שתף קטע נבחר

מנכ"ל חדש לאוצר: אוהד מראני

המנכ"ל מראני ימשיך בינתיים לכהן בתפקידו הקודם, הממונה על התקציבים - וזאת, עד לאישור תקציב 2002 בכנסת

כמעט חודש (26 ימים) לאחר הודעת מנכ"ל האוצר, פרופ' אבי בן-בסט, על פרישתו מהתפקיד בסוף יולי – הודיע הערב (ג') שר האוצר, סילבן שלום, על החלטתו למנות לתפקיד מנכ"ל האוצר את אוהד מראני.
מראני מכהן כיום בתפקיד הממונה על התקציבים; הוא ימשיך לכהן בשני התפקידים, במקביל – עד להנחת התקציב על שולחן הכנסת, בסוף אוקטובר.
שעתיים לפני ההודעה של שר האוצר, פירסם המנכ"ל הפורש בן-בסט הודעת פרידה משלו. הוא הודה לשר האוצר ולשר האוצר הקודם, אברהם שוחט, על האמון שרחשו לו ועל שיתוף הפעולה איתו.
החלטת שר האוצר על מינוי מראני מנעה מצב מביך: משרד האוצר היה עלול לפעול, לראשונה בתולדותיו, ללא מנהל מקצועי. אולם גם לאחר המינוי, יתרחש מצב חסר תקדים: מנכ"ל חדש נכנס לתפקידו, ללא תקופת חפיפה עם המנכ"ל היוצא.
בהודעת הפרידה שפירסם היום, כתב בן-בסט כי כאשר ימונה מנכ"ל חדש לאוצר, הוא ישמח להתייצב במשרד כדי להעביר לו את התפקיד בצורה מסודרת ולקיים איתו תהליך חפיפה.
כאשר הודיע על החלטתו לפרוש מתפקידו, המנכ"ל הפורש בן-בסט לא פירט את הסיבות להחלטתו; אולם ככל הידוע, הפרישה היא על רקע חילוקי-דעות מקצועיים עם השר סילבן שלום.
מנכ"ל-האוצר החדש, אוהד מראני, החל את עבודתו באוצר בשנת 1982. משנת 1994 ועד שנת 2000 כיהן בתפקיד הציר הכלכלי של ישראל בוושינגטון. בשנה שעברה מינה אותו שר האוצר הקודם, אברהם שוחט, לתפקיד הממונה על התקציבים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
בן-בסט אמר שלום
צילום: זום 77
צילום: זום 77
והאיש שלימינו קיבל את התפקיד
צילום: זום 77
מומלצים