שתף קטע נבחר

"סאן דור": משעים את הטיסות לטורקיה

חברת הבת של אל על הודיעה כי ההשעייה - עד שיימצא פתרון לבעיות שנוצרו עם השלטונות הטורקים. הטורקים טוענים: "אל על לא עמדה בתנאים שהתחייבה להם ולא ציידה את המאבטחים שלה בתעודות מתאימות". משרד החוץ: אין משבר חדש, זו בעייה טכנית של אל על מול שלטונות התעופה הטורקים

שוב משבר תעופה עם טורקיה: חברת "סאן דור" (טיסות שכר של אל על) הודיעה היום (ו') כי היא משעה את טיסותיה לטורקיה עד שיימצא פתרון יסודי לבעיות שנוצרו עם השלטונות הטורקיים בענייני האבטחה.

 

מנכ"ל החברה, ארנון אשרוב, אמר: "לא ניתן להמשיך בטיסות לאור אי הוודאות הנוכחי. מצאנו פיתרון זמני הולם לנוסעים, וחברת שכר טורקית תטיס אותם בטיסה המתוכננת למוצאי שבת".

 

במשרד החוץ מכחישים שמדובר במשבר טיסה חדש בין המדינות ומבהירים ל-ynet: "מדובר בסוגיה טכנית אדמיניסטרטיבית בין אל על לבין שלטונות התעופה המקומיים בטורקיה, שאמורה להיפתר בקרוב. משרד החוץ עושה הכל כדי לסייע לצדדים בפיתרון הבעיה".

 

אתמול סירבו הטורקים לתת למאבטחי "סאן דור" לעלות למטוס, וכתוצאה מכך עוכבה טיסה מאנטליה לנתב"ג.  

 

הטורקים טוענים כי "אל-על לא עמדה בתנאים שהתחייבה להם במסגרת סיכומי הביטחון, ולא ציידה את המאבטחים שלה בתעודות הנדרשות שמאפשרות להם לבצע את עבודת הבידוק הביטחוני כנדרש".

 

מחברת אל על נמסר אמש: "טיסת סאן דור (חברת הבת של אל על) שהיתה מתוכננת מאנטליה לת"א בוטלה עקב מגבלות בלתי מתוכננות פתאומיות שהוצבו על ידי הרשויות הטורקיות. וזאת למרות ההבנות שהתקבלו באחרונה בין חברת אל על, חברת האם, לבין השלטונות המקומיים".

  

בסופו של דבר הטיסה יצאה באיחור במהלך הלילה. 

 

יצויין, כי במשבר התעופה הקודם, לפני כחודשיים וחצי התעוררה מחלוקת חריפה בין אל-על לשלטונות התעופה הטורקיים בשל סידורי האבטחה.  

 

בהוראת השב"כ ביטלה אז אל על את כל טיסותיה לטורקיה. בסופו של דבר, אל-על ושלטונות התעופה הטורקיים הגיעו לפשרה שאיפשרה את המשך קיום הטיסות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מטוס אל על
צילום: מיכאל קרמר
איסטנבול. מתרחקת?
צילום: איי פי
ראש הממשלה הטורקי ארדואן. משבר חדש?
צילום: איי פי
מומלצים