שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  אוסטרליה נאבקת בקרפדות הקנים
  ההתפשטות המהירה של הקרפדות הארסיות שהובאו בשנות השלושים לצפון אוסטרליה מטרידה את התושבים. הצעתו של פוליטיקאי מקומי לחסל אותן באמצעות מקלות גולף ומחבטי טניס מסעירה את היבשת, ומקוממת את הארגונים למען בעלי-החיים. הפתרון ההומני: הקפאה למוות
  מספרן ההולך ומתעצם של קרפדות הקנים הארסיות, שיובאו לצפון אוסטרליה בשנות השלושים, פוגע בשלוותם של התושבים המקומיים. נוכחותם של היצורים הרעילים מטרידה את האנשים, עד כדי כך שפוליטיקאי מקומי הציע השבוע דרך מקורית במיוחד להתמודד עם פיצוץ האוכלוסין הצפרדעי. "האוסטרלים צריכים למחוץ למוות את הקרפדות עם מקלות גולף ומחבטי קריקט", הכריז דיוויד טולנר, בהצעה שמסעירה מאז את היבשת.

   

  "כשהייתי ילד המצב היה שונה. חיסלנו אותן עם מחבט קריקט, מקלות גולף וכדומה", טולנר שיחזר בראיון. "לרוב הילדים היו רובי קליעים או רובי אוויר, והיינו משתמשים בהם כדי לצוד ולהרוג את הקרפדות. חבל שהרשויות לא מעודדות אנשים לעשות את זה במקום למנוע את זה מהם. רק ככה יש סיכוי טוב יותר לעצור את הקרפדות מלהגיע לאזור העיר דארווין ולחלקים אחרים של צפון אוסטרליה".

   

  מיליוני קרפדות קטלניות בצפון אוסטרליה

   

  הצעתו של טולנר מצטרפת לניסיונות בני עשרות שנים לעצור את התפשטות קרפדות הקנים הארסיות, שהובאו לאוסטרליה מהוואי בשנת 1935. הקרפדות הובאו לאי בניסיון כושל למגר חיפושיות ירוקות גב (greyback beetles), שאיימו על שדות קנה הסוכר. הקרפדות, שעתה מספרן נאמד במיליונים, נפוצות בחלקה הצפוני של אוסטרליה. הן שוכנות מערבית לחוף הצפוני של היבשת, שם נטועים שדות קנה סוכר רבים, ובאזור הפארק הלאומי קאקאדו – וכעת מתעתדות להתנחל גם בסביבותיה של העיר דארווין.

   

  הגידול המהיר של אוכלוסיית הקרפדות מתחולל, בין היתר, בשל עוצמת הרעל בו הן מצוידות. נתון בתוך שק עור הממוקם בירכתי ראשן של הקרפדות, הרעל הזה מסוגל לגרום לתנינים, נחשי פתן וכלבי דינגו פראיים לדום לב קטלני המתרחש כרבע שעה בלבד לאחר שאכלו אותן. נקבות הקרפדה מטילות פעמיים בשנה, בכל פעם 8,000 עד 35,000 ביצים. צאצאיהן מגיעים לבגרות תוך שנה וחיים לפחות חמש שנים.

   

  מה אומרים הפעילים המקומיים למען בעלי-חיים על ההצעה? הם כמובן מתנגדים לקריאתו של טולנר לצאת למלחמה מזוינת נגד הקרפדות - ומציעים להקפיא אותן למוות, דרך הומנית יותר להתמודד עם הבעיה.

   

  "אנחנו לא רוצים שילדים ייקחו את מקלות הגולף שלהם או את מחבטי הקריקט ויתחילו להתעלל בכל חיה בסביבה", אמר בתגובה דובר RSPCA, הארגון הממלכתי למניעת אלימות כלפי בעלי-חיים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הבעיה? חיסל מטעי סוכר באוסטרליה על-ידי חיפושיות
  צילום: סי די בנק
  צילום: סי די בנק
  הפתרון? ייבוא מהוואי של קרפדות קנים קטלניות
  צילום: סי די בנק
  צילום: סי די בנק
  הבעיה החדשה? הקרפדות המיובאות מסרבות להתייצב למפקד אוכלוסין, ומתרבות כאוות נפשן
  צילום: סי די בנק
  מומלצים