שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "ביבי מעורב באינטריגות ברשות השידור"

  כך האשים אולמרט בישיבת הממשלה. לטענתו - שר האוצר הטעה את הממשלה בדיון על הדחת בראל. נתניהו: "הדברים משוללי יסוד, מי שמתגלה כעושה סחר ברשות הוא אולמרט"

  עימות חריף בין השרים אהוד אולמרט ובנימין נתניהו בישיבת הממשלה סביב רשות השידור.

   

  בשבוע שעבר הדיחה הממשלה את מנכ"ל רשות השידור יוסף בראל ברוב גדול. שר האוצר נתניהו היה מהבודדים שלא התנגד להדחה, ונמנע בהצבעה. נתניהו אף אמר בישיבה דברים בזכות בראל והניהול הכלכלי שלו, שצמצם את הגירעון.

   

  הבוקר (א') אישרה הממשלה את מינויו של יאיר אלוני לתפקיד ממלא מקומו הזמני של בראל, עד למינוי מנכ"ל קבוע בחודשים הקרובים.  במהלך הישיבה תקף אולמרט את נתניהו והאשים אותו בניסיון להטעות את הממשלה בישיבה הקודמת. אולמרט הדגיש כי בניגוד לדיווח האוצר על כך שהרשות סיימה את 2003 בעודף תקציבי ואת 2004 ללא גרעון - העובדות שונות. אולמרט אמר כי הרשות סיימה בגרעון את שנת 2003, "שלא לדבר על שנת 2004". אולמרט אף טען שנתניהו מעורב באינטריגות ברשות השידור. ראש הממשלה אריאל שרון פנה לאולמרט ואמר לו כי דבריו "חריפים", השר אולמרט השיב כי הוא חוזר על דבריו בשנית ומבקש לרושמם בפרוטוקול.

   

  מלשכת השר נתניהו נמסר כי "מי שעושה אינטריגות ברשות זה השר הממונה אהוד אולמרט, שמונע מזה שני וחצי מינוי ועד מנהל ומליאה לרשות השידור - הדרושים לניהול תקין וא-פוליטי. אולמרט ממשיך ומתמהמה במינוי מנכ"ל קבוע לרשות בהנחה שמנכ"ל זמני יסור למרותו ויהיה נתון לחסדיו". בעניין הנתונים הכוזבים נמסר כי "הדברים משוללי יסוד. הנתונים מתבססים על נתוני אגף התקציבים, והאוצר אישר העברת 32 מיליון שקלים לרשות למען תוכנית התיעלות שכוללת פרישת עובדים ושעון נוכחות – מי שמתגלה כאדם העושה סחר ברשות הוא השר אולמרט".

   

  אלוני שיצא לפנסיה מוקדמת לפני חודשים אחדים שימש בין השנים 1989-2004 כסמנכ"ל רשות השידור לתכנון, פיתוח ותפקידים מיוחדים. בין השנים 2000-2002 שימש כמנהל הטלוויזיה ולפני כן עבד בתפקידים שונים כגון עורך, מפיק ומנחה משדרים בטלוויזיה, מנהל חטיבת התוכניות, עוזר מנכ"ל, מנהל חטיבת החדשות בקול ישראל ועוד. הוא יכהן בתפקיד לפחות שלושה חודשים, עד שימונה מנכ"ל קבוע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  מאשים. אולמרט
  צילום: רויטרס
  צילום: צביקה טישלר
  הטעה? נתניהו
  צילום: צביקה טישלר
  צילום: זום 77
  אלוני, מנכ"ל זמני
  צילום: זום 77
  לאתר ההטבות
  מומלצים