שתף קטע נבחר

שרון לנשות הליכוד: פעלו למנוע נפילת הממשלה

שרון, שהגיע מבודח במיוחד לכנס נשות הליכוד לציון יום האשה, לא הצליח לשמוע קריאה מהקהל ותירץ: "כל כך הרבה נשים שאתה מתבלבל". בנושא הפוליטי הזהיר ראש הממשלה מפני נפילת ממשלת הליכוד בשל המורדים וביקש את סיוע נשות הליכוד: "הצבעתם של המורדים נגד עלולה בהחלט להביא להפלת הממשלה", הזהיר

פונה לצד הנשי: ראש הממשלה, אריאל שרון, ניסה אמש (יום ה') לגייס את נשות הליכוד למאבק על התקציב. בנאום מול פורום נשות הליכוד בבית החייל בתל אביב אמר שרון: "אנחנו נמצאים היום בבעיה. הבעיה היא שיש קבוצה בתוך הליכוד שמאיימת להצביע נגד התקציב ובכך להפיל ממשלה של הליכוד. אני פונה אליכן שתפעילו את השפעתכן על גברים ותעשו כל מאמץ שלא יקרה שממשלה של הליכוד נופלת בגלל שקבוצה מודיעה שהיא תצביע נגד התקציב ביום הצגתו".

 

שרון הוסיף והזהיר: "הפעולה הזו בהחלט עלולה להביא להפלת הממשלה. נדמה לי שממשלה של הליכוד צריכה להמשיך ולהנהיג את המדינה בעתיד - אני מאמין שבמשך שנים רבות - ואסור היום לנקוט בצעד כלשהו שיסכן אותה. יש חילוקי דעות לגיטימיים בעניינים מדיניים ואולי כלכליים אבל היום צריך שכל סיעת הליכוד תעמוד כאיש אחד בעת ההצבעה על התקציב ותתמוך", הוסיף.

 


שרון והח"כיות. צילום: מיכאל קרמר

 

אתמול בבוקר החל שרון בקיום סדרת פגישות עם סיעות היחיד בכנסת, בניסיון אחרון אולי להיאבק במורדים. עיקר המאמץ הופנה בניסיון לשכנע את חברי הכנסת מיכאל נודלמן, דוד טל (עם אחד) ויוסף פריצקי. לפי שעה מערך הכוחות מבחינת שרון נראה מדאיג מאוד מבחינת שרון.

 

ח"כ דוד טל הודיע לאחר הפגישה עם ראש הממשלה כי יתנגד להצעת התקציב. ח"כ יוסף פריצקי אמר כי יתמוך בתקציב רק בתנאי שיוסדר עניינם של פסולי החיתון - אחרת יימנע. הטיפול בנושא הוטל על מזכיר הממשלה. ל-ynet נודע כי שרון לא פסל את האפשרות להיענות לדרישת פריצקי. גורם בלשכה אמר ל-ynet: "הרעיון של פריצקי לא פסול לחלוטין, אבל אנחנו לא יכולים לקבל אותו ממש כפי שהוא הציג את זה".

 

נגד התקציב צפויים להצביע 56 חברי כנסת, בהם חברי סיעות שינוי (14), המורדים בליכוד (13), סיעות הימין (12), ש"ס (11) והערבים (6). בעד התקציב צפויים להצביע 55 חברי כנסת: 26 חברי כנסת של הליכוד, 19 של העבודה, 5 של יחד, 4 של אגודה ישראל, ומיכאל נודלמן.

 

"כל כך הרבה נשים שאתה מתבלבל"
 

שרון, שהגיע לכנס כדי לציין את יום האשה הבינלאומי. אמר בפתח הדברים כי על כולם לפעול כדי להגיע לשיוויון מלא בין גברים לנשים בישראל. ראש הממשלה התגאה כי הוא הראשון לעמוד בראשות ממשלה בה רבע ממנכ"ליה הן נשים ומספר השרות הוא הגדול ביותר אי-פעם. שרון הוסיף בקריצה: "אני עוקב ומסתכל - מסתכל זה לא פלא - אחרי שרות וחברות כנסת". הוא גם החמיא לנשים על עבודתן הפרלמנטרית.

 

"מצד אחד אני מודאג מההתפתחויות באיראן אך אני לא מחמיץ את הביקורים במעונות לנשים מוכות. בעוד אני עוסק בענייני הביטחון אני מטפל כל הזמן במוסד 'צופיה' של נערות בסכנה", התגאה. שרון נשאל שאלה במהלך הדיון ולא הצליח להבינה. את זאת תירץ: "כל כך הרבה נשים שאתה מתבלבל".


פורסם לראשונה 10/03/2005 20:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון, עוקב אחרי השרות
צילום: איי פי
צילום: עמוס בן-גרשום, לע"מ
שרות הממשלה - מקור לגאווה
צילום: עמוס בן-גרשום, לע"מ
מומלצים