTV ברוסיה – אלא גם אחראי לכל ענייניה הפיננסיים ולעיצוב התוכניות המשודרות. עם זאת הבהיר כי אין בכוונתו להשתמש בכוח.
  העיתונאים המתנגדים להשתלטות החלו לשדר בערוץ הטלוויזיה TNT השייך לתאגיד מדיה מוסט, בבעלות ולדימיר גוסינסקי, שהחזיק עד לא מכבר גם ברוב מניותיה של NTV. העיתונאים טוענים כי הם קורבנות של ניסיונות הקרמלין למנוע את חופש העיתונות ברוסיה, וזאת משום שעיתונאי NTV היו ידועים ביחסם הביקורתי לממשל בסוגיית המלחמה בצ'צ'ניה.


  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים