שתף קטע נבחר

שרון קרא לאחדות; מהומה פרצה בוועידת צעירי הליכוד

רה"מ אמר לצעירי הליכוד כי "חיוני להתאחד סביב המנהיגות שנבחרה", אולם דבריו נקטעו על ידי מתנגדי ההתנתקות במפלגה שהפגינו וזעקו: "אריק תתפטר". באולם התפתחה מהומה לאחר שקבוצות צעירים התנפלו על המפגינים וקראו: "אריק מלך ישראל". מוקדם יותר הבהיר שרון: משאל עם על ההתנתקות - לא על הפרק

"מותר שיהיו חילוקי דעות, אבל חיוני גם לדעת מתי צריך להתאחד סביב המנהיגות שנבחרה. רק אם תנועת הליכוד תישאר מאוחדת נוכל להמשיך ולהוביל את המדינה עוד שנים ארוכות. פרט לליכוד אין מי שיוביל את מדינת ישראל קדימה", כך אמר הערב (יום ה') ראש הממשלה, אריאל שרון, בוועידת צעירי הליכוד בבית החייל בתל אביב. 

 

דבריו של ראש הממשלה, אריאל שרון, בוועידת צעירי הליכוד בתל אביב הופרעו על ידי מתנגדי ההתנתקות במפלגה.

 

מתנגדיו של ראש הממשלה ותוכנית ההתנתקות קראו לשרון להתפטר וללכת הביתה. באולם התפתחה מהומה לאחר שקבוצות גדולות של צעירים התנפלו על המפגינים והחלו לשיר: "אריק מלך ישראל".

 

המפגינים נשאו שלטים עליהם נכתב: "אריק תתפטר". בתגובה קמו מאות צעירים על רגליהם והחלו לשיר "אריק מלך ישראל" ו"אריאל אריאל". שרון ניסה להתעלם מקריאות הגנאי נגדו והמשיך בדבריו. לבסוף, לפני שירת התקווה, עשו לו תומכיו הצעירים מחווה נוספת ומנו את מספר המנדטים של הליכוד, מאחד עד ארבעים, לקול מחיאות הכפיים.

 

מוקדם יותר, לפני נאום ראש הממשלה, התנהלה ועידת הצעירים על מי מנוחות והצעירים האזינו בקשב רב לנאומי חבריהם וצפו בהופעתו של הזמר דורון מזר.

 

"משאל עם לא על הפרק"

 

היום התקיים בלשכתו של ראש הממשלה, אריאל שרון, דיון הכנה לקראת כינוס הקבינט הצפוי ביום שלישי, בו הוצגו לראש הממשלה עקרונות הצעת החוק לפינוי ולפיצוי מתנחלים.

 

ראש הממשלה אמר בדיון: "כרגע המשאל אינו עומד על הפרק. לא ניתן לסיים את כל הפרוצדורות הכרוכות בכך עד ל-3 בנובמבר, המועד בו החוק צפוי לעלות לקריאה ראשונה בכנסת".

  

מאוחר יותר נפגשו שוב ראש הממשלה ויו"ר האופוזיציה, שמעון פרס, במשרדו של שרון בקרייה בתל אביב. בסביבתו של פרס אומרים כי הפגישה, שערכה כשעה, עסקה בנושאים מדיניים וביטחוניים בלבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
שרון נואם
צילום: ערוץ 2
צילום: ערוץ 2
המהומה
צילום: ערוץ 2
צילום: ערוץ 2
המתנגדים נגד התומכים
צילום: ערוץ 2
מומלצים