שתף קטע נבחר

"מירוץ מכוניות ראשון - תוך חודש מהיום"

מסלול מירוצי ראלי קרוס מוקם בסמוך למושב פצאל בבקעת הירדן, והיזם מיקי יוחאי מבטיח ל-ynet כי תוך חודש ימים ייערך בו כבר מירוץ ראשון. בתוכנית: ליגת מירוצים סדירה עם אלפי צופים בכל אירוע

מסלול מירוץ מכוניות חוקי ופעיל בישראל? אם זה תלוי במיקי יוחאי, מהשמות המוכרים בעולם הספורט המוטורי הישראלי וממארגני האירועים הוותיקים והמנוסים, זה בדיוק מה שיקרה תוך כחודש ימים. יוחאי יודע אפילו לנקוב בתאריך מדויק - סוף השבוע האחרון של חודש מאי (27-28.5). תוך שבוע ימים צפויים כלים הנדסיים כבדים להתחיל בעבודות להכנת מסלול עפר בסמוך לאנדרטת הבקעה, ליד מושב פצאל. אורכו של המסלול יהיה 1.2 ק"מ ורוחבו ינוע בין 15 ל-30 מטרים.

 

מסלול ראלי קרוס - יוקם ראשון ()
מסלול ראלי קרוס - יוקם ראשון

 

בשלב ראשון מבטיח יוחאי לבנות מסלול למירוצי ראלי קרוס על עפר, בו יוכלו להתחרות בין חמש לשמונה מכוניות בו זמנית, בדומה למירוצים שנערכו בשנות ה-80 באשקלון. "הקמת מסלול עפר היא סנונית ראשונה בתהליך ארוך טווח שאנחנו מנהלים מזה כשנתיים עם המועצה המקומית בקעת הירדן, בראשות ראש המועצה דוד אלחייני, שדוחף חזק את הנושא. התוכנית היא להקים בעתיד פארק מוטורי גדול הרבה יותר שיכלול גם מסלול עבירות, מסלול מוטוקרוס ייעודי, רצועת דראג (מירוצי תאוצה, נ.ב.ז) ואפילו מסלול אספלט למירוצי מכוניות ואופנועים באורך 3.2 ק"מ", אמר יוחאי ל-ynet.

 

מראה מתחם הספורט המוטורי בשלב סופי ()
מראה מתחם הספורט המוטורי בשלב סופי

 

עוד אמר יוחאי כי "ספורט מוטורי לא יכול להתקיים בלי מסלול ובלי קהל שיכול לצפות במירוץ, לראות וליהנות מהאקשן מקרוב. התחרויות שהתקיימו עד כה נערכו במתכונת מצומצמת ללא קהל, ולכן זכו לחשיפה תקשורתית נמוכה והקשו על המארגנים והמתחרים להשיג נותני חסויות הנדרשים לספורט היקר הזה. המירוץ שנקיים אמור לבצע את פריצת הדרך הנדרשת כדי להביא את הספורט המוטורי לתודעת הציבור". כאשר נשאל על מספר הצופים שיגיעו להערכתו לצפות במירוץ הראשון, הוא נוקב במספר 5,000 ומבטיח להם מתחם ייעודי.

 

ראלי קרוס - אקשן אדיר ()
ראלי קרוס - אקשן אדיר

 

יש להזכיר כי מרוצי ראלי קרוס זוכים לעדנה מחודשת לאחר שנים ארוכות בהן נעלמו מעט מהזירה העולמית, ונותרו פופולריים בתקופה זו בעיקר בצפון אירופה. לאחרונה, בין יתר תודות לשילוב נהגי מירוץ ידועים ומעוטרים דוגמת נהג הראלי הטוב בכל הזמנים סבסטיאן לואב, אלוף העולם לשעבר בראלי פטר סולברג, נהג הפעלולים, ראלי וכוכב יוטיוב קן בלוק, מתיאס אקסטרום ועוד, הם זוכים לפופולריות גואה. האקשן והדרמה שמירוצים אלה מספקים לצופה גבוהים משמעותית ממירוצי פורמולה "סטריליים", ומעניינים הרבה יותר ממרוצי ראלי בהם התחרות היא נגד השעון בלבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים