שתף קטע נבחר

עיראק: נלכד הגנרל שקישר בין המשטר לפקחים

חוסאם מוחמד אמין הופיע במקום ה-49 ברשימת המבוקשים. הוא נחשב לאחת מדמויות המפתח בפיתוח תוכניות הנשק של סדאם. הכוחות האמריקנים מדווחים כי עצרו גם את ראש עיריית בגדד

בכיר נוסף במשטר העיראקי המודח נעצר על ידי הכוחות האמריקנים במדינה. ממפקדת כוחות הקואליציה בקטאר נמסר היום (א') על לכידתו של הגנרל חוסאם מוחמד אמין, ששימש כראש הרשות לפיקוח לאומי והיה אמון על הקישור בין המשטר לפקחי הנשק של האו"ם. אמין הופיע במקום ה-49 ברשימת 55 המבוקשים של הפנטגון.
הוא נחשב לאחד מדמויות המפתח בפיתוח תוכניות הנשק של סדאם חוסיין ועשוי להחזיק ברשותו ידע מפורט בנוגע לנשק האסור שהיה בידי עיראק.
במשך למעלה מעשור הוא עמד בראש יחידת הקישור לפקחי האו"ם ונודע כקצין נאמן של סדאם. אמין ואנשיו סירבו לאפשר לפקחי האו"ם להיכנס לארמונות סדאם ולאזורים רגישים אחרים במהלך תקופת הפיקוח הראשונה שהסתיימה ב-1998. הוא היה גם אחד מהבכירים העיראקים הבודדים שהורשו להתבטא בנושא הנשק להשמדה המונית.
בדומה לכמה מקציניו הנאמנים ביותר של סדאם, הוא מוסלמי סוני שמשפחתו יושבת בעיר מוסול בצפון עיראק. הוא נחשב גם לקרוב ביותר לבנו של סדאם, קוסאי, שהיה מפקד משמר הרפובליקה ולמזכירו האישי של סדאם, גנרל עביד חמוד. כך הוא הפך לאחד האנשים המקושרים ביותר בממשל העיראקי.

צבא ארה"ב: עצרנו את ראש עיריית בגדד

הכוחות האמריקנים בעיראק מדווחים כי עצרו היום גם את מוחמד אל-זובאידי, שמינה עצמו כראש עיריית בגדד. לטענתם, עצרו את אל-זובאידי באשמת "נטילת סמכות שלא כחוק" ובשל חוסר תמיכתו בכוחות הקואליציה בעיראק.
דובר מטעם צבא ארה"ב, קפטן דיויד קונולי, אמר כי "אל-זובאידי העניק לעצמו סמכות בתפקיד שכלל לא מונה אליו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: CNN
אמין. עשוי להחזיק בידע רב
צילום: CNN
מומלצים