שתף קטע נבחר

נדיה מטר תיחקר ביום שלישי

מטר זומנה לחקירה בעקבות מכתב שנחשף ב-ynet, שבו השוותה את ראש מינהלת ההתנתקות ליודנראט. היא ביקשה להיחקר אחרי החג, אך נענתה בשלילה. מטר: "זו רדיפה פוליטית וסתימת פיות"

זומנה לחקירה: חוקרים ממשטרת ירושלים התקשרו אתמול (יום א') ליו"ר תנועת נשים בירוק, נדיה מטר, והודיעו לה כי עליה להתייצב מחר לחקירה בתחנת מוריה בירושלים, בחשד להעלבת עובד ציבור. מטר כינתה את ראש מינהלת ההתנתקות, יונתן בשיא, "גירסה הרבה יותר נוראה ליודנראט", במכתב שנחשף ב-ynet.

 

לטענת מטר, היא ביקשה שהחקירה תידחה עד לאחר החג אך נענתה בשלילה. במהלך חקירתה הצפויה של מטר מתכוונים עשרות פעילי ימין להפגין במחאה מול תחנת המשטרה. 

מטר אמרה בתגובה ל-ynet: "זו רדיפה פוליטית וסתימת פיות. הגיע הזמן שיחקרו את האשמים האמיתיים מהשמאל".

 

החקירה נגדה נפתחה בעקבות מכתבה לראש מינהלת ההתנתקות. במכתב ליונתן בשיא, השוותה מטר את מכתב הפינוי שהוא התכוון לשלוח לתושבי גוש קטיף וצפון השומרון לקראת ההתנתקות, להודעת הגירוש ליהודים בתקופת השואה. מטר אף צירפה את מסמך הגירוש ליהודי ברלין.

 

"מעשה אנטישמי שייזכר לדיראון עולם"

 

היא כתבה: "אני מצרפת בזה מסמך הדומה דימיון מצמרר למכתב שאתה עומד לשלוח – ובעצם, כל מה שאתה צריך לעשות זה לשנות את התאריך (מ-1942 ל-2004) ואת מקום הגירוש (מברלין לגוש קטיף) והנה, מכתבך יהיה מוכן".

 

היא הוסיפה: "ברצוני לתקן את דברי ההבל של השר פורז שאמר היום ש'גם ליהודי מותר להיות אנטישמי' – המשפט צריך להיות: 'ההיסטוריה מוכיחה שהיהודים הם האנטישמים הכי גדולים'. ויונתן, דע לך, שאין מנוס מהאמת הפשוטה: כל מי שנותן יד לגירוש יהודי גוש קטיף וצפון השומרון – נותן יד למעשה אנטישמי וכך ייזכר לדיראון עולם".

 

עוד כתבה מטר: "עדיין באפשרותך להתפטר מתפקידך הבזוי, ולהגיע ליום הכיפורים, יום הדין, נקי ושלם עם מצפונך, בלי להיות חלק מהיודנראט המודרני - מינהלת הגירוש".

 

בעקבות הדברים, שעוררו סערה, הורה למשטרה פרקליט המדינה, ערן שנדר, לפתוח בחקירה נגד מטר בחשד להעלבת עובד ציבור. ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב משה מזרחי, הטיל את החקירה על משטרת מחוז ירושלים.


פורסם לראשונה 03/10/2004 22:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
מטר. "סתימת פיות"
צילום: גלי תיבון
צילום: גיל יוחנן
שנדר. הורה לפתוח בחקירה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים