שתף קטע נבחר

ח"כ אלדד: "בקיץ יישפך פה דם יהודי"

כתב ynet צעד עם ח"כ אלדד ושמע ממנו תוכנית לשיבוש מהלכי ההתנתקות: "סוגרים את המדינה, חוסמים את הכבישים הראשיים, מרתקים כוחות להר הבית, מרתקים כוחות לנקודות חיכוך וחותכים את הגדרות של גוש קטיף כדי להיכנס". והוא מזהיר: "זה הולך להיות רע מאוד. תהיה כזאת מהומה שאף אחד לא יידע מי ירה על מי"

"אני חושב שגזרי התיל יתייקרו בקרוב מאוד. אנשים נבונים ירכשו עכשיו גזרי תיל כי נשתמש בהם בכל מקום בו ניתקל בגדרות. ואם נצטרך לעבור דרך כפרים ערבים - נעבור כדי להגיע לגוש קטיף". זאת תוכניתו של ח"כ פרופ' אריה אלדד (הנראה בקטע הווידאו הבא בסרטון של קובי מאמו) לשיבוש מהלך הפינוי מגוש קטיף. הוא גם מזהיר: "בקיץ יישפך דם יהודי".

 

 

שבוע חלף מאז יצא ח"כ אלדד (האיחוד הלאומי) למסע בין היישובים המיועדים לפינוי בשומרון לעבר גוש קטיף. ביום הראשון לצעדה הכריז ח"כ אלדד כי המטרה היא לגרום לכמה שיותר אזרחים להצטרף, בתקווה שהמונים יגיעו לגוש קטיף, לקראת האלפים הצפויים להגיע לגוש בפסח ויתנו את האות לתחילתו של המאבק בכוחות המפנים.

 

היום (ב'), בתום שבוע של הליכה כשמאחוריו מאות קילומטר, נשמע ח"כ אלדד קצת יותר מפוכח, אם כי נחישותו לעצור את הפינוי לא נעלמה לרגע: "לא חשבתי שיצטרפו המונים אבל קיוויתי שיהיה אפקט של כדור שלג. בינתיים אנחנו בנויים על 10-15 איש ביום, שמתחלפים כל הזמן".

 

ל-ynet הוא אומר כי "מטרת 'המהלך' היא לא להפיל את המשטר או לשנות את דעת הקהל במדינה אלא לשמור על גחלת המאבק. הרי שרון מנסה לשדר הכול גמור, המאבק הפרלמנטרי הסתיים ואין טעם בהמשך המאבק, ועכשיו כל מה שנותר הוא לדאוג שאנשים יעזבו בצורה מסודרת בלי חיכוך עם כוחות הביטחון. לצערי, יש גם כאלה שמקשיבים לו, אפילו בתוך מועצת יש"ע אומרים בגלוי 'חבר'ה נגמר המאבק'. לכן המהלך שלי בא לשדר בדיוק את המגמה ההפוכה כלומר - שום דבר לא נגמר".

 

לפי ח"כ אלדד, "המאבק נמשך וחשוב מאוד שלא ייווצר ייאוש, חידלון והרמת ידיים. אסור לתת את האפשרות שיגידו שעכשיו יש שבוע שקט. שלא יגידו כל הציבור הדתי מנקה כעת את הבית לפסח או שתנועות הנוער יצאו לטיולים וכולם נחים על זרי הדפנה".

 

"התכנון", על פי אלדד, "הוא שביום פקודה יהיו מאה אלף איש בכבישים, על גדרות גוש קטיף וצפון השומרון ובאמת ימנעו את העקירה ולכן חשוב לשמר את המאבק בתודעה".

 

שבוע ההליכה העניק לו הרבה זמן למחשבה. בעוד חבריו למשכן "עושים חיים" בפגרת האביב, הוא עסוק בתכנון דרכי המאבק ביום פקודה. חסימת כבישים, מחסומים בכבישים והפרעה לכוחות הביטחון. "לדוגמה, הצבא מתכוון לחסום את מחסום כיסופים כדי שלא יגיעו אלפי אנשים לגוש, אבל המחיר יהיה גם חסימת המחסום כלומר גם המחסום לא יהיה בר תנועה. אין לי ספק שצריך לחסום גם את זה וגם את כל המחסומים האחרים שמובילים לגוש כדי לשבש לכוחות הביטחון את הפינוי כמה שיותר".

 

אתה מצייר כאן מלחמה של ממש. האם כל זה מבחינתך נשאר במסגרת כללי הדמוקרטיה?

 

אלדד: "כל דמוקרטיה מרשה לאזרחים למחות כל עוד המאבק לא אלים".

 

אבל אתה יוצר חיכוך שאין לך שליטה על התוצאות שלו?

 

"אנחנו לא נהיה אלימים".

 

הבעיה היא שאתה לא שולט בכולם.

 

"זה החלק המסוכן של העניין. מבחינתי, זה מאבק של העם היהודי כי אם לא נבלום עכשיו - בתוך 10-20 שנה לא נהיה כאן. כמו בבדיחה על צוער קורס טיס שעף אחרי שבועיים מהקורס ואלו שעפים מוקדם נותנים להם לבחור לאיזה יחידה הם הולכים והוא בחר לנ.מ (כדי להפיל את המטוסים...) אותו דבר עכשיו - אם לא נותנים ליהודים להיכנס באופן חופשי לצפון השומרון ולגוש קטיף אז אף אחד לא זז – סוגרים את המדינה. חוסמים את הכבישים הראשיים, מרתקים כוחות להר הבית, מרתקים כוחות לנקודות חיכוך והולכים על הגדרות של גוש קטיף כדי להיכנס. בנוסף, אין לכוחות הביטחון פתרון לעשרות אלפים שישבו במקום".

  

הוא היה נותן הכל כדי לדעת כיצד מתכנן ראש הממשלה לבצע את הפינוי. לדעתו, האפשרות הנכונה מבחינת שרון היא לא להפעיל כוח אלא להטיל מצור. "זה אחד המתארים היותר סבירים אם שרון באמת רוצה להימנע ממלחמת אחים. שרון בטוח שאם נסגור את המדינה עם ישראל ישנא אותנו, ויחל לחץ ציבורי ופה למעשה אנו נמדדים במבחן הנחישות. אבל אם שרון חותר לעימות קשה, שיעלה בחיי אדם אז הוא ייכנס בכל הכוח ויורה לכוחות להתחיל בפינוי המוני אדם".

 

לדבריו, "יש הטוענים ששרון יוביל כבר בשלב הראשון להגיע לעימות אלים כדי שכל מנהיגי המתנחלים יגידו 'רבותיי הביתה'. סביר שהוא יבקש ליצור מפגש מאוד טראומטי כבר בימים הראשונים של הפינוי בתקווה שאנחנו נמצמץ ראשונים. לצערי, הוא מהמר על גורל העם הזה מתוך הנחה שכל מי שדוהר מולו ימצמץ".

 

על פי ח"כ אלדד, "לימין אין מנהיג אחד שמולו מתמודד שרון. אם היה מנהיג כזה אז זה היה הימור שקול אך מכיוון שהוא יודע שיש מנהיגים רבים מולו אסור לו לקחת הימור על חיי העם. לצערי, שרון מהמר ביודעין על האפשרות שתפרוץ מלחמת אחים".

 

"אתה משתמש באוצר מילים הלקוח מהעימות עם הפלסטינים - "יחתור ", מלחמה", "סגירת שטח " ,"עימות אלים" - נשמע רע.

 

"נשמע רע מאוד וזה הולך להיות רע מאוד, אני לא אופטימי לגבי הקיץ. יישפך דם יהודי. תהיה כזאת מהומה שאף אחד לא יידע מי ירה על מי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן מרסיאנו
"אנחנו בנויים על 10-15 איש ביום, שמתחלפים כל הזמן"
צילום: אילן מרסיאנו
צילום: אילן מרסיאנו
אלדד צועד. "לא אופטימי"
צילום: אילן מרסיאנו
צילום: אילן מרסיאנו
דגלים כתומים ברעננה
צילום: אילן מרסיאנו
מומלצים