שתף קטע נבחר

לנדאו: פילוג משרת את שרון

"שמענו לא פעם שבלשכת שרון מכנים את חברי המרכז 'אינדיאנים'", אמר ח"כ לנדאו לוותיקי בית"ר בכינוס שקדם לטקס האזכרה לנפילת טרומפלדור. לנדאו קרא "לא להתפלג ולחזור לשורשים". נתניהו: לא יהיה פילוג

בעוד בכנסת מקיימת וועדת הכספים הצבעה מתוחה על תקציב המדינה מפנה היום (ג') ח"כ עוזי לנדאו, ראש קבוצת המורדים בליכוד אצבע מאשימה כלפי ראש הממשלה, אריאל שרון, ואומר ל-ynet: "פילוג בתוך תנועת הליכוד משרת את האינטרסים שלו. תנועה מאוחדת, שהולכת על פי עקרונות הליכוד, דוחה את רעיונות ראש הממשלה".

 

הדברים נאמרו במהלך מפגש פוליטי שקיים לנדאו עם אנשי תנועת בית"ר זמן קצר לפני טקס האזכרה השנתי לציון 85 שנים לנפילתו של יוסף טרומפלדור. בטקס, שהתקיים סמוך לפסל הארי השואג בתל חי, אמר לנדאו כי יש להקים בתוך הליכוד מחדש מחנה לאומי. "לא להתפלג אלא לחזור לשורשים. במצב כזה ראש הממשלה והשרים ייצגו את האינטרסים של התנועה".

 

יממה לאחר הישיבה המתוחה בליכוד והפשרה - תמיכה בהצבעה בתקציב בוועדת הכספים תמורת תמיכה במשאל העם בוועדת החוקה - אמר לנדאו ל-ynet כי הכל נעשה מתוך מחשבה של פשרה ורצון שלא לפלג את התנועה. "יש עוד שבוע עד להצבעה על התקציב בכנסת ולכן חשבנו שנכון הוא לא ללכת עם אווירת הפילוג וההכרזה על שתי סיעות, שמי שהתחיל בה זה ראש הממשלה".

 

"נאמני ארץ ישראל" (המורדים - ש.ר) לא יביאו לפילוג בתנועה, מתעקש לנדאו. "נולדנו בתנועת הליכוד ונישאר בה. אני מציע שאת כל ההאשמות שמפנים כלפינו בעניין תמיכה או אי תמיכה בתקציב להפנות לראש הממשלה. שישאלו איפה האחריות האישית שלו. בתקציב לגופו אנחנו תומכים אך חשוב להבין שכאשר מצביעים בעד תקציב גם מצביעים בעד מדיניות ממשלה. הלא תנועת העבודה, שינוי וחברי הכנסת הערבים עושים בדיוק את אותו הדבר, הם מצביעים בעד התקציב בגלל התמיכה בהתנתקות אז במה אנחנו שונים מהם?".

 

לנדאו דיבר בפורום סגור בפני ותיקי תנועת בית"ר מרחבי הארץ. לנדאו שב ואמר להם כי היום אנו חיים בעידן של "דמוקרטיה בולשביקית".

 

"מה שלא הולך בכוח הולך ביותר כוח. ראש הממשלה מתעלם מהחלטות שהתקבלו, לא אכפת לו מהליכוד, לא אכפת לו מהשרים שלו. אנחנו הרי שמענו לא פעם שבלשכתו מכנים את חברי המרכז 'אינדיאנים'".

 

נתניהו: לא יהיה פילוג

 

בהתייחסו לאפשרות שהעלה יו"ר תנועת ש"ס, אלי ישי, אודות תמיכה אפשרית במשאל עם בוועדת החוקה אם צעד כזה יוביל לבחירות אמר לנדאו כי ש"ס יודעת שלחוק משאל עם ישנם סיכויים גדולים בהרבה לעבור אם ישרוד בהצבעת ועדת החוקה. "עד שהחוק לא יעבור גם בקריאה שלישית ולא יוכתר בהצלחה מאלה מאבקנו לא יסתיים".

 

גם שר האוצר, בנימין נתניהו, התייחס בטקס למצב הפוליטי בסיעת הליכוד ואמר כי הוא אינו מסכים עם דברי ראש הממשלה על כך שתנועת הליכוד הפכה לשתי סיעות: "לא יהיה פילוג ומה שקרה אתמול היה ניסיון משותף של רוב החברים למנוע פילוג", אמר.  

 

"יש חילוקי דעות בנושא ההתנתקות וגם בנושא משאל העם. אך מנגד ישנה הסכמה רבה בתחומים רבים, כמו ביטחון, כלכלה וחברה. עשינו מעשים גדולים יחד ועד כמה שזה תלוי בי לא יהיה פילוג", אמר שר האוצר, "מה שקרה אתמול היה ניסיון משותף של רוב החברים למנוע את פילוג הליכוד ולשמר אותו. אין היום במדינה כוח אחר או תנועה אחרת שיכולה להוביל את המהלכים הצפויים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
לחזור לשורשים. לנדאו
צילום: טל שחר
צילום: רויטרס
הפילוג משרת אותו? שרון
צילום: רויטרס
מומלצים