שתף קטע נבחר

מקורבי נתניהו: אולמרט הוא צ'אושסקו

העימות בין שר האוצר לשר התמ"ת מגיע לשיא חדש. לאחר שאולמרט האשים את נתניהו בהטעיית הממשלה בכל הנוגע לגירעון של רשות השידור, אומרים מקורבי נתניהו ש"אולמרט פעל ברשות השידור לפי צרכים פוליטיים אישיים". מקורבי אולמרט לא נשארו חייבים: "נתניהו יצא מדעתו. הוא פאניקר ידוע". אפילו פיני גרשון השתרבב לוויכוח הלוהט הזה

מיהו "צ'אושסקו" הישראלי? אם תשאלו את מקורבי שר האוצר, בנימין נתניהו, התשובה ברורה: שר התמ"ת, אהוד אולמרט. תזכורת קטנה: ניקולאה צ'אושסקו היה שליט רומניה מ-1965 ועד הוצאתו להורג ב-1989. הוא התאפיין בשלטון של פחד, שחיתות וטרור מבית. לבסוף, הוצא להורג במשפט צבאי קצר.

 

יממה לאחר שאולמרט האשים בישיבת הממשלה את שר האוצר, בנימין נתניהו בהטעיית הממשלה בכל הנוגע לדו"חות הכספיים של רשות השידור, יצאו מקורבי נתניהו במתקפה חריפה נגד אולמרט וכינו אותו "צ'אושסקו". לדברי המקורבים: "התנהלותו של אולמרט ברשות השידור נועדה לצרכים פוליטיים אישיים בלבד".

 

לדבריהם, "אולמרט גמר את דרכו בליכוד. זמנו עבר ולכן הוא מחפש כל הזמן כותרות ומחפש לעשות תרגילים מלוכלכים. הוא עושה את זה דרך שליחיו שיצר ברשות השידור. מדובר באדם שמגחך את דבריו של עצמו. הוא אמר שלא תהיה פוליטיזציה של רשות השידור וזה לא יאומן כמה הוא עצמו עושה פוליטיזציה.

 

"אף אחד לא האמין שהוא יעשה את זה כל כך מהר. התנהגותו מזכירה משטרים חשוכים כמו של צ'אושסקו. עם זאת, זה לא יעזור לאולמרט וכל מעשיו לא יחפו על חולשתו בתוך הליכוד".

 

מקורביו של אולמרט לא נשארו חייבים זמן רב מדי, והגיבו על התגובה: "נתניהו יצא מדעתו. תמיד ברגעי מבחן נתניהו מאבד את השליטה. הוא פאניקר ידוע. אחרי שניסה לעשות פוטש לראש הממשלה, איים להתפטר והצביע נגד ההתנתקות, עכשיו הפך לגרופי של יוסף בראל, צמד חמד שכזה".

 

"נתניהו לא סולח לשרון שבירך את פיני גרשון"

 

לדברי מקורבי אולמרט, "נתניהו לא יכול לסלוח לשרון שקיבל הזדמנות לברך את פיני גרשון מול המצלמות ובחמתו הוא משקר, מפיץ בדותות ויורה לכל הכיוונים. בנימין נתניהו הטעה את הממשלה, הכריח את פקידיו להגיע להסכם מביש עם בראל, אולי כדי לזכות מבראל בכמה חסדי מסך".

 

אין זו הפעם הראשונה שאולמרט תוקף בחריפות את שר האוצר בחודשים האחרונים. העימות סביב רשות השידור הגיע לטונים צורמים בישיבת הממשלה, שבה אמר אולמרט שבניגוד לדיווח האוצר על כך שהרשות סיימה את 2003 בעודף תקציבי ואת 2004 ללא גרעון - העובדות שונות.

 

אולמרט אמר כי הרשות סיימה בגרעון את שנת 2003, "שלא לדבר על שנת 2004". אולמרט אף טען שנתניהו מעורב באינטריגות ברשות השידור. ראש הממשלה אריאל שרון פנה לאולמרט ואמר לו כי דבריו "חריפים", השר אולמרט השיב כי הוא חוזר על דבריו בשנית ומבקש לרושמם בפרוטוקול.

 

לפני שבועות אחדים תקף שר התמ"ת בחריפות את נתניהו והאשים אותו בניסיון להפיל את הממשלה ובחתירה תחת שרון. זה קרה לפני ההצבעה בכנסת על חוק משאל העם, לאחר שנתניהו קיים פגישה חשאית בביתו של מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, וניסה לשכנעו לתמוך במשאל.

 

היריבות בין שני האישים מגיעה כעת לשיאים חדשים, כאשר נראה שהשניים כבר נערכים לקרב על הנהגת הליכוד ביום שאחרי עידן שרון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
פאניקר ידוע. נתניהו
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
צ'אושסקו? אולמרט
צילום: רויטרס
מומלצים