שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פסק דין מהפכני: שופט אסר על אם לעשן ליד ילדיה

  בני הזוג נמצאים בתהליכי גירושין, והבעל מאשים את אשתו שהיא מזיקה לבריאות הילדים כשהיא מעשנת בבית. השופט קיבל טענתו

  מדובר בבני זוג מהדרום המצויים בהליכי גירושין. בבית-המשפט לענייני משפחה מתבררים חלק מהסכסוכים בין השניים, ובהם תשלום דמי מזונות וטענת האישה לאלימות מצד בעלה.

   

  לפני כמה ימים הגיש הבעל בקשה לבית-המשפט למתן "צו למניעת עישון בבית". בתצהיר טען הבעל כי אשתו, החיה בנפרד ממנו ומטפלת בילדיהם – תאומים בני שלוש – מעשנת בבית וגורמת נזק בריאותי לילדים, הסובלים מקוצר נשימה. לדבריו, הוא ביקש מאשתו עשרות פעמים שתחדל ממנהגה, אך היא השיבה לו שהוא לא קובע ושלא יתערב. הוא אף פנה לאגף הרווחה ביישוב שבו הוא מתגורר, אך אנשי האגף הפנו אותו לבית-המשפט והסבירו לו שרק שם יוכל לקבל סעד. לדבריו, לא רק סיגריות מעשנים בבית, ובאחד מביקוריו בביתו לשעבר הוא מצא כלי לעישון סמים.

   

  "היא רומסת ברגל גסה את ערכי היסוד של זכויות האדם", טוען האב הדואג. הבעל אף טרח לצרף תעודות רפואיות המעידות כי התאומים סובלים מאסתמה.

   

  בכתב-ההגנה שהגישה האישה היא טענה כי הבעל רק רוצה לנקום בה על שהגישה נגדו תביעת מזונות. לדבריה, היא מקפידה שלא לעשן ליד הילדים.

   

  הדיון בעניין נקבע לשלשום, אולם עוד בטרם החל הגיעו הצדדים להסכמה, שלפיה לא תעשן האישה בנוכחות הילדים עד שימלאו להם חמש שנים.

   

  סגן נשיא בתי-משפט השלום בדרום, השופט פנחס אסולין, קבע בהחלטתו כי עישון בקרבת אחרים יכול להיחשב כתקיפה. למרות ההסכם שאליו הגיעו בני הזוג הוציא השופט אסולין צו האוסר על האם לעשן – כל חומר שהוא – בבית למשך שלושה חודשים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מריאן הול
  האם תאלץ להפרד מהסיגריה
  צילום: מריאן הול
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים