שתף קטע נבחר

מחנה שרון מתארגן, היעד: כנס תמיכה גדול

מועד ההצבעה על התקציב הולך ומתקרב, ותומכיו של ראש הממשלה מגבירים הילוך ויוצאים בתוכנית פעולה שמטרתה לגייס תומכים למהלכיו של שרון. בתכנון: כנסי תמיכה אזוריים, כנס אחד גדול ודף הסבר לחברי המרכז. אנשי שרון: "לא התארגנו עד עכשיו כראוי. לא האמנו שבישיבת המרכז נשמע בוז לשרון. הגיע הזמן להפגין כוח". ובינתיים הודיע השר כץ, כי בכוונתו לכנס את מזכירות הליכוד בשבוע הבא לדיון בהיערכות הליכוד לבחירות

מחנה שרון בפעולה: שעון החול עד למועד אישור התקציב בסוף החודש הולך ואוזל, ועל רקע המאמצים להשיג רוב בכנסת, ממשיך ראש הממשלה, אריאל שרון, בחיזוק מחנה תומכיו מבית.  


אתמול (יום ה') קיימו כ-40 פעילים בליכוד ישיבה יחד עם יועצו הפוליטי של שרון, ארז כלפון. מטרת הפגישה, שנערכה בבית התעשיינים בתל-אביב, היתה לגבש תוכנית פעולה של מחנה תומכי שרון, תוכנית שמטרתה לחזק ולהגדיל את קבוצת התומכים של ראש הממשלה.


המטרה המרכזית היא להגיע למצב בו כמחצית חברי מרכז הליכוד יעמדו מאחורי שרון. בכך הם יאותתו לחברי קבוצת "המורדים" שמקומם אינו מובטח ושמי מהם שיצביע נגד התקציב ויגרום להפלת הממשלה לא יזכה להבחר לכנסת הבאה.


בקבוצה חברים פעילים מכל רחבי הארץ, ביניהם גם ראש עיריית קריית מלאכי לשעבר, שימי משה, יועצו של שרון ועוזרו לשעבר, איתן כהן, ועוד. תוכנית העבודה שגיבשו כוללת כנסי פעילים רבים, שיחלו כבר בשבוע הבא. היעד הסופי - כנס תמיכה גדול בראש הממשלה, זאת במקרה שיתקיימו בחירות. הכנסים המצומצמים יתקיימו באזורי המרכז והשרון ובתל-אביב. הראשון שבהם צפוי להתקיים ביום שלישי הקרוב בכפר סבא. 


במסגרת הפעילות המתוכננת תחולק הארץ לעשרה אזורים, כאשר בראש כל אחד מהם יעמוד רכז, שיהיה אחראי לגיוס הפעילים והתומכים. כמו כן, שלושה מהפעילים מתכננים להפגש עם חלק מ"המורדים", ולנסות לשכנע אותם לתמוך בתקציב. בנוסף, יופץ בקרב חברי המרכז דף הסבר, שיפרט את יתרונות תוכנית ההתנתקות.


"מחנה שרון לא התארגן עד עכשיו כראוי", אמרו הפעילים. "נוצר מצב שחברי המרכז לא תומכים בראש הממשלה. לא האמנו שבישיבת המרכז האחרונה בשבוע שעבר נשמע קריאות 'שרון לך הביתה'. הגיע הזמן להפגין נוכחות וכוח".


בתוך כך, מקורביו של שרון הכחישו את הדיווחים לפיהם הוקם מטה בחירות וכי בכוונת שרון להוביל מהלך של פיצול בליכוד. 


עם זאת, ציינו המקורבים כי הדעה הרווחת בפורום המצומצם הסובב את ראש הממשלה היא לא לערוך "מכירת חיסול" כדי להעביר את התקציב. לטענתם, במקרה והמצב יוביל לכך שבסיעות השונות יהיו כאלה שידרשו פריצה של מסגרת התקציב, והממשלה תאלץ להתקפל מול הדרישות, הרי שהבחירות יהיו עדיפות.


ובינתיים הודיע יושב ראש מזכירות הליכוד, השר ישראל כץ, כי בכוונתו לכנס את מזכירות הליכוד ביום שלישי הקרוב, על-מנת לדון בהיערכות הליכוד לבחירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מגייס תומכים. שרון
צילום: רויטרס
צילום: דן בלילטי
מקבלים איתות. "המורדים"
צילום: דן בלילטי
מומלצים