שתף קטע נבחר

המתנחלים בקמפיין חדש: תנו לעם להחליט

"דמנו לא פחות סמיך מזה של תושבי שדרות", קראו ראשי המתנחלים, שהציגו מול הכנסת גימיקים חדשים. הזהירו: הסרבנים יזרמו גם מתל-אביב ופתח-תקוה. בסוף החודש: "אם כל ההפגנות"

"שרון קורע את העם – תנו לעם להחליט". זו הסיסמה החדשה שהציגו בצהריים (יום ב') ראשי מועצת יש"ע במסיבת העיתונאים שקיימו באוהל המחאה מול הכנסת, עם השקת קמפיין חדש נגד תוכנית ההתנתקות ובעד משאל עם.

 

ליד בימת הנואמים הוצגה ספינה גדולה שמתרסקת, ולצידה תמונה של ראש הממשלה, אריאל שרון, שעליה הכיתוב: "שרון מטביע את המדינה".

 

ראשי מועצת יש"ע מתכוונים להמשיך בשבועיים הקרובים את שביתת השבת מול הכנסת, ובסוף החודש לקיים את "אם כל ההפגנות", לדבריהם, תחת הכותרת "תנו לעם להחליט". לאחר מכן בכוונתם לערוך קמפיין גדול של החתמה לאומית למען משאל עם. 

 

ראשי המועצה הסבירו כיצד בכוונתם להמשיך את המאבק נגד תוכנית ההתנתקות. בין המשתתפים היו ראש מועצת יש"ע, בנצי ליברמן, ראש המועצה האזורית בנימין, פנחס ולרשטיין, ראש מועצת אלפי מנשה, אליעזר חסדאי, ראש מועצת חוף עזה, אבנר שמעוני ומזכ"ל אמנה, זאב (זמביש) חבר.

 

אבנר שמעוני אמר: "התוצאה של ההתנתקות באה לידי ביטוי כבר היום, בירי הקסאמים והפצמ"רים שאנו חווים בחודש האחרון והפיגוע הקשה במחסום קרני.

 

"תפקידו של הצבא להגן על עם ישראל. אני לא חושב שדמנו פחות סמיך או יותר מזה של תושבי שדרות. אנחנו מבינים שהמלחמה תיגמר לא ביום ולא ביומיים, ואנשי שדרות גם יבינו זאת. אך כל עוד ראש הממשלה לא מבצע חומת מגן לא יהיה פיתרון", הסביר.

 

קסאמים ינחתו בשרון

 

ראש מועצת אלפי מנשה הסביר: "אי אפשר שלא לנתק את מתקפת ירי הקסאמים על גוש קטיף ושדרות מההתנתקות. בהמשך צפויה מתקפת טרור של קסאמים, שתנחת באזור השרון. כל מערכת הביטחון מזהירה מפני זה".

 

חיסדאי הוסיף, כי הקרע בעם כבר קיים, אבל עוד לא מאוחר לאחות אותו. הדרישה המינימלית היא לחזור אל העם בכל דרך שראש הממשלה יבחר".

 

בהתייחסו לנושא הסרבנות הסביר חיסדאי: "אנחנו מתנגדים לסרבנות, אבל לא מנותקים ממה שקורה. מי שחושב שזו תופעה של כיפות סרוגות, טועה. אני שומע קולות מתל אביב ופתח תקוה, ואני לא אוהב את מה שאני שומע".

 

פנחס ולרשטיין אמר: "מי שלא פוחד מהיום שאחרי ההתנתקות, שיהיה כן עם עצמו. אני שומע אנשים שאומרים שמלחמת אזרחים זה דבר מכונן. אני קורא גם לציונים בשמאל לקרוא לדרך של הכרעת העם. ראש הממשלה מסית ומדיח".

 

שרון צפצף על משאלים

 

יו"ר מועצת יש"ע, בנצי ליברמן, הסביר: "אנחנו בישורת האחרונה של המאבק הציבורי, בו התחלנו לפני כחודש, כשהפצנו מכתב בו הזהרנו: עם ישראל נמצא על קו פרשת מים מסוכן.

 

"שרון חטא בחטא דמוקרטי מהותי ומשמעותי, כשהלך לעם עם אג'נדה נגד מצנע, שהציע התנתקות חד צדדית. שרון קרא לו טירון פוליטי. שרון צפצף על מיני משאלים שערך, פירק ממשלה, והממשלה הנוכחית נשענת על כרעי תרנגולת, על השמאל הקיצוני והלא לגיטימי", הוסיף.

 

לדברי ליברמן, ניתן לראות בכך צעד לא דמוקרטי של שרון. "שאלת הקרע בעם היא לא אמירה. הקרע בעם הוא רלוונטי כאשר רואים כבר היום אירועים בשוליים, כמו תופעת הסרבנות. אם שרון אחראי למדינת ישראל, חייבים להחזיר את ההכרעה לעם. אנחנו יוצאים היום בקמפיין ואומרים לשרון, תן לעם להחליט".

 

עוד אמר ליברמן, כי "שרון סבור שהעם איתו, אבל הוא מפחד מהעם. אנחנו נקבל את הכרעת העם".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הספינה טובעת
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
קמפיין חדש של מועצת יש"ע
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
תנו לעם להחליט". יש"ע בירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים