שתף קטע נבחר

הנגבי לבג"ץ: לא אעכב את קידום חוקריי

השר הנגבי הגיש תצהיר לקראת דיון בעתירה הדורשת להדיח אותו לצמיתות מהמשרד לביטחון פנים. "אין כל מקום ובסיס לחשש כי אעכב את קידומם של חוקרים אלה או אפגע בהם בכל דרך אחרת. הניסיון שנצבר בזמן כהונתי כשר לביטחון פנים מראה כי שיקולים ענייניים הנחו אותי", כתב הנגבי

השר צחי הנגבי הגיש הערב (ב') תצהיר לבג"ץ לקראת הדיון הצפוי ביום ראשון הקרוב בעתירת התנועה לאיכות השלטון הדורשת להדיח אותו לצמיתות מתפקיד השר לביטחון פנים, או להוציא את החקירה מידי המשטרה.

 

הנגבי כתב כי אין כל יסוד לחשש שהוא יפעל נגד מי מחוקריו אם ישוב לתפקיד השר לביטחון פנים: "אין אני נוטר טינה למי מהחוקרים שיחקרו אותי, יהיו אלה אשר יהיו. מודע אני למושכלות הראשונים, לפיהם על החוקרים לבצע את תפקידם על-פי מיטב שיקולם המקצועי, שהם נטולי פניות אישיות לכאן או לכאן.

 

"אין כל מקום ובסיס לחשש כי אעכב את קידומם של חוקרים אלה או אפגע בהם בכל דרך אחרת לאור התחשבנות שאבקש לערוך עימם בגין החקירה. הניסיון שנצבר בזמן כהונתי כשר לביטחון פנים מראה כי שיקולים ענייניים הנחו אותי בכל מהלך התנהלותי במשרד", כתב הנגבי.

 

הנגבי אף ציין כי אימץ את החלטת המפכ"ל הקודם, לקדם את אחד מבכירי צוות החקירה שהמליץ להעמידו לדין בעבר.

 

הנגבי: אתמודד עם ממצאי דו"ח המבקר

 

בכתב התשובה שהוגש יחד עם התצהיר כתבו פרקליטיו של הנגבי כי הוא אינו מקל ראש בדו"ח מבקר המדינה, "ובכוונתו להתמודד בהרחבה ובפרוטרוט עם הממצאים המפורטים בו".

 

בשבוע שעבר דחה בג"ץ את עתירתה של התנועה לאיכות השלטון נגד החלטת המשנה לנשיא בית המשפט העליון, השופט אליהו מצא, להרחיב את הרכב השופטים לשבעה, ולהוציא מתוכו שניים מחברי ההרכב המקורי: השופט אשר גרוניס, אשר התנגד להוצאת הצו על תנאי בעתירה, ואת השופט הזמני יהונתן עדיאל, שתמך בעמדתו של השופט מישאל חשין להוצאת הצו על תנאי.

 

ביום ראשון הקרוב ידון בג"ץ בעתירה בהרכב מורחב של שבעה שופטים. זאת לאחר שבשני הדיונים הקודמים מתח ראש ההרכב המקורי, השופט חשין, ביקורת נוקבת על העובדה שהמשטרה מנהלת את חקירתו של הנגבי, שעשוי לשוב לתפקידו כשר הממונה על המשטרה, ואף הציע להעביר את החקירה לידי שוטרים שפרשו כגון ניצב בדימוס יוסי סדבון או להעבירה לראש אגף החקירות במשטרה, ניצב משה מזרחי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
שיקולים ענייניים. הנגבי
צילום: שאול גולן
מומלצים