שתף קטע נבחר

דן חלוץ, התפטר

מתוך דאגה לילדים יהודים שטרם נרצחו, אני פונה לאלוף דן חלוץ ומבקש ממנו להתפטר

שנים רבות נפנפנו בטוהר הנשק שלנו. אישית, לא חשבתי לרגע שכלי שנועד להרוג עשוי להיות טהור. רק תותח חלוד או טנק מרוסק יכולים לשמש כלי משחק תמימים לילדים. אולם הסיסמה היתה חשובה, למרות הצביעות הטמונה בה, מבחינה אנושית. המסר היה לא לפגוע בחפים מפשע ובפרט בילדים, בנשים ובזקנים. היו חיילים אמיצים בעלי מוסר ששילמו בחייהם משום שהאמינו בטוהר הזה. מוסריותם של המעטים הללו היתה מקור גאווה לרבים.

 

סגן הרמטכ"ל, האלוף דן חלוץ, בהצהרתו הבוטה, שם קץ לעידן התמימות. הוא הודיע כי הוא ישן היטב בלילה אחרי הריגתם של 14 בני אדם, בהם ילדים. אין זו בעיה של שינה, לא שלו ולא של הטייסים בפיקודו. זו מצוקה קיומית של עם שלם, שצריך לדעת על מה הוא נלחם. אם נגיע לשלום ולנחלה בתור רובוטים אנושיים חסרי רגש וחמלה, המולדת תהיה כלוב של טורפים. זהו מקור התחושה הלא נוחה של שופט בית המשפט העליון אדמונד לוי, אשר דרש לחקור את עמדתו הערכית של חלוץ.

 

ב-1997 פתח חייל ירדני באש לעבר תלמידות באי נהריים והרג 7 מהן. המלך חוסיין המנוח לא נתן פקודה לחייל הרצחני ואף-על-פי-כן המקרה הדיר שינה מעיניו. כמעט בכריעת ברך ביקש הוד מעלתו מחילה מההורים השכולים בבית-שמש. דן חלוץ אינו מלך, אך בשעת המקרה של פצצה בת טון הוא היה נסיך שחקים. הוא פיקד על חיל האוויר החזק והמוחץ ביותר במזרח התיכון. כיצד קרה שמלך, שנתו רופפת משנתו של נסיך שחקים? האמרה "הטובים לטייס" היתה ועודנה מוטו המשמש מסננת קפדנית לבחירת הטייסים. מפחיד לחשוב שמסרנו את העידית שבבנינו לידי נסיך בעל נשמה שכזו.

 

אפשר היה להתייחס אל כל הפרשה כאל מקרה מצער במיוחד, אלא שהנסיך לא ננזף, אף הועלה לדרגת סגן רמטכ"ל. מחר הוא עלול להיות רמטכ"ל שיעצב את דמותם של נערינו החמושים בצלמו כדמותו. האותות המצמררים כבר מזדקרים סביבנו כפטריות רעילות.

 

ברפיח, לתומה, הלכה ילדה בת 13 לבית-הספר. סרן, ולא סתם חייל בודד על אי בירדן, סרן בצה"ל, צבא שפעם האמין בטוהר הנשק, ירה בילדה על-מנת להרוג. אחר-כך פסע בגאון אל עבר הגופה ורוקן, מעשה גבורה, מחסנית באיברים הרכים חסרי הישע. אני מבקש לומר לאותו קצין כי כואב, מאוד כואב לאמא ולאבא גם כשיורים בגופתה המתה מאוד של ילדתם.

 

בשבוע שעבר התבשרנו בידיעה על התעללות של חיילי צה"ל בגופות חמושים פלסטינים. החיילים טרחו לצלם את מעלליהם. ארצות הברית רתחה מזעם כאשר התעללו באנשיהם בעיראק, רבים מתוכנו הזדהו עם כאבם של האמריקנים. האם מישהו אצלנו מדד את מפלס הזעם של הפלסטינים שקיבלו את גוויות לוחמיהם המושחתות?

 

ברצוני להביא לידיעתו של האלוף דן חלוץ כי הוא משמש דוגמה ומופת ללוחמים ישראלים. נערים מעריצים לרוב נסיכי קרקע ואוויר. מבחינה מוסרית, הוא ומצביאים כמוהו מחנכים את הנוער שלנו ברוח זרה ליהדות. לו הייתי אח או אב של קורבן לפצצת הטון שהטיל המטוס, אילו הייתי קרוב משפחה ללוחם שגופתו הושחתה, לו הייתי סתם פלסטיני שמתמוגג מנחת למראה ילדה שפוסעת לבית-הספר, אילו במעשה של גלגול נשמות הייתי שם, מעבר לגבול, היה גועש בקרבי זעם משחית, היה צומח בתוכי דחף לטרוף חיים של יהודים.

 

אני מאשים את האלוף דן חלוץ, שאין לו בעיות שינה, אני מאשים את הסרן שווידא את רצח הילדה, אני מאשים את החיילים שהתעללו בגופות, אני מאשים את כולם, כשם שאני מאשים את המטיפים של המוסלמים הקנאים, שהם אשמים בנקמה שתבוא, ברצח יהודים חפים מפשע.

 

מתוך דאגה לילדים יהודים שטרם נרצחו, אני פונה לאלוף דן חלוץ ומבקש ממנו להתפטר ולשקוד על טיהור נשמתו כדי להציל את נשמת חיילנו מהטירוף הרצחני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים