שתף קטע נבחר

"הבת שלי אומרת בגאווה שיש לה שתי אמהות"

הבן של לילי כעס על הגננת כשאמרה שאין משפחה של שתי אמהות, הבת של ענת מספרת לכולם על המשפחה המיוחדת שלה והבת של צלי מזמינה את החברות כדי שיכירו את אבא והחבר שלו. לקראת הסרט "ההורים הגאים שלי" שישודר הערב בערוץ 8, קבלו הצצה לשלוש משפחות גאות במיוחד

ענת סלומון לא זוכרת בדיוק מתי היא יצאה מהארון. "זה לקח זמן", היא אומרת. "בגיל 26, אולי 29, לא זוכרת בדיוק, זה לא היה כל כך נפוץ באותה תקופה". בשלב מסוים היא החליטה להביא ילד לעולם והחלה לבד, עם תמיכת המשפחה, בתהליך של הפריות שנמשך חמש שנים, ובסופו נולדה נויה שהיום בת חמש וחצי.

 

אולי יעניין אתכם גם:

"כשהוא שואל, אנחנו מסבירים שאין לו אמא"

"כשיש ילדים יוצאים מהארון בכל יום"

"יש לי שני אחים, שתי אמהות ואבא"

 

לאחר כשנה וחצי ענת הכירה את בת זוגה ולפני שנתיים נולדה אופרי, והמשפחה עברה לגור בחיפה. "נויה מספרת בגאווה שיש לה שתי אמהות. היא אומרת שיש לנו בבית 4 מיצי ו-8 ציצי", מספרת ענת וצוחקת. "כשהיא הייתה בגן בגיל שלוש, היה איתה ילד עם שני אבות. אחרי שהם חגגו את יום המשפחה היא חזרה הביתה ואמרה שהיא גם רוצה שני אבות. אבל הכול אצלנו מאוד פתוח וגלוי בבית ונויה מאוד גאה במשפחה שלה".

 

ענת ובתה נויה ( ) ( )
ענת ובתה נויה

- גם הסביבה מקבלת את המשפחה כמו שהיא?

"כן, נראה שיש קבלה מלאה. לקראת יום המשפחה אני דואגת לוודא שיש גם תוכן על משפחות מכל הסוגים ושולחת לגן את הספר "משפחות משפחות מליון לפחות". כרגע היא היחידה בגן עם משפחה חד מינית אך היא גדלה למציאות הזו ומדברת עליה באופן גלוי".   

 

"לא קיימת כזו משפחה"

למרות שנראה שיש היום קצת יותר פתיחות ומודעות לקהילה הגאה ולמשפחות חד מיניות, עדיין יש עוד דרך ארוכה ולא כל ילד זוכה לתמיכה והבנה מהסביבה.

 

לילי רויטמן, בת 41, חיה עם בת זוג 23 שנים. לפני 13 שנה נולד בנם הבכור מתרומת זרע, ומהרגע הראשון היה להן ברור שאין מה להסתיר על המשפחה. מסתבר שלא כולם חשבו כמוה, וכשהילד סיפר ביום המשפחה שיש לו שתי אמהות, הגננת אמרה לו שלא קיימת כזו משפחה.

 

לפייסבוק הורים של ynet כבר הצטרפתם? היכנסו עכשיו

 

"מילד רגוע ושקט פתאום הוא התחיל להתנהג שונה בגן והגננת לא הבינה מה קרה. בבית הוא לא סיפר לנו על השיחה שהייתה בגן, ורק אחרי שהגננת קראה לי לשיחה והעלתה את הנושא, הבנו מה הבעיה. מאז למדתי שבכל פעם אני צריכה לבוא ולהסביר בתחילת שנה על המשפחה שלנו, ומאז קיבלו אותו תמיד בצורה חיובית מאוד".

 

מה קורה עכשיו, כשהוא קצת יותר גדול, איך החברים מגיבים למשפחה שלכם? 

"היו פעמים שקיללו 'הומו' והוא הסביר להם שזו לא קללה, והבין שיש ילדים שעדיף להתרחק מהם. למרות שכאב לי עליו אבל שמחתי מהדרך הבוגרת בה הוא הגיב.

 

להכיר את החבר של אבא

צלי שחר חושב שמהרגע הראשון חשוב לחזק את הילדים ולא לבלבל אותם עם מסרים שונים, וכך יהיה להם קל להתמודד עם הערות מהסביבה. שחר היה נשוי עד גיל 29 לאישה, וכשיצא מהארון, בתו שי הייתה בת שנה וחצי. "פסיכולוגית המליצה לי לחיות חיים רגילים מול הילדה, ללא הסתרות, ולילדה זה יראה טבעי כי ככה היא תגדל", הוא מספר.

 

צלי ושי ( ) ( )
צלי ושי

כששי גדלה היא אהבה להביא חברות הביתה ואף דאגה להכיר להן את "החבר של אבא". כשהייתה בכיתה י' במגמת קולנוע היא עשתה ראיון עם אביה לרדיו של בית הספר ושאלה אותו את כל השאלות הקשות - למה התחתנת בכלל עם אמא והאם אהבת אותה? מיותר לציין שהראיון זכה להתעניינות גדולה.

 

"שי תמיד הייתה גאה במשפחה שלה ולא זכור לי שהיו חוויות שליליות, לא מבית הספר ולא מהחברים או מההורים שלהם. הכול מתחיל מהבית ומהמסר שמעבירים לילדים שאוהבים אותם וגאים בהם", אומר שחר.   

 

צפו בקטע מהסרט "ההורים הגאים שלי", שישודר הערב (ד') ב-22:00 בבכורה בערוץ 8:

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך הסרט "ההורים הגאים שלי"
הילדים גדלים למציאות מסויימת
מתוך הסרט "ההורים הגאים שלי"
מומלצים