שתף קטע נבחר

בעבודה מעריכים: עוזי דיין יצטרף - ויתמוך בברק

גורמים במפלגה, שניהלו מגעים עם האלוף במילואים, משוכנעים שכבר קיבל את ההחלטה. אולם קבוצתו של דיין מסרה בתגובה: בשלב זה מסרב דיין להצטרף למפלגה כלשהי. בינתיים, הבכירים שעשו הכל לכינוס המרכז שיקדים את הפריימריס - עושים עכשיו הכל כדי לדחות את הישיבה

עוזי דיין צפוי להצטרף למפלגת העבודה כבר בעתיד הקרוב - כך מעריכים גורמים בכירים בעבודה, שניהלו בתקופה האחרונה שיחות על האלוף במילואים. לדברי הגורמים, "עוזי רוצה להכנס לפוליטיקה כבר הרבה זמן, ונראה שהפעם הזאת תתאים לו, לאור ההתפתחויות האחרונות".

 

להערכת הבכירים בעבודה, עם הצטרפותו יביע דיין תמיכה בראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, שהודיע לאחרונה על כוונתו להתמודד לראשות המפלגה.

 

בשבוע שעבר פורסם ב-ynet כי דיין, שנמצא עתה בארצות-הברית, שוקל ברצינות להצטרף לעבודה. הוא עצמו אישר אז כי הוא לא פוסל זאת. בקרוב הוא צפוי להודיע האם החליט לרוץ לכנסת - או שבינתיים הוא מעדיף לתמוך מבחוץ.

 

בעת האחרונה קיים עוזי דיין שיחות עם גורמים שונים בעבודה, שניסו לשכנעו להצטרף אליהם. בשנים האחרונות הוא משקיע מאמצים רבים בניסיון לבנות עצמו כמוביל חברתי - אם בכנס שדרות לחברה ואם בתחום עיסוקו העיקרי בימים אלה, סוגיית גדר ההפרדה.

 

מקבוצתו של דיין נמסר בתגובה: "אכן היו פניות מגופים שונים אבל בשלב זה, מסרב דיין להצטרף למפלגה כלשהי או לתמוך במועמד כלשהו.

 

"האלוף (מיל') עוזי דיין עוסק בעשייה ציבורית וכיום הוא מוביל קבוצה רחבה של אנשים הפועלים ליצירת סדר יום אזרחי-חברתי, כפי שהוצג בחלקו בכנס שדרות לחברה, שם היה היוזם ונשיא הכנס.

 

"בימים אלה, הוא ממשיך ופועל ליישום הרעיונות שהוצגו בכנס בדרכים ציבוריות, כמו נושאים נוספים החשובים לליבו: גדר הביטחון ו'שיח אחים' - אמנה אשר חתם עם אנשי מועצת יש"ע נגד סרבנות.

 

דיין, מאז שהשתחרר מצה"ל, משמש בהתנדבות כנשיא המועצה הציונית, יו"ר המועצה הציבורית 'גדר ביטחון לישראל' ויו"ר הפורום לאחריות לאומית. באמצעות גופים ציבוריים אלה הוא מצליח ליישם נושאים עליהם כתב ועסק כיועץ לביטחון לאומי". 

 

והפריימריס? תלוי את מי שואלים

  

בינתיים, בכירי העבודה ממשיכים לדון במועד לבחירת היו"ר. בשבוע שעבר החלו שמעון פרס ואחרים - בנימין בן-אליעזר, מתן וילנאי, עמרם מצנע ודליה איציק - במאמצים לדחות את ישיבת המרכז, שאמורה לנקוב בתאריך. כמה מאותם בכירים, שפעלו במרץ לכינוס הישיבה כבר בסוף החודש, מוכנים לעשות עכשיו כמעט הכל כדי שתידחה.

 

אתמול התכנסה "הוועדה לענייני מפלגה", בראשותו של ח"כ שלום שמחון, וקבעה כי הפריימריס יתקיימו ב-22 במארס. עוד נקבע כי מועד סגירת המפקד יהיה ב-15 בפברואר. בפריימריס, קבעה הוועדה, יהיו זכאים להצביע רק חברים ששילמו את דמי החבר בשנת 2004.

 

בסביבתו של היו"ר פרס דחו את ההחלטות שהתקבלו, והגדירו אותן כ"קשקוש". נראה כי השלב הבא במרוץ לראשות העבודה יהיה קביעת מועד מוסכם לבחירת היו"ר, כפי שדורש ח"כ וילנאי.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
זה קרוב. דיין
צילום: גבי מנשה
מומלצים