שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  טקס "האוסקר הישראלי" יוקדם לספטמבר

  בעקבות הקדמת טקס האוסקר האמריקני לפברואר, הוזז גם הטקס הישראלי

  טקס חלוקת פרסי האקדמיה הישראלית בקולנוע לשנת 2003 יוקדם לסוף חודש ספטמבר, בשל הקדמת מועד טקס האוסקר האמריקני. כזכור, החל משנת 2004 ייערך הטקס בחודש פברואר במקום בחודש מרץ כפי שהיה נהוג עד כה.
  בעקבות החלטת האקדמיה על שינוי מועד הטקס, יוכלו חברי האקדמיה לצפות בסרטי התעודה והעלילה שיגישו את מועמדותם כבר בחודשים יולי-אוגוסט. על הסרטים המתמודדים במסגרת תחרות הסרט התיעודי לא תחול חובת שידור קודם בטלוויזיה, כפי שחלה עד כה על סדרות הטלוויזיה התיעודיות במסגרת תחרות הטלוויזיה. מועד אחרון להרשמת סרטים תיעודיים במסגרת תחרות הקולנוע הוא 15 באפריל. סרטי טלוויזיה ארוכים שצולמו בפילם, או כאלה שצולמו בווידיאו אך הועברו לפילם במטרה להיות מוקרנים בבתי קולנוע, יוכלו להשתתף במסגרת תחרות הקולנוע של האקדמיה או במסגרת תחרות הטלוויזיה.

  וביוני, לראשונה: טקס פרסי הטלוויזיה

  השנה תקיים לראשונה האקדמיה הישראלית לטלוויזיה ולקולנוע טקס חלוקת פרסים טלוויזיוני, מקבילה לטקס האמ"י האמריקני. הטקס החגיגי ייערך בחודש יוני במשכן לאמנויות הבמה בתל-אביב ויועבר בשידור ישיר ב"טלעד", ערוץ 2. באקדמיה אומרים כי ההחלטה לקיים טקס נפרד ליצירה הטלוויזיונית נובע מההתקדמות העצומה שחלה בשטח זה במהלך העשור האחרון. פרסי הטלוויזיה יוענקו על-פי בחירתם של חברי האקדמיה ליוצרים ולהפקות טלוויזיוניות.
  כמו בטקס האמ"י, גם בתחרות הישראלית יוענקו פרסים בקטגוריות כמו דרמת טלוויזיה, סדרה דרמטית, סדרה קומית, סרט טלוויזיה, מיני סדרה, סדרות תעודה, תוכניות אקטואליה וחדשות, תוכניות בידור, תוכניות אירוח, תוכניות תרבות ופנאי ותוכניות ילדים. במקביל יוענקו שלושה פרסים לשחקנים מצטיינים וכן פרס על הישגים מקצועיים בתחום הטכני, פרס לאישיות הטלוויזיונית או לאירוע הטלוויזיוני הבולט של השנה, ופרס הצדעה למפעל חיים בתחום הטלוויזיה.
  בימים אלה מזמינה האקדמיה יוצרים העוסקים בתחום היצירה הטלוויזיונית להגיש לתחרות דרמות, סדרות, סרטי טלוויזיה ותוכניות, ששודרו או שובצו לשידור עד לתאריך 31 במרץ ולא התמודדו בשנים הקודמות בתחרויות האקדמיה. הגשת המועמדויות תיסגר ב-31 בינואר וחברי האקדמיה יצפו בתכניות ובסרטים המועמדים במהלך חודש מרץ.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים