שתף קטע נבחר

ארה"ב: ישראל לא נאבקת בסחר בבני אדם

דו"ח חמור של מחלקת המדינה האמריקנית על סחר בנשים ובעובדים זרים קובע: ישראל אינה עושה את הנדרש כדי למנוע בתחומה סחר בבני-אדם. הממשל האמריקני שוקל הטלת סנקציות על 14 מדינות שאינן פועלות כדי למנוע את התופעה

"העבדות של ימינו", כך מכנה הממשל האמריקני מכנה את הסחר בבני-אדם. על-פי הדו"ח שפורסם לאחרונה, מידי שנה נסחרים בין 600 ל-800 אלף בני-אדם נסחרים, מחציתם ילדים. עוד קובע הדו"ח כי למעלה מ-12 מיליון בני-אדם משועבדים או מנוצלים מינית.

 

ישראל מוגדרת בדו"ח כמדינה שאינה עושה את הנדרש כדי להיאבק בסחר בבני-אדם. "נשים, בעיקר ממזרח אירופה וממדינות קומוניסטיות לשעבר,

 מוברחות דרך מצרים לעבוד בבתי-זונות בערים הגדולות בישראל", נכתב בדו"ח. "גברים מסין, מרומניה, מהפיליפינים, מתאילנד ומטורקיה מובאים לישראל כעובדים זרים, אך זכויותיהם לא נשמרות והם מועסקים בתנאי עבדות".

 

בעקבות הדו"ח החמור הודיעה יו"ר הוועדה לבלימת סחר בנשים, זהבה גלאון, על כינוס חירום של הוועדה. בכוונת גלאון לקדם הצעת חוק שעיקרה הקמת כוח משימה לאומי למלחמה בסחר בבני-אדם בישראל. הדו"ח האמריקני ציין לטובה את פעילות הוועדה, אך הדגיש כי זו אינה מצליחה להגן על נשים ועל עובדים זרים. "ישראל מדורגת בשכנות למדינות כמו סוריה ואיראן", אמרה גלאון, "מדינת ישראל צריכה לבדוק את עצמה ולשאול איך הגענו למקום המפוקפק הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום חגי אהרון
ישראל אינה עושה את הנדרש כדי להיאבק בסחר בבני-אדם. זונה המועמדת לגירוש
צילום חגי אהרון
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים