שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הליברטי נוטל את השרביט

  אחרי יותר מ-16 שנים יוחלף בקיץ הקרוב הצ'ירוקי הוותיק

  לא בכל יום עולה לכביש רכב חדש לגמרי מבית ג'יפ, יצרן כלי השטח האגדי שלרוב שומר אמונים למבחר הישן והטוב שגם משגשג מבחינת מכירות. למעשה זה קורה בערך פעם בדור ובקיץ הקרוב זה בדיוק מה שיתרחש. ג'יפ, כיום חטיבה של קרייזלר, חשפה את שמו של רכב השטח החדש מתוצרתה, ונקבה סוף סוף במועד הגעתו לאולמות התצוגה בקיץ. השם הוא ליברטי ולמרות שבג'יפ מדברים על תוספת להיצע הרי שתוך זמן קצר, ככל הנראה בתוך כשנה, יחליף הליברטי את הצ'ירוקי הוותיק שמשרת בתפקיד כבר 16 שנים.

  בקרוב על מסכי המחשב

  קרייזלר טרם שחררה תמונות רשמיות אולם יש להניח שהליברטי יראה דמיון לוריסיטי, רכב תצוגה של קרייזלר שכיכב בתערוכות הרכב בשנה האחרונה. זאת במיוחד כאשר מדובר בחלק הקדמי האגרסיבי שהינו התפתחות של המתכון המוכר בגרנד-צ'ירוקי. חלקו האחורי המעוגל של הוריסטי יוחלף במשהו ריבועי יותר במתכונת הסטיישן/שטח המוכרת של ג'יפ. לפי ההיכרות עם קרייזלר יש להניח שבתערוכת דטרויט, שתיפתח בעוד חודש, יוצג הכלי החדש בגרסת הייצור הסופית. הכלי יבנה כמו הגרנד-צ'ירוקי במבנה של מרכב אחוד, ואולם בג'יפ מבטיחים שהם לא זנחו את הצד השטחי שלו. חידושים יהיו במבחר המנועים, כאשר עבור אירופה יצויד הרכב במנועי דיזל מסילה-משותפת מבית מרצדס.

  רקע

  מכירות הצ'ירוקי הותיק ירדו ב-15% בארה"ב בעשרת החודשים הראשונים של השנה. המכירות הסתכמו ב-117,582 כלי-רכב בעוד שזמן ההמתנה התארך לכדי 74 יום לעומת 52 יום בשנה שעברה. את הבעיות באספקה ניתן לשייך לקשיים בהם נמצאת קרייזלר בזמן האחרון, קשיים שגרמו לבעיות אספקה קשות גם ברכב המצליח ביותר שלהם כיום - הקרוזר. לא ברור אם שיווקו של רכב חדש יהווה זריקת מרץ לחברה או ייצור בעיות דומות לאלו שיצר הקרוזר.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ורסיטי. הבסיס לליברטי
  שיחליף את הצ`ירוקי הותיק
  וישתדל לא להיתקל בבעיות שיווק, דוגמת הקרוזר
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים