שתף קטע נבחר

מחקר קובע: ילדים של הומואים ולסביות – מאושרים ובריאים יותר

מחקר אוסטרלי רחב היקף מצא כי ילדים במשפחות חד מיניות מתפתחים טוב יותר ובריאים מעט יותר מילדים להורים הטרוסקסואליים. ההשערה: השוויוניות במטלות ההורות במשפחות חד מיניות, משפרת את התפתחות הילדים. פסיכולוג: "אין שום סיבה שילד לשני אבות או שתי אמהות, לא יגדל ככל הילדים, באושר ובריאות"

למי שפקפק ביכולתם של הורים חד מיניים לגדל ילדים, מגלה מחקר רחב היקף חדש, שילדים אלה הם בריאים ומאושרים יותר. המחקר נערך על ידי אוניברסיטת מלבורן באוסטרליה.

 

<<כל החדשות, הטורים, המדריכים והכתבות בעמוד הפייסבוק של ynet הורים>>

  

"פעמים רבות נוהגים לחשוב שלילדים להורים חד מיניים יש עתיד עגום בשל המחסור שלהם בהורה ממין שונה", אמר ראש צוות החוקרים, סימון ראוצ', "אבל המחקר מראה כי זה לא המקרה".

 

עוד כתבות על הורות:

טוב, אני אבא. מה עושים עכשיו?

את רוצה שהוא יהיה אבא מעורב? תשחררי

עוגיות למסיבת סוף שנה? עדיף שתצרוב דיסקים

 

קראוצ' ועמיתיו סקרו 315 הורים חד מיניים, ו-500 ילדים ברחבי אוסטרליה. כ-80% מהילדים היו להורים לסביות, 18% להורים הומואים והיתר להורים הטרוסקסואלים.

 

מהמחקר עלה כי ילדים להורים חד מיניים, השיגו ניקוד גבוה ב-6%  במצב הבריאות הכללי ואחדות המשפחה. בסעיפים אחרים שכללו בדיקות רפואיות והתנהגות רגשית, לא נמצא הבדל בין ילדים להורים חד מיניים, לבין שאר האוכלוסייה.

 

גם כאשר החוקרים הסירו משתנים שעלולים היו להשפיע על התוצאות, כמו מצב סוציואקונומי, מקום מגורים, השכלת ההורים או ההכנסה החודשית, נותרו התוצאות בעינן.

 

חלוקה שווה באחריות ההורית

אחת מהשערות החוקרים, היא שההבדל נעוץ בחלוקה השווה של מטלות הבית ושל האחריות ההורית, בקרב משפחות חד מיניות. החוקרים הסבירו כי במרבית המשפחות ההטרוסקסואליות, אין חלוקה שווה של ההורות, ופעמים רבות זו האם שנושאת ברוב מטלות גידול הילדים במהלך היממה. עובדה זו, ככל הנראה, היא פקטור המשפיע על התפתחות הילד.

 

לפני כשנה פרסם האיגוד האמריקני לרפואת ילדים מסמך הנחיות חדש, הקובע כי יש לאפשר נישואים חד מיניים, לטובת התפתחותם התקינה של הילדים, וכי התפתחות ילדים במשפחות אלה היא תקינה, ושווה לזו שבמשפחות הטרוסקסואליות.

 

המסמך שפורסם בכתב העת לרפואת ילדים Pediatrics, מציין כי בהתבסס על מחקרים רבים שנערכו בעבר, ילדים להורים חד מיניים מתפתחים באופן תקין וזהה לילדים שהוריהם הטרוסקסואליים, כשלהורים ישנה תמיכה כלכלית וחברתית ומחוייבות זוגית של ההורים.

 

אפליה ופגיעה בזכויות החברתיות והכלכליות של הורים חד מיניים, קובע האיגוד, פוגעת באיכות חייו של הילד ובהתפתחותו, ולפיכך יש לאפשר מתן זכויות שוות גם לזוגות הומואים ולסביות.

 

האיגוד הוסיף כי על רופאי הילדים לסייע לכל הילדים ולהוריהם, בלא קשר לאוריינטציה המינית, לבנות משפחות יציבות ובריאות העונות על צרכי הילדים, ולקדם מדיניות של תמיכה במשפחות חד מיניות.

 

"תחום ההורות החד מיני הוא חדש יחסית בעולם ולא נערכו בו הרבה מחקרים" מסביר פסיכולוג הילדים ד"ר שי חן גל, "עם זאת, מקובלת התפיסה כיום שההתפתחות של הילד קשורה קשר הדוק להתמודדות של ההורים עם המשפחה החד מינית".

 

"העובדה ששני ההורים מאותו מין היא אובייקטיבית" מסביר ד"ר חן גל, "אין כאן טוב או רע. יש כאן נתון, שלילד יש אבא ואבא או אימא ואבא. ומה שחשוב הוא כיצד ההורים מתייחסים למצב. אם הזוג החד מיני מתייחס לכך כמצב טבעי בריא וטוב, הרי שגם הילד יתפוס את המצב כטבעי בריא וטוב ולא יפתח מצוקות שנובעות מההורות החד מינית.

 

"ילד כזה ידע גם להתמודד עם סיטואציות לא פשוטות בהן הוא עלול להיתקל, כמו הערות או הצקות. אבל בשורה התחתונה, אין שום סיבה שילד לזוג חד הורי, לא יגדל ויתפתח ככל הילדים, באושר ובריאות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
אבא הומו - ילדים מאושרים יותר
צילום: shutterstock
מומלצים