שתף קטע נבחר

ברק נגד פרס: התעלולים מבזים את המפלגה

סערה בעבודה סביב תאריך הבחירות לראשות המפלגה. ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, קורא במכתב ל-2,500 חברי מרכז המפלגה לקיים הליך בחירות מוקדם, תוקף בחריפות את הבכירים שמבקשים לקיים את הבחירות במועדן ואת חוסר המנהיגות. ובינתיים - פרס נפגש עם ח"כים שמבקשים לקיים את הבחירות באפריל, וילנאי מזהיר מביטול הפריימריס ורמון מבקש: לא לעסוק כעת בבחירות, להתרכז בתמיכה בהתנתקות

"הניסיונות והתעלולים הננקטים לאחרונה כדי למנוע בחירות פשוטות והוגנות מבזים את המפלגה ופוגעים בה קשות", כך תקף אתמול (ה') בחריפות ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, את בכירי העבודה פרס, בן אליעזר, רמון ואיציק במכתב ל-2,500 חברי מרכז מפלגת העבודה. במקביל, סוערת המפלגה סביב תאריך הבחירות והערב קיימו ח"כים במפלגה מספר כינוסים בנושא. 

 

במכתבו, קורא ברק לחברי העבודה לתמוך בהליך בחירות מוקדם לבחירת יו"ר המפלגה בישיבת המרכז שתתקיים בשבוע הבא. ברק שלח את המכתב בתגובה להתארגנות בכירי הסיעה לקיים את הבחירות ליו"ר המפלגה במועדן - קרי ב-2005 והוא מבקש להכין תוכנית חירום מיוחדת למקרה שבו הבחירות הכלליות יוקדמו. בעניין זה כותב ברק: "מועמד מנצח יש לבחור מראש ולתת לו זמן להוביל. לא נכון לגרום לטלטלת בחירות חירום 60 יום לפני בחירות כלליות".

 

 

"העבודה לא מספקת מנהיגות"

 

ברק כותב, בין היתר, כי בסיוריו ובמפגשיו בתקופה האחרונה עם חברי המפלגה ברחבי הארץ הוא נתקל בביקורת על כך שהעבודה אינה מספקת מנהיגות.

 

לדברי ברק "היום כבר ברור לכולנו כי ב-2005 יתקיימו בחירות כלליות בישראל וכי תפיסתה של מפלגת העבודה ש'זוחלת' בזיגזג אל ממשלת שרון גרמה לנו נזק פוליטי וציבורי כבד. מול הריסוק החברתי מבית מדרשו של נתניהו והגמגום הביצועי של שרון עלינו לחזור לשורשי עמדתנו ולהציג דרך ברורה ועקבית והנהגה המסוגלת להוביל אופוזיציה לוחמת ולנצח לא רק בסקרים אלא גם בבחירות. מחובתנו לקיים הליך בחירות פנימיות כולל מיפקד ישר וראוי ולהתלכד מאחורי מי שייבחר".

 

לכל אחד יש תאריך

 

ובתוך כך, נמשכת התסיסה סביב מועד לבחירת היו"ר במפלגת העבודה. יו"ר המפלגה, ח"כ שמעון פרס, נפגש עם חברי כנסת בסיעה, ובמיוחד עם ח"כים אשר חתמו על הצעת החלטה לקיים את הבחירות באפריל.

 

בשיחה עם יוזם המהלך לבחירות באפריל, ח"כ אופיר פינס, אמר פרס כי הוא אינו פוסל את ההצעה הזו, אולם לא התחייב להתייצב מאחוריה. בפגישה שקיים פרס עם ח"כ סנה, בן אליעזר ואחרים שתמכו בהצעת החירום – נקבע כי הקבוצה תתכנס היום כדי להחליט על מועד. זאת משום שבקרב חברי סיעת העבודה כל אחד כמעט רוצה מועד משלו לקיום הבחירות.

 

ובמקביל, התכנסה אמש קבוצת "הדור הבא" במפלגת העבודה, בנוכחות הח"כים יולי תמיר, אופיר פינס ואברהם שוחט והחליטה לתמוך בהצעה הקוראת לקיום בחירות מוקדמות באפריל. כמו כן הוחלט לבצע החתמה בקרב חברי המרכז כדי לדרוש הצבעה חשאית ביום שלישי במרכז. להצבעה החשאית יש צורך ב-20% מחברי המרכז.

 

וח"כ מתן וילנאי מצידו הוציא אתמול הודעה בה הבהיר כי הוא מתנגד בחריפות לכל יוזמה לבטל את הפריימריס ולבחור את היו"ר לוועידה. לדבריו הניסיון לביטול הפריימריס הוא סטירת לחי לעשרות חברי מפלגה נאמנים ושלילת זכותם להשפיע, "זו יוזמה שצריכה להיות מחוסלת טרם לידתה שכן בחירות בוועידה ימנעו כניסת 100,000 מתפקדים חדשים למפלגה". וילנאי דורש כי המועד לבחירת היו"ר ייקבע בהסכמה בין בכירי המפלגה.

 

וגם ח"כ חיים רמון קיים אמש כנס פעילים ברמת גן ובתשובה לשאלה האם יתמודד בבחירות לראשות המפלגה אמר כי אין טעם לעסוק בנושא זה כעת. אולם הוסיף כי אין לו רגשי נחיתות ובבוא העת יחליט כיצד לנהוג. רמון אמר כי "אין לעסוק כעת בקיום בחירות לראשות המפלגה שכן מפלגת העבודה צריכה להשקיע את כל מאמציה בתמיכה בהתנתקות ובביצועה".


פורסם לראשונה 25/11/2004 23:34

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ברק. אין מנהיגות
צילום: רויטרס
צילום: אטילה שומפלבי
פרס. נפגש
צילום: אטילה שומפלבי
צילום: דודו פריד
וילנאי. ביטול הפריימריס - סטירת לחי
צילום: דודו פריד
צילום: חיים זיו
תמיר. רוצה באפריל
צילום: חיים זיו
צילום: שאול גולן
רמון. יתמודד?
צילום: שאול גולן
מומלצים