שתף קטע נבחר

עובדי התמ"ס נאבקים נגד הקמת רשות לסחר הוגן

במסגרת מאבקם יחרימו העובדים את ביקורו של ראש הממשלה היום במשרד התמ"ס; טוענים: "רשות עצמאית תגזול מסמכויותינו ותביא לפיטורים; סגן השר: "הרשות תוקם בתיאום עם העובדים"

עובדי משרד המסחר ותעשייה החרימו את ביקורו של ראש הממשלה, אריאל שרון, היום (ג') במשרדם - במחאה על כוונת המשרד להקים רשות חיצונית לסחר הוגן. העובדים יאחרו להגיע למשרד בשעה וחצי, ויופיעו לעבודה רק לאחר הביקור.
העובדים מתנגדים להקמת רשות לסחר הוגן שתפעל במנותק מהמפעל, מחשש שהדבר יגזול מסמכויותיהם, ויביא בסופו של דבר לפיטורי עובדים, הממונים היום על צרכנות וביקורות טיב.
יו"ר הוועד, סוזי לוי, אמרה כי "מאז תקופת יגאל הורוביץ כשר התמס, בשנות השמונים, מתפשטת המגמה של העברת סמכויות לגורמים חיצוניים, תוך פגיעה בחשיבות המשרד".
עוד דורשים העובדים, להפסיק את ביטול התקנים שמתפנים כאשר עובדים פורשים, להוסיף תקני רכב, ולעצור את מה שהם מכנים הפיכת לשכת המדען הראשי ליחידת-סמך עצמאית.
סגן שרת התמ"ס, אלי בן-מנחם, האחראי על תחום הצרכנות, הפציר אתמול בעובדים לכבד את ראש הממשלה ולקבל את פניו בביקור. בן-מנחם אמר, שאל לעובדים לכרות את הענף שעליו הם יושבים. הוא הבטיח שהרשות לסחר הוגן תוקם רק בתיאום ובשיתוף פעולה מלא של העובדים והנהלת המשרד, ואף קבע פגישה עם העובדים, כדי לנסות להסדיר את העניינים שבמחלוקת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דרור זיסמן
בן מנחם. מאמין בתיאום
צילום: דרור זיסמן
מומלצים