שתף קטע נבחר

77% ממצביעי הליכוד: רוצים את שרון בשלטון

ראש הממשלה התקבל בשריקות בוז במרכז הליכוד? סקר "ידיעות אחרונות" קובע כי מעמדו איתן בתנועה. במלאת 4 שנים לכהונתו, אומרים 64% מכלל הנשאלים כי הם סומכים עליו ו-66% מעניקים לו ציון "טוב" ו"טוב מאוד". אבל 46% גם קובעים: משפחת שרון מושחתת

מרכז הליכוד הצביע נגד ראש הממשלה, אך בקרב הציבור התמיכה בו מרקיעה שחקים: סקר מינה צמח שמתפרסם הבוקר (יום ו') במוסף לשבת ב"ידיעות אחרונות" קובע כי 61% מאמינים שהוא האיש המתאים ביותר להוביל את ישראל לעומת 39% שסבורים אחרת. אבל 46% גם אומרים: משפחת שרון מושחתת עד היסוד.

 

למרות שריקות הבוז אתמול במרכז, עולה מהסקר כי 77% מקרב מצביעי הליכוד מעדיפים את שרון, לעומת 17% בלבד שתומכים בנתניהו.  

 

במלאת 4 שנים לכהונתו, נשאל בסקר האם אתם סומכים על שרון שינהיג את המדינה בהצלחה, 64% ענו שהם סומכים עליו. הציון שמקבל שרון על תפקודו כראש ממשלה גבוה יותר: 66% מעניקים לו ציון "טוב" ו"טוב מאוד".

 

כשנשאלו הנסקרים האם דעתם על שרון השתנתה מלפני ארבע שנים הודו 33% כי שינו את דעתם לטובה. 29% אמרו שדעתם השתנתה לרעה. בקרב תומכי הליכוד, לעומת זאת, רק 21% שינו את דעתם לטובה לעומת 34% שדעתם השתנתה לרעה. במלים אחרות: מופתעים לטובה בעיקר אלה שלא תמכו בשרון.

 

גם בתשובה לשאלה "האם שרון הגשים את הציפיות שהיו לך ממנו?", רק  32% מתומכי הליכוד ב-2003 ענו ששרון הגשים את ציפיותיהם. 47%, לעומתם, טענו שהוא איכזב אותם.

 

בנושא ביטחון הפנים מקבלת ממשלת שרון ציון גבוה: 56% שבעי רצון מתפקודה. 

 

מדהים לראות מה עשו השנים לזיכרון הקולקטיבי שלנו, והראייה היא התשובה לשאלה: מהו הדבר העיקרי שבו שרון ייזכר בהיסטוריה? 10% בלבד ענו ששרון ייזכר כאבי ההתנחלויות.20% ענו שהוא ייזכר כאחראי למלחמת לבנון. 11% - כאיש שפירק את הליכוד. אבל 45% סבורים ששרון ייזכר בהיסטוריה כאבי ההתנתקות. 

 

ובנושא האמינות: 57% מכלל הציבור רואים בשרון ראש ממשלה אמין. לטענה של מתנגדי ההתנתקות, כאילו שרון הונה אותם, אין סימוכין: 62% אומרים כי הבינו מדברי שרון לפני הבחירות, על כך שיידרשו מישראל "ויתורים כואבים" כי מדובר בפינוי התנחלויות. רק 12% טוענים שלא הבינו זאת. אפילו בקרב תומכי הליכוד הבינו זאת 55%.

 

ולשאלת משאל העם: 66% אמרו השבוע כי אילו התקיים היום המשאל הם היו מצביעים בעד ביצוע ההתנתקות. רק 26% הביעו בסקר התנגדות לתוכנית. 

 

בתחום הכלכלי לא זוכה שרון לתמיכה גורפת. 55% טוענים כי לשרון לא איכפת מאנשים כמותם, 65% אינם מרוצים מהתיפקוד של ממשלת שרון בתחום הכלכלי, ובנושא הדאגה לשכבות לשכבות החלשות: רק 15% שבעי רצון, לעומת 84% שאינם שבעי רצון. 

 

ובצד התמיכה האידיאולוגית 46% מהנשאלים קובעים: משפחת שרון מושחתת עד היסוד לעומת 45% שאינם מסכימים איתם. לשאלה האם ידע שרון על המעשים שבגללם הוחלט להגיש כתב אישום נגד בנו עומרי, ענו 82% ששרון ידע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
שרון אתמול בוועידת הליכוד
צילום: טל שחר
צילום: טל שחר
כינוס המרכז אתמול. שריקות הבוז
צילום: טל שחר
צילום: טל שחר
נתניהו. הרחק מאחור
צילום: טל שחר
מומלצים