שתף קטע נבחר

פרס מכחיש שישראל ניהלה מגעים עם חיזבאללה

שגריר סוריה באו"ם טען כי ישראל וארגון החיזבאללה ניהלו מגעים ואף השיגו "מזכר הבנות" בנוגע לאזור המחלוקת בחוות שבעא. שר החוץ פרס ולשכת שר הביטחון הכחישו את הדברים

שר החוץ, שמעון פרס, הכחיש היום (ג') שישראל ניהלה מגעים עם החיזבאללה בנוגע לנוכחות צה"ל בחוות שבעא שבגבול הצפון. גם לשכת שר הביטחון הכחישה את הטענות, שהועלו על-ידי שגריר סוריה באו"ם.
השגריר מיכאל ווהבה טען הלילה (יום ג') בדיון שנערך במועצת הביטחון כי ישראל והחיזבאללה הגיעו למזכר הבנות על אזור המחלוקת בחוות שבעא. לדבריו, ההסכם הושג בשבועות האחרונים.
השגריר הסורי הוסיף וטען כי ישראל ניהלה משא ומתן שכלל החלפת סודות ומידע עם הארגון, בשיחות חשאיות שהתנהלו במהלך חודש אפריל. השגריר הסורי לא פירט את ההסכמות שבמזכר.
הנציג הישראלי, דוד אורן, הכחיש בתוקף את הטענה הסורית, ואמר שארגון החיזבאללה הוא אויב מובהק של מדינת ישראל ולכן, טענות השגריר הסורי "מגוחכות ודמיוניות".
עוד טען השגריר הסורי בדיון, כי ישראל חייבת לסגת מחוות שבעא, גם אם היא טוענת שהסכסוך עליהן הוא בינה לבין סוריה, ולא עם לבנון: "ישראל עצמה אומרת שחוות שבעא אינן שטח שלה, אז מדוע היא שם?", הקשה ווהבה.
בדיון התפתח עימות בין הנציגים, כאשר הנציג הישראלי מכנה את סוריה "הכובש האמיתי של לבנון", והסורי משיב כי "אין לסוריה במה להתבייש בהסכם ההגנה שלה עם לבנון".
הדברים נאמרו במהלך דיון שהתקיים במועצת הביטחון בטענה הפלסטינית על כשלון האו"ם בהגנת האוכלוסיה הפלסטינית.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
חוות שבעא. יש מו"מ חשאי?
צילום: איי אף פי
מומלצים