שתף קטע נבחר

שבס: ברק מבייש את זכרו של רבין

ראש הממשלה לשעבר בחר להודיע על הקאמבק הפוליטי דווקא ביום השנה לרצח רבין. כמה מאנשי ראש הממשלה המנוח מתארגנים לסיכול המהלך. שמעון שבס, מי שניהל את משרדו של רבין: "ברק היה אפס במנהיגות, אפס בבניית חברה"

"אהוד ברק פעל בכל התחומים בניגוד למורשתו של רבין והוא בייש את זכרו של יצחק". כך אמר הערב (יום ה') מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, שמעון שבס, העומד בראש התארגנות נגד חזרתו של ברק לפוליטיקה. שבס זעם על כך שברק בחר להודיע על שובו לפוליטיקה דווקא ביום השנה להירצחו של ראש הממשלה, יצחק רבין.

 

בשבועות האחרונים החלה להתארגן במפלגת העבודה קואליציה של קבוצות המתנגדות לחזרתו של ברק לפוליטיקה. בראש הקואליציה הזו עומד שבס, וכן אישים פוליטיים שהיו בתפקידים בכירים בממשלת רבין ושלא המשיכו בחיים הפוליטיים. בנוסף, חברים בקואליציה הזו עוד כמה עשרות פעילים מרחבי הארץ, המשתייכים לקבוצות שונות בעבודה.

 

הקואליציה ברשות שבס הציבה לעצמה שתי מטרות מרכזיות: האחת - לבלום את חזרתו של ברק לראשות מפלגת העבודה. השנייה - להתלכד סביב מי מהמועמדים האחרים שיתמודד על ראשות המפלגה, ולסייע לו לנצח.

 

בשיחות סגורות שניהל שבס לאחר הודעתו של ברק, הוא מתח ביקורת חריפה ביותר על ראש הממשלה לשעבר ועל התנהלותו. שבס גם ביקר בחריפות את העובדה שברק בחר להודיע על שובו דווקא ב-4 בנובמבר, תאריך רציחתו של רבין: "אם הוא עשה את מה שעשה בגלל שזה הארבעה בנובמבר, אז זאת חוצפה גדולה. שום דבר בהתנהלות של ברק לא הזכירה ולא מזכירה את רבין", אמר שבס למקורביו.

 

"ברק היה אפס במנהיגות, אפס בבניית חברה"

 

בשיחותיו עם מקורביו, פירט שבס את המגרעות בהתנהלותו של ברק, "אנחנו ננסה לבלום את מי שהיה ראש ממשלה תקופה הקצרה ביותר, אבל הצליח לעשות את הנזקים הגדולים ביותר. היו לו הזדמנויות, אבל הוא היה אפס במנהיגות, אפס בבניית חברה.

 

"הוא לא נטע אף עץ בשנה וחצי של שלטון והשמיד כל חלקה טובה במפלגת העבודה, ריסק אותה וריסק את מפלגות השמאל בישראל. הוא לא למד שום דבר וההתנהלות שלו שחצנית, יהירה. זו חוצפה גדולה. הוא גם חיסל במו ידיו את הסיכוי לשלום עם סוריה ויש לו אחריות חלקית לאינתיפאדה".

 


הקמפיין של וילנאי

 

ושבס לא לבד. חברו אליו אישים שהיו ממקורבי רבין במערכת הפוליטית. לטענת ראשי הקבוצה, הם הצליחו לאסוף כעשרת אלפים מתפקדים, בהם חברי עבודה בעבר. ראשי הקבוצה אמרו כי בעתיד הקרוב הם ינסו להופיע בכל מקום ובכל כלי תקשורת כדי להביע את עמדתם הנחרצת נגד שובו של ברק וימשיכו לנסות ולהחתים על טופסי התפקדות אלפי אנשים נוספים.

 

גם ראש מטהו לשעבר של ברק, היועץ האסטרטגי טל זילברשטיין, הבהיר באחרונה בשיחות סגורות שיעשה הכל למנוע את חזרתו של ברק.

 

בעוד ברק חוזר, הכריז ח"כ מתן וילנאי בסיור שקיים באילת, כי הוא נחוש בדעתו להתמודד: "המטרה הראשונה של יו"ר העבודה שייבחר היא לשקם את מה שאהוד ברק הרס. הניתוק מהשטח, מהפעילים ומבני אדם. אני אחבר את העבודה בחזרה לשטח, לציבור ולקהלים חדשים ואוביל אותה לנצחון".

 

עוד אמר וילנאי: "סבתא שלי היתה אומרת 'יש אנשים שמנסים לשנות צבע, אבל טבע אי אפשר להחליף'. מכל הדברים שלו היום אני לא רואה כל שינוי, שום חיבור לאנשים או לקהלים. שום סיבה או הסבר לכך שהוא הרס פירק והלך".

 

מטה וילנאי פתח במסע הסברה נגד שובו של ברק לפוליטיקה, תחת הכותרת "בא-רק להרוס 2, בסרט הזה כבר היינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
ברק. קבלת פנים צוננת
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: ערן (יופי) כהן
אופוזיציה. שבס
צילום: ערן (יופי) כהן
"מבייש את זכר רבין"
צילום: מאיר פרטוש
צילום: שאול גולן
ברק הרס. וילנאי יתקן?
צילום: שאול גולן
מומלצים