שתף קטע נבחר

גוגל שדרגה את סרגל הכלים

גירסה 3 של סרגל הכלים הושקה יחד עם תכונה חדשה ומעוררת מחלוקת בשם AutoLink

גוגל השיקה השבוע רשמית את גירסה 3 של סרגל הכלים שלה, תוסף לדפדפן אינטרנט אקספלורר הניתן להורדה חינם ומאפשר לבצע חיפושים בגוגל מכל דף אינטרנט. בגירסה הסופית נכללה תכונה חדשה ומעוררת מחלוקת בשם AutoLink. עם זאת, גוגל שינתה כמה מאפיינים של התכונה, במטרה לנסות לרצות בעלי אתרים שזועמים על חברת החיפוש.

 

תכונת ה-AutoLink הופכת מידע בדפי אינטרנט - כמו כתובות או מספרים סידוריים של ספרים (ISBN), מספרי רכב וכתובות מגורים, לקישורים המפנים לשותפות התוכן של גוגל. זאת, מבלי לשאול לרשות בעלי האתרים. למשל, כתובת מגורים בארה"ב שתופיע בדף אינטרנט תהפוך לקישור המפנה לאתר המפות של גוגל, Google Maps.

 

כאשר הושק סרגל הכלים החדש בגירסת בטא, בחודש פברואר, הוטחה בו ביקורת רבה של בעלי אתרים שהרעיון כי גוגל יכולה לשנות כרצונה את הקישורים בדפים שלהם לא קסם להם במיוחד. כאשר מיקרוסופט ביקשה להשיק תכונה דומה ב-2001 בשם Smart Tags, היא ספגה ביקורת קשה בהרבה ובסופו של דבר נאלצה לסגת מכוונתה לשלב את התכונה בדפדפן אינטרנט אקספלורר.

 

גוגל ערכה שינויים בעקבות הביקורת

 

עם זאת, גוגל ערכה מספר שינויים ב- AutoLink על מנת להבדיל בין הקישורים המופקים על ידי התכונה לבין הקישוריים המקוריים בדף. קישורים אלה כוללים הוספת רקע תכלכל למילים המקושרות ותיבת טקסט, המופיעה בעת הנחת הסמן על הקישור, ומודיעה למשתמש כי הקלקה על הקישור תוביל אותו לאתר גוגל.

 

נוסף על כך, התכונה מאפשרת כעת למשתמש לשנות את ברירת המחדל של ספקי השירותים בתחום המפות, הספרים, והרכב, כך שלא יכללו רק את שירותי גוגל ושותפותיה אלא גם מתחרות אחרות. למשל, הגולשים יכולים לקבוע כי קישורים אוטומטיים למפות יסופקו להם על ידי MapQuest או YahooMaps ולא בהכרח על ידי

 Google Maps, שירות ברירת המחדל בתחום המפות.

 

יש לציין, כי בשלב זה, כדי להפעיל את ה-Autolinks, על הגולש ללחוץ על כפתור - התכונה לא פועלת כברירת מחדל. השינויים האחרונים אינם מספקים חלק מבעלי האתרים, שכבר מצאו דרכים לחסום את השימוש בתכונה החדשה בדפי האינטרנט שלהם.

 

בין התכונות החדשות הנוספות בסרגל הכלים החדש: בודק איות (באנגלית) ותרגום מילים מאנגלית לשפות אחרות (לא כולל עברית).

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים