שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פאוול התעניין: אפשר להתנתק עם הליכוד?
  מזכיר המדינה האמריקני נועד עם שר החוץ בניו-יורק, והתעניין באופוזיציה הפנימית לראש הממשלה בתוך מפלגתו - כולל שריקות ה"בוז" מאמש. שלום השיב כי שרון מחויב ללוח הזמנים של ההתנתקות, כמו גם לפינוי המאחזים. בסוגייה האיראנית אמר פאוול כי ארצו נחושה לגלגל את הנושא לפתחה של מועצת הביטחון
  שר החוץ, סילבן שלום, השוהה בניו יורק, נפגש אמש (יום ג') עם מזכיר המדינה האמריקני קולין פאוול. השניים דנו בתוכנית ההתנתקות ובנושא הגרעין האיראני.

   

  במהלך הפגישה הביע פאוול דאגה מהמצב הפוליטי בישראל בכלל, ובתוך הליכוד בפרט, ומיכולתו של ראש הממשלה להעביר את תוכנית ההתנתקות.

   

  פאוול, שקיבל דיווח על קריאות הבוז נגד שרון בועידת הליכוד, ביקש לדעת האם שרון מסוגל לעמוד בהתחייבות שלו לבצע את תוכנית ההתנתקות. כמו כן תהה עד כמה מבוססת האופוזיציה לתוכנית.

   

  השר שלום תיאר בפני פאוול את הקשיים השונים, אך הבהיר ששרון מחוייב לתוכנית ושהוא יעמוד בה לפי לוח הזמנים שהציג לממשלה. בתוך כך הבטיח שר החוץ לעמיתו האמריקני שישראל תפנה את המאחזים הבלתי חוקיים ושלא תהיה פריצה בבניה מעבר לתוכניות המתאר הקיימות - כפי שדרש אמש הנשיא בוש בנאומו בעצרת האו"ם.  

   

  שלום ופאוול דנו גם בנושא הגרעין האיראני. פאוול הבהיר כי ארצות הברית מרוצה מהחלטה שהתקבלה בנושא בכינוס הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית בווינה וכי היא נחושה בדעתה להעלות דיון בנושא במועצת הביטחון.

   

  הפלסטינים מחכים לקרי

   

  בשבוע שעבר הציג דב וייסגלס בוושינגטון את התוואי המתוקן של גדר הביטחון, הכולל בתוכו את שלושת גושי ההתנחלות הגדולים. עד כה הממשל לא הגיב לתוואי זה, ולא ברור אם הסיבה לכך היא הבחירות המתקרבות לנשיאות ארצות הברית.

   

  הנושא הישראלי, ובעיקרו הכרעת האג בנוגע לגדר, צפוי לעלות על ידי נציגי הפלסטינים באו"ם בתחילת חודש אוקטובר הקרוב, או בחודש נובמבר, לאחר הבחירות לנשיאות ארה"ב. הפלסטינים מניחים שאם הנשיא הבא יהיה ג'ון קרי הדמוקרטי, יהיה להם קל יותר לפעול במסדרונות האו"ם.

   

  שלום, שהגיע לניו יורק בשל עצרת האו"ם הכללית, עורך בימים האחרונים שורה של פגישות עם שרי החוץ של מדינות אירופה. זאת במטרה להשיג התנגדות אירופית להצעת החלטה פלסטינית נגד ישראל.

   

  הנחת העבודה הישראלית היא כי העצרת תאשר בכל מקרה הצעת החלטה שתועבר למועצת הביטחון. לכן המטרה היא להשיג התנגדות אירופית להצעה, דבר שיוביל לביטול ההחלטה במועצת הביטחון ללא שימוש בהטלת וטו מצד ארצות הברית.

   


  פורסם לראשונה 22/09/2004 05:06

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שחר עזרן
  נפגשו. פאוול ושלום (ארכיון)
  צילום: שחר עזרן
  צילום: ערוץ הכנסת
  בוש לשרון בליכוד. פאוול התעניין
  צילום: ערוץ הכנסת
  צילום: CNN
  נזיפה נשיאותית. בוש
  צילום: CNN
  מומלצים