שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רעי חורב משחזר: כך רצחתי את אסף שטיירמן
  בית המשפט העליון אפשר לפרסם את הקלטת שבה משחזר רעי חורב את רצח אסף שטיירמן. הקלטת כבר פורסמה ב-ynet, אבל כמה שעות לאחר-מכן הוטל עליה צו איסור פרסום. התיאור המצמרר של הרצח - בקישור מימין. אמו של הנרצח, יעל רוזמן, אומרת ל-ynet: "אני החלטתי שלא לצפות בקלטת השחזור. לא הייתי רוצה שיקרינו אותה בכלל. הפרסום יכול לעשות רק עוד נזק"

  בית המשפט העליון אפשר אתמול (ו') אחר הצהריים לפרסם שוב את הקלטת המתעדת את שחזור הרצח של אסף שטיירמן ז"ל. בשחזור, שהוקלט לאחר שרעי חורב נאסר בדצמבר 2000, הוא מתאר בקור רוח כיצד רצח את שטיירמן יחד עם סיגלית חיימוביץ' (קישור לקטע מקלטת הוידאו - מימין לידיעה).
  קטעים מקלטת הוידאו פורסמו ב-ynet ביום רביעי האחרון, יום לאחר שבית המשפט המחוזי הרשיע את חורב ברצח שטיירמן. באותו יום התיר ראש חבר השופטים, נתן עמית, לפרסם את הקלטת. אולם לאחר כמה שעות נענה בית המשפט לבקשת פרקליטו של חורב, עו"ד ארז מלמד, ואסר את הקלטת שוב לפרסום. עו"ד מלמד טען ששידור הקלטת עלול להשפיע על עדים שיופיעו בבית המשפט ועל השופטים עצמם.
  בהחלטתו לאסור את פרסום הקלטת קבע השופט עמית כי "למרות שהקלטת הוגשה בהליך פומבי שהיה בבית המשפט, אני עצמי מנעתי אפשרות פרסומה, משום החשש שפרסומה ישפיע על עדים שצריכים להיות. סברתי שלאחר מתן הכרעת הדין כנגד נאשם, חשש זה כבר לא קיים, אך הסניגור המלומד שכנע אותי שחשש כזה עדיין קיים עד למתן גזר הדין כנגד נאשם".
  למחרת, ביום חמישי, שינה השופט שוב את החלטתו, בעקבות פנייה של כלי תקשורת, השופט התיר לפרסם את הקלטת החל מיום שישי בשעה 13:00.
  עו"ד מלמד ערער על ההחלטה לבית המשפט העליון, אבל השופטת דורית בייניש התירה ביום ו' את פירסום הקלטת.

  חורב בקלטת: "אני לא רוצה להיות דוגמן"

  ynet מביא קטע נרחב מתוך סרט הוידאו של השחזור המשטרתי, אולם ראוי לציין כי זהו קטע בן מספר דקות בלבד מתוך שחזור שנמשך כשעה. חורב מוביל את השוטרים בדקדקנות מזירה אחת לאחרת, ובעברית מצוחצחת הוא מגולל את סיפור הרצח. לעתים, נדמה שאפילו תחושת גאווה מסוימת מקננת בו.
  רק בקטע אחד, כושל חורב הרהוט כל כך: כשמבקש ממנו השוטר להדגים באמצעות מקל כיצד דקר למוות את הנער אסף, הוא מכרכם את פניו: "אני לא רוצה להיות דוגמן", אומר חורב.

  אמו של הנרצח: הקלטת תביא רק נזק

  יעל רוזמן, אמו של אסף שטיירמן ז"ל, אמרה ל-ynet בעקבות פרסום הקלטת: "אני החלטתי שלא לצפות בקלטת השחזור, מכיוון שהצפיה עבורנו מאוד קשה. ביקשתי גם מבני המשפחה שלי שלא יתנו לצעירים במשפחה לראות את הקלטת. לא הייתי רוצה שיקרינו אותה בכלל, מכיוון שאני חוששת לסכנה לילדים קטנים שעלולים לראות אותה. הפרסום של הקלטת הזאת יכול לעשות רק עוד נזק. אני שמעתי שהקלטת מאוד אכזרית וקשה לצפייה, ואני חושבת שאנשים היו יכולים להסתפק בזה שהם יתארו לעצמם עד כמה המעשה הזה נעשה בברוטליות, ועד כמה הרוצח הוא אדם קר מזג. אני עברתי מספיק, ואני לא רוצה לראות את התיאור המדוקדק של רצח הבן שלי".
  רוזמן התייחסה גם להסכם שנחתם עם עדת המדינה, ליהי גלוזמן: "אנחנו חשים סלידה ושאט נפש מיצור שקרן, מזויף וחסר עמוד שדרה, שמקבל מעמד של עד מדינה וממשיך לדבוק בשקריו, מתוך רצון להצטייר כאדם מוסרי. הדעת אינה סובלת שהיא תשתחרר מעונש ממשי. הרצח הנתעב הזה צריך להיות עניינו של כל הציבור, שכל בן אדם בישראל יוכל להאמין ולבטוח במערכת המשפט של המדינה שלנו. כשאני שמעתי על הסכם עד המדינה שנחתם עמה, רתחתי".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "רעי חורב משחזר: כך רצחתי את אסף שטיירמן"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום משטרת ישראל
  חורב משחזר את הרצח. מתוך קלטת הוידאו
  צילום משטרת ישראל
  מוצר השנה
  מומלצים