שתף קטע נבחר

לפיד ושינוי באו לשדרות והתעמתו עם פעילי ליכוד

בעיר המתינו להם כמה פעילי ליכוד שמחו נגד "קבוצה אשכנזית משינקין שהגיעה לחגוג על הדם". השר לפיד אמר כי על הממשלה להעניק חבילות סיוע לתושבים וקרא שוב למגן את גגות הבתים. הוא שמע הסכמה בלשכת ראש העיר

חברי סיעת שינוי ובראשם השר יוסף (טומי) לפיד הגיעו היום (ג') למה שכונה "ביקור הזדהות עם תושבי שדרות". במקום המתינו להם כמה פעילי ליכוד שניסו לחמם את האווירה. "אין לנו צורך בדמגוגיה זולה ובביקור של קבוצה אשכנזית משינקין שהגיעו לחגוג על הדם", אמר ששון שרה, אחד מפעילי הליכוד המרכזיים בשדרות.

 

בשינוי לא נרתעו. "באנו להזדהות עם תושבי שדרות ולהביע את רגשותינו עם הציבור שסובל פה", אמר השר לפיד. הוא נשאל על אמירתו אודות הצורך למגן את גגות הבתים בשדרות, והשיב: "אני עדיין סבור כך והתכוונתי לכך בכנות - למרות שלעגו לנו. צריך למגן את הגגות מפני ירי קסאמים. לא יכול להיות שטיל יחדור למקום שלומדים בו ילדים. הממשלה צריכה לסייע בעניין הזה כמו בקריית שמונה ובמקומות אחרים".

 

לפיד נשאל מדוע אינו מגיע לביקור הזדהות דומה עם תושבי גוש קטיף והוא השיב: "יש קושי להגיע לשם בשל סיבות ביטחוניות", והוסיף כי "האיומים של ירי קסאמים על אשקלון אין להם אחיזה במציאות". לדבריו, פעולת צה"ל חשובה מאוד אך אינה מסוגלת להעניק ביטחון של 100 אחוז לתושבי שדרות. "הממשלה צריכה לתת חבילת סיוע לשדרות שיסייעו לתושבים באופן ישיר בכל התחומים".

 

כשלפיד נכנס ללשכתו של ראש עיריית שדרות, אלי מויאל, הוא הבחין ברקטת קסאם שמונחת שם ואמר: "בלשכות של ראשי ערים אחרות יש עציצים ופה יש רקטת קסאם. זה לא יעלה על הדעת". לפיד גם התייחס לפרשת רקטת הקסאם ברכב אונר"א: "אנו עדיין בודקים את הנושא אבל אם הצבא והמודיעין חושבים שזה טיל קסאם, זה כנראה טיל קסאם".

 

למקום הגיעו מספר תושבים, מרביתם פעילי ליכוד, שמחו על ביקור לפיד. "מה זה הפתרון למגן את הגגות? זה עלבון, בושה וחרפה. במקום למגן את הגגות, שירעישו את הגגות של הפלסטינים שיורים עלינו רקטות קסאם. ובכלל, איך ממגנים גגות רעפים ישנים. הייתי מראה להם בבתי הספר שנפגעו את הכבישים עם הבורות והייתי רוצה בית ספר כמו לנכדים של לפיד אבל הוא אשכנזי מצפון תל אביב שלא מעניין אותו מה קורה מחוץ לתל אביב ורמת השרון. צריך להפסיק את הריקוד הזה על הדם, הם באים והולכים ואנו נשארים עם הקסאמים", אמר שרה, פעיל הליכוד.

 

בשינוי סיפרו כי אלי מויאל, ראש העירייה, אמר ללפיד בפגישתם: "אני לא מבין מה רוצים ממך, הרי הצבא אומר בעצמו שרוצים למגן גגות של מבני ציבור ופיקוד העורף עובד על זה כבר חודש". ממלא מקום ראש העיר, שי בן יעיש הוסיף "הדבר הכי דחוף זה מיגון הגגות".

 

בהכנת הכתבה השתתפה דיאנה בחור-ניר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
רקטת קסאם בלשכת ראש העיר. לפיד
צילום: אלכס קולומויסקי
רקטת קסאם שנורתה אתמול לעבר שדרות
צילום: רויטרס
מומלצים