שתף קטע נבחר

"50-52" של אורי בראון זכה במענק הקרן לדוקו-אקטיביזם

הפרוייקט העוסק באלימות משטרת ההגירה נגד העובדים הזרים זכה אמש למענק של 400 אלף שקל מטעם הקרן החדשה לקולנוע ושידורי קשת

"50-52" של הבמאי אורי בראון זכה במענק הקרן לדוקו-אקטיביזם שייסדו השנה "שידורי קשת" והקרן החדשה לקולנוע ולטלוויזיה בראשותו של דוד פישר. יוצר הפרוייקט הקולנועי, שיעסוק באלימות שוטרים מול קהילת העובדים הזרים, יקבל מענק יצירה של 400 אלף שקל ועם סיום העבודה יוקרן הסרט על מסך "קשת".

 

"דוקו-אקטיביזם משמעו פעולת מדיה שגוררת אחריה שינוי מציאות", אמר אמש בראון עם ההכרזה על הזכייה, "הסרט שלנו יוצא לערים בכל רחבי הארץ ומתעד את המפגש הלעתים אלים בין משטרת ההגירה לפועלים הזרים שחיים כאן ללא זכויות מינימליות ומגורשים מכאן בדרכים לא אנושיות. היינו רוצים להצליח באמצעות הסרט לשנות ולו במעט את המציאות, לגרום להפחתת האלימות ולמיצוי הדין עם שוטרים העוברים על החוק".

 

על הזוכה החליט צוות לקטורים מטעם הקרן החדשה לקולנוע ולטלוויזיה ושידורי "קשת" שכלל השנה את הבמאי ועורך הסרטים אורון אדר, הבמאית נואית גבע, איש הקולנוע וממקימי ביה"ס אלון מיקי כהן, ראש הקרן החדשה דוד פישר ומנהל תחום הדרמה והדוקומנטרי ב"קשת" חגי לוי.

 

לדברי לוי "הפרוייקט הזוכה הוא דוגמה קלאסית לדוקו אקטיביזם ופעולתו כפולה – למנוע אלימות בעזרת נוכחות המצלמות ולתעד אותה לצורך שינוי התנהגותי וחוקתי כולל. אנו מקווים כי הלהט, הזעם והאמונה שיש בהצעה, תוביל לשינוי ממשי גם במעמדם המחפיר של העובדים הזרים בכלל וגם בתופעה המקוממת והנפוצה מדי למרה הצער של אלימות משטרתית נגד חסרי ישע. יש בהצעה פוטנציאל מעורר תקווה לסרט שהוא גם חשוב ועקרוני, גם מרתק וחדשני וגם משנה מציאות".

 

לשלב הגמר בתחרות של הקרן לדוקו-אקטיביזם הגיעו לצד ההצעה הזוכה עוד 5 הצעות נוספות, בהן "מלכה לב שבור" של יפעת קידר המתעד מסע חיפושים של זוג הורים שילדיהם נחטפו; "שלוש פעמים, מגורשת" של אבתיסאם מראענה ותמנע גולדשטיין-חטב על אשה ערביה הנמצאת בהליכי גירושין ומבקשת חסותה לילדיה; "סוף שבוע בכפר" של אידו סלע על משבר הזהות ויחסי הדו-קיום דרך שני כפרים בארץ; "מחכים לרצח" של ליזקה אסא על תופעת האנטישמיות בישראל המופנית כלפי אוכלוסיות מיעוטים; ו"גיהנום בגן עדן" של יעל בר זיו-שפריר על צעירים שחוזרים ממסעות השחרור במצב פסיכוטי ונדרשים לאשפוז.

 

ב"קשת" אומרים היום כי בשילוב עם הקרן החדשה לקולנוע ולטלוויזיה ינסו למצוא דרכים נוספות ליישם את ההצעות שעלו לשלב הגמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים