שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מחפש את אביבה

  אחרי סינון קפדני מתחיל היום הבמאי שמי זרחין את האודישנים לתשע המועמדות הסופיות לתפקיד הראשי בסרטו החדש. "אביבה אהובתי" יגולל את סיפורה של אשה צעירה וקשת יום מטבריה ששואפת להפוך לסופרת

  שש שנים לקח לבמאי, שמי זרחין, להשלים את עבודת ההכנה לקראת סרטו החדש, "אביבה אהובתי". שש שנים של חיפוש אחר מילים ומבנה מעמידות אותו היום על מפתן הליהוק הסופי לתפקיד הראשי בסרט עליו מתמודדות לאחר סינון קפדני תשע שחקניות.

   

  הפרוייקט הקולנועי הנוכחי של זרחין, שייכנס לשלב צילומים כבר בחודש מרץ הקרוב, מדבר בדומה לסרטיו הקודמים ("הכוכבים של שלומי", "לילסדה") על הגשמה עצמית. גיבורת הסרט, אביבה, מנסה למצוא את האיזון בין מה שיש לבין מה שיכול להיות. "אביבה היא אישה בת 39 מטבריה, אם לשלושה ילדים, שעובדת כמבשלת בבית מלון בעיר. היא באה ממשפחה לא פשוטה אבל מלאת קסם ומתמודדת עם החיים ועם המשיכה שלה לכתיבה", מנסה זרחין לפשט את סיפור העלילה.

   

  למה לקח כל כך הרבה זמן להגיע לשלב הליהוק?

   

  "כתיבת התסריט התארכה, לקח לו זמן להתבשל ואני חושב שזה קשור לכך שבדרך כלל, כלומר בסרטים הקודמים שלי, שלב הכתיבה החל אחרי שידעתי פחות או יותר עם מי אני רוצה לעבוד, לדמויות היו פנים וכתובת מה שהקל משמעותית על הכתיבה. זו הפעם הראשונה שהכתיבה לא מחוברת לפנים".

   

  מיהי אהובה?

   

  "אם הייתי יודע כבר מזמן הייתי מוצא אותה. יש בה טוב לב ותום, הרבה מאוד יופי פנימי וכישרון. היא בת 39, יש לה ילדה בת 19, ילד בן 17 ועוד ילד בן 11, והיא נראית צעירה מגילה. יש בה משהו ילדותי, היא התחילה את החיים נורא מוקדם, אולי מוקדם מדי, ובמידה מסוימת זו הסיבה שהיא צריכה לחוות את החיים שלה שוב. היא חיה חיים לא פשוטים אבל מעניינים".

   

  אתה מתעסק הרבה בסדקים ובתיקון, בקשיים ובריפוי.

   

  "זה מאוד כללי ונכון כמעט לכל דבר. נושא מורכב מעניין תמיד יותר מנושא פתור. ברגע שהבעיות מתחילות להיפתר אני מאבד עניין. יש כאן פרדוקס כי מצד אחד אני רוצה שלדמויות יהיה טוב, אבל מצד שני ברגע שרק טוב, זה לא מעניין. לגבי סדקים וריפוי אני לא יודע, אני חוזר לתא המשפחתי, שזה מה שמעניין אותי, והפסקתי להכחיש את זה. הצורך להכחיש נולד מתוך אי האהבה למסגרת, כי המסגרת מיד מעלה שאלות כמו מה המסגרת עושה לאדם שבתוכה, מה הוא עושה לה, האם הוא חי איתה בשלום או אולי הוא מבין שצריך לרסק אותה ולבנות מסגרת חדשה. לי נכונה המסגרת שמתעסקת בתא המשפחתי וכל השאלות על המסגרת קיימות גם באביבה. בסופו של דבר הסרט עוסק בהגשמה עצמית, בהבנת האני, בהתבגרות, בפיכחון וביכולת להסתכל על העולם ולהבין".

   

  העולם של הסרט מתרחש בטבריה.

   

  "נולדתי בטבריה ואני בא ממשפחה טבריינית ותיקה כך שזה מקום שטבעי לי בו ואהוב עליי. מעבר ליופייה של הכינרת והגלויה התיירותית שמצטיירת, זה מקום בעל קסם אנושי ממדרגה ראשונה. יש לי עוד הרבה מה לומר על הבחירה הזו, אבל אני מעדיף לחכות שזה יתברר לי עצמי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שמואל יערי
  הכוכבים של שלומי. גם עסק בהגשמה
  צילום: שמואל יערי
  לאתר ההטבות
  מומלצים